„Akce Havířov“ úspěšná! Mladší dorostenci vezou ze Slezska tři body

Mladším dorostencům se povedl zápas v Havířově. Zejména díky produktivní první třetině, v níž se trefili hned čtyřikrát, dokráčeli k celkové výhře 6:1 a zaznamenali již čtvrtý vítězný zářez v řadě. Útočníci Jiří Podešva a Tadeáš Dřímal se navíc blýskli dvěma góly.
24.kolo, čt 15.12.2016, K&K PNEU ARENA
Havířov
1:6
(1:4, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Grygar (Revaj) – 4. Podešva (Kozubík, Handl), 8. Hrazdira (Prokeš), 9. Dřímal, 19. Handl (Podešva), 23. Dřímal (Talafa, Weintritt), 50. Podešva. Rozhodčí: Šutara – Řezáč, Kořistka. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 88. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Šembera (od 9. Štipčák) – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Bláha, Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Stromko, Szturc, Byčkov, Revaj.

Horák – Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Šindelek, Prchal, Prokeš – Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Kráčalík, Dřímal, Hrazdira, Weintritt, Macík

Přestože utkání začalo opatrně, k vidění byl rychlý gól. Ve 4. minutě nahrál David Kozubík zpoza branky přesně na hůl Jiřího Podešvy, který zametl puk do sítě. O čtyři minuty později hrál AZet přesilovku, ale byl to paradoxně on, kdo inkasoval. Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Antonín Prokeš a zakončující Richard Hrazdíra, jenž dostal puk skrz Šemberovy betony do sítě.

V 9. minutě už to bylo 0:3, když Tadeáš Dřímal vybojoval puk a střelou kousek za modrou čárou propálil Daniela Šemberu. Tímto gólem také ukončil představení domácího gólmana v zápase a do branky AZetu šel Marek Štipčák. Necelé dvě minuty před koncem třetiny snížil Ondřej Grygar, jehož střelu od modré tečoval jeden z obránců Zlína mezi betony Tomáše Horáka. Ale to nebylo vše, neboť minutu před přestávkou předvedl pěknou akci Jiří Podešva, jenž obkroužil branku, položil si Štipčáka a zakončil pod horní tyč. Po dvaceti minutách tedy vedli hosté 4:1.

Do druhé části vstoupil AZet aktivně a hned po necelé minutě měl možnost přesilovky. Tu ovšem nevyužil, naopak dokonce inkasoval. Tadeáš Talafa vyslal do brejku Tadeáše Dřímala, který poslal na branku tvrdou ránu z levého kruhu. Štipčák jeho střelu neudržel, puk se zastavil až za brankovou čárou.

Ve 34. minutě mohl snížit Grygar, který se prokličkoval až před Horáka, ale zlínský brankář jeho ránu vyrazil. K vidění bylo hodně vyloučených, hrálo se i čtyři na čtyři, vše ale bez brankového efektu. Po dvou třetinách tak Zlín vedl 5:1

Na začátku třetí třetiny se domácí Vojtěch Pindel dostal před Horáka, zkusil ho překonat blafákem do bekhendu, ale neuspěl. V 50. minutě se zlínský Jiří Podešva dostal do samostatného úniku, ale byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které Podešva s přehledem proměnil. Najel si na pravý kruh a poslal puk do pravého horního rohu Štipčákovy branky.

Zbytek třetiny opět provázely fauly na obou stranách, které žádný z týmů nedokázal potrestat. Utkání tedy skončilo pro mladé ševce vysokým vítězstvím 6:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnešní zápas se mi vůbec nechce hodnotit. Na ledě bylo pouze jedno mužstvo – a to hrálo v modrožlutých dresech. Výsledek utkání je odrazem přístupu hráčů k tréninkům. To se musí zlepšit.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Dnes jsme byli produktivnější, vyšla nám koncovka. V první třetině jsme hráli lépe, potom se hra vyrovnala. Mrzí mě některá zbytečná vyloučení na naší straně.