Berani absolvovali letní soustředění. Je to i o budování party, říká obránce Jan Pohl

Pětidenní soustředění v areálu Smraďavka u Buchlovic tento týden absolvoval A-tým zlínských Beranů. O jeho programu, významu ale také o svých dojmech z nového prostředí a ambicích se přímo na místě rozpovídal obránce Jan Pohl, jedna z nových tváří zlínského mužstva.

Berani se na Smraďavce připravovali od pondělí a když počasí dovolilo, trávili většinu času venku. „Je dobré změnit prostředí, aby to nebylo stereotypní. Je tu všude kolem nás příroda, jsme venku, což je za mě jedině dobře. Stmelíme se tady a o tom to soustředění i je, abychom se víc poznali a budovali partu na začátek i na celou sezónu,“ říká Pohl.

A jaký denní program týmu trenéři naordinovali? „Ráno máme rozcvičku, pak jdeme na snídani a po ní první trénink. Pak je oběd, chvíli si odpočineme a pak hned druhá fáze,“ popisuje zkušený obránce.

Kromě různých pohybových cvičení, či kruhových tréninků mají hráči do programu zařazeny také etapy na horských kolech. Třiatřicetiletý Pohl však fanouškem tohoto sportu příliš není. „Cyklistika jde úplně mimo mě, na kole vůbec nejezdím. Je to pro mě takové nutné zlo,“ přiznává odchovanec Hronova.

Ten je společně s Patrikem Urbancem a Vítkem Bendou jednou ze tří nových tváří zlínské obrany. „Po skončení sezóny jsme se bavili s panem Srdínkem a mně se líbil přístup, jak to ve Zlíně funguje a jaké tu jsou cíle. Zalíbilo se mi to a jsem rád, že jsem teď tady,“ komentuje Pohl svůj příchod mezi Berany.

Právě s nimi se přitom v dresu Prostějova potkal v uplynulém play-off, v němž žlutomodří ve čtvrtfinále Jestřáby vyřadili v poměru 3:0 na zápasy. „Vzpomínám na to samozřejmě hořce, každý chce vyhrávat. Zlín byl ale připravenější psychicky a přehrávali nás. V prvních dvou zápasech doma jsme sice mohli urvat nějaké vítězství, ale Zlín to vždycky otočil na svou stranu,“ lituje Pohl.

Proti Zlínu si v minulosti zahrál také v dresu Poruby či Sokolova. „Byl to vždycky těžký, bruslivý a silový soupeř, který hrál organizovaně,“ dodává.

Jednou ze silných stránek klubu jsou podle něj také jeho příznivci na tribunách. „Vždycky když jsme do Zlína přijeli, tak byli fanoušci neskuteční. Doufám, že na nás budou v hojném počtu chodit i teď, jsou takovým naším šestým hráčem, a proto se soupeřům ve Zlíně vždycky hrálo těžce,“ říká nejlepší prvoligový obránce sezóny 2021/22.

Na své výkony z onoho ročníku bude chtít nyní navázat právě v Baťově městě. „Doufám, že budeme hrát výborný hokej a předvádět skvělé výkony, aby na nás chodilo co nejvíce lidí a vygradovalo to v play-off. Půjdeme krůček po krůčku, zápas po zápasu, abychom se soustředili jen na sebe a směřovali to do toho konce sezóny,“ přikyvuje Jan Pohl.