Béčku juniorů opět utekl závěr utkání, padlo s Táborem

B tým našich juniorů musí kousat další těžkou prohru, už po čtvrté v sezoně prohrál o jedinou branku, tentokrát nestačil na Tábor v poměru 2:3. Podobně jako proti Šumperku, Kladnu nebo Porubě rozhodl o prohře Půčkovy party až závěr utkání, vítězný gól z hole Dominika Vlčka padl v čase 54:33. Beranům nepomohl ani příspěvek "extraligové" formace Kos - Pluskal - Pečner, všichni tři zapsali po dvou bodech. Ani to dnes ale nestačilo a junioři si tak musí na další výhru počkat, šanci zvrátit nepříjemnou bilanci dostanou příští pátek, kdy zajíždějí do Havířova.
9.kolo, ne 13.10.2024
Zlín B
Tábor
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Pluskal (Pečner, Kos), 47. Kos (Pečner, Pluskal) – 19. Šimák (Bejšák), 35. Šimák (Machač), 55. Vlček (Sochůrek, Pospíchal). Rozhodčí: Jiři Škach — Bohuslav Maloušek, Jiří Horák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Šimšálek – Páže, Schmied, Hanzlík, Řezníček, Uřičář, Valouch, Kotala – Pravda, Doležal, Pečner, Veselý, Pluskal, Fajkus, Chromý, Nesrsta, Kos, Vaněk, Hampl, Červenka

Šrámek – Rottenberg, Prušák, Gajdolín, Ondřej, Bouška, Bačo, Bejšák – Šimá, Pospíchal, Machač, Říha, Sochůrek, Mohyla, Němeček, Pánek, Vlček, Podzimek, Kofroň, Šindelář.

První třetina zápasu byla vyvážená. Skóre otevřel domácí útočník Matyáš Pluskal. Luca Pečner si našel volného Pluskala před bránou hostujícího brankáře Ondřeje Šrámka. Junioři z Tábora následně však využili přesilovky a vyrovnali stav utkání. O vyrovnávací gól se zasloužil Miroslav Šimák, který dostal ránu od Jana Bejšáka a našel si volné místo ve zlínské bráně a dostal tak puk za záda Radka Šimšálka.

Dominik Kos před koncem první třetiny vyzkoušel sám ujet táborské obraně, ale ta si na něj počkala a obrátila hru ve svůj prospěch. Avšak přišla chyba hostujících, když bylo příliš hráčů na ledě a tak zlínská juniorka šla do druhé dvacetiminutovky v přesile.

Druhá část byla spíše o trestech, které padaly na obou stranách. Každý tým si odnesl tři tresty a snažili se využít výhodné situace a přehrát tak protihráče. Za stavu 4 na 4 se Miroslavu Šimákovi opět podařilo překvapit Šimšálka a zajistil tak svému týmu vedení na 1:2.

Tadeáš Hanzlík poté měl dvě pěkné příležitosti, ale ani jednou se mu nepovedlo prostřelit táborského Šrámka. Dalibor Doželal zkusil dokonce vystřelit od modré čáry, Šrámek však byl v postřehu a puk chytil do náruče.

Poslední třetina začala ve prospěch domácích. Pečner viděl volného Dominika Kose před Šrámkem, ten jenom doklepnul puk do brány. Berani využili přesilové hry a vyrovnali stav utkání na 2:2. Pak to ještě zkusil Martin Červenka, který dostal dlouhou nahrávku a přes polovinu hracího pole jel sám na táborského brankáře, který mu vyjel k tyčce a Červenka tak neměl prostor zavěsit puk.

Pět minut před koncem šli hosté do vedení. O rozhodující branku se postaral Dominik Vlček, který dostal nahrávku od Bruna Sochůrky, mohl tak rovnou střílet. Dostal puk za Šimšálkova záda a zajistil svému týmu vítězství. Berani to v závěru vyzkoušeli v šesti, ale bohužel se jim nepodařilo vyrovnat, a tak body si odváží hosté.