Hokejisté Zlína vyhráli podruhé v řadě, v derby srazili do kolen Kometu

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 47. kola Tipsport extraligy 2021/22 na domácím ledě nad týmem HC Kometa Brno 5:2 a podruhé v sezoně slaví dvě výhry v řadě. Kubiš a spol. na brněnský tým umí zahrát, i ve čtvrtém zápase v letošní sezoně s Kometou bodovali a na zlínském ledě podruhé soupeře porazili. Po bezbrankové úvodní třetině šli hosté ve 22. minutě do vedení, ale Berani dvěma góly v závěru prostřední části otočili nepříznivý stav. Kometa ještě srovnala stav na začátku třetí třetiny, nicméně zlínští hokejisté strhli vedení opět na svou stranu a v závěru utkání přidali další dva góly. Branky dali Patriks Zabusovs, Bedřich Köhler, Valentin Claireaux, Vladimir Michasenok a Pavel Kubiš. Vzhledem k tomu, že tříbodovou výhru vybojovalo i konkurenční Kladno, Berani ztrácí na čtrnácté místo stále třináct bodů. Zlín hraje v úterý 1. února na ledě Českých Budějovic.
47.kolo, ne 30.1.2022, ZS Luďka Čajky, Zlín
HC Kometa Brno
5:2
(0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 36. min Zabusovs (Kubiš), 39. Köhler (P. Sedláček, Okál), 43. Claireaux (Mallet, O. Němec), 53. Michasenok (Kubiš), 59. Kubiš (Zabusovs, R. Veselý) - 22. Kučeřík (Holland, Krištof), 42. Krištof (Horký). Rozhodčí: Šír, Hradil - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: bez. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 35:36. Zblokované střely: 24:10. Hity: 8:5. Vhazování: 29/59 (49%) - 30/59 (51%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Kašík - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Mamčics - Mallet, Claireaux, Honejsek - Michasenok, Hejcman, Makarenko - Zabusovs, R. Veselý, Kubiš (C) - Köhler, P. Sedláček (A), Okál - od 25. min Karafiát. Trenéři: L. Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Čiliak - Roth, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Bartejs, Gulaši (A), Tansey - Mueller (A), P. Holík, Zaťovič (C) - Horký, Krištof, Kollár - Vincour, A. Zbořil, R. Pavlík - Šik, Rákos, Ostřížek. Trenéři: Kalous, Horáček, L. Zábranský.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Libor Kašík - Michal Krištof.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Řekli jsme si, že budeme bojovat až do konce základní části v naší nelehké situaci. Snažíme se zachránit se, i když současný stav je pro nás velmi těžký. Kluci předvedli v derby takový výkon, který chceme vidět v každém utkání. Vývoj duelu nebyl ze začátku v náš prospěch, naštěstí brankář Kašík předvedl výborné zákroky. Kometa nám v první třetině třikrát ujela do přečíslení dva na jednoho, naštěstí je gólman chytl. Poté jsme dali dva góly po důrazu kolem brány. Vstřelené branky nám nalily sílu a energii. Zápas jsme poté zvládli v obraně i v útoku do úspěšného konce."

Jiří Horáček (asistent trenéra HC Kometa Brno): "Odehráli jsme velmi špatný zápas. I když jsme utkání nerozehráli špatně, odjíždíme bez bodů. Nedá se nic dělat."