Berani míří do Třince i se Zdeňkem Okálem!

Hokejisté PSG Berani Zlín míří na úvod druhé čtvrtiny v rámci 14. kola Tipsport extraligy na led třineckých Ocelářů. Po nedělním ranním rozbruslení mohl hlavní trenér Robert Svoboda sdělit pozitivní zprávy, jednou z nich je fakt, že by poprvé od svého zranění v přípravném utkání měl naskočit silný útočník Zdeněk Okál. Berani hrají v Třinci od 15 hodin.

„Defacto máme samé pozitivní zprávy, do sestavy se vrací obránce Dalibor Řezníček, hrát bude i Zdeněk Okál,“ zářil štěstím Robert Svoboda. Tomu v průběhu středečního duelu na ledě Komety Brno odstoupili ze hry také David Nosek, Antonín Honejsek a Tomáš Čachotský.

„Výsledek tohoto naštěstí není taková katastrofa, Nosek i Honejsek dnes naskočí. Pouze Tomáše Čachotského jeho zranění do zápasu nepustí,“ sdělil jednapadesátiletý kouč.

Zápas Zlína s Třincem bude duel sousedů v tabulce, oba celky nasbíraly v úvodní čtvrtině devatenáct bodů. Beranům za to patří desátá příčka, Ocelářům devátá. „Z bodového hlediska jsme spokojení, pokud bude každá čtvrtina taková, tak to nebude špatné. Víme všichni, kolik bodů je potřeba pro to, abychom hráli tu závěrečnou část o úspěch. Hodně jsme si pomohli výhrami nad Mladou Boleslaví a Olomoucí,“ ví Svoboda.

Ten věří, že pokud Zlín zachytí v Třinci úvod duelu, může bodovat. „Poslední zápasy jsme odehráli dobře, jen na Kometě jsme měli špatný začátek. Sahali jsme tam po druhém bodu, což sice nevyšlo, i tak jsme ale za bod rádi. Pokud se nám dnes vydaří vstup do utkání, věřím, že máme šanci odehrát s Třincem bodový zápas,“ řekl závěrem Robert Svoboda.

Zopakují Berani zápas z 1. kola, kdy doma porazili Oceláře Třinec 4:2?

Utkání 14. kola Tipsport extraligy 2018/2019 HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín se odehraje ve Werk aréně v neděli 28. října od 15:00 hodin, duel sledujte na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení. Předloňská sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech, 4:2 – venku 1:7, 1:2 po prodloužení. Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2017/2018: Zlín doma 4:0, 1:3 – venku 1:0, 4:2. Letošní první vzájemný zápas: Zlín doma 4:2.

Hráčský kádr HC Oceláři Třinec, sezona 2018/2019:

Brankáři: Šimon Hrubec, Peter Hamerlík (Slovensko), Lukáš Daneček, obránci: Lukáš Krajíček, Vladimír Roth, Milan Doudera, David Musil, Martin Gernát (Slovensko), Guntis Galvinš (Lotyšsko), Lukáš Kovář, Marian Adámek, Jakub Matyáš, Jan Bartko, Filip Haman, Jan Zahradníček, útočníci: Roberts Bukarts (Lotyšsko), Martin Růžička, Tomáš Marcinko, Vladimír Dravecký, Peter Viedenský (všichni Slovensko), Jiří Polanský, Martin Adamský, Vladimír Svačina, Roman Vlach, David Cienciala, Erik Hrňa, Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík, Aron Chmielewski (Polsko), Adam Raška, Jan Hladonik. Hlavní trenér: Václav Varaďa. Asistenti trenéra: Marek Zadina, Jiří Raszka.

Změny v kádru Třince - přišli: Nick Malík (brankář; HC Vítkovice Ridera), Martin Gernát (obránce; Lausanne HC/Švýc.), Roberts Bukarts (útočník; PSG Berani Zlín), Jan Hladonik (útočník; Blainville-Boisbriand Armada/QMJHLBl), Marek Viedenský (útočník; HC Slovan Bratislava/KHL). Během sezony: Guntis Galvinš (HK Kurbads/Lotyš.) Odešli: Jan Strmeň (brankář; ČEZ Motor České Budějovice), Bohumil Jank (obránce; Piráti Chomutov), Tomáš Linhart (obránce; Mountfield Hradec Králové), Michal Kvasnica (útočník; Portland Winterhawks/WHL), Daniel Rákos (útočník; Mountfield Hradec Králové), Jakub Petružálek (útočník; HC Verva Litvínov).

Kanadské bodování hokejistů HC Oceláři Třinec po 13. extraligovém kole: 1. Lukáš Krajíček 11 (4+7), 2. Martin Adamský 9 (7+2), 3. Roberts Bukarts 9 (2+7), 4. Martin Gernát 7 (2+5), 5. Erik Hrňa, Tomáš Marcinko 6 (2+4), 7. Vladimír Svačina 5 (1+4), 8. Aron Chmielewski 4 (3+1), 9. Ethan Werek 4 (2+2), 10. Martin Růžička, Jiří Polanský, 4 (1+3), 12. David Musil 4 (0+4), 13. Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík, Rostislav Martynek 3 (1+2), 16. Vladimír Dravecký 2 (0+2), 17. Gantus Galvinš, Milan Doudera, David Cienciala 1 (1+0), 20. Jan Hladoník 1 (0+1). Celkem bodovalo 20 hráčů.

Střelci: 7 – Adamský, 4 – Krajíček, 3 – Chmielewski, 2 – Gernát, Hrňa, Marcinko, Werek, 1 – Svačina, Růžička, Polanský, Martynek, O. Kovařčík, M. Kovařčík, Galvinš, Doudera, Cienciala.

Statistiky brankářů: Šimon Hrubec (12 zápasů, 697 odchytaných minut) - průměr 2,07 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,55. Peter Hamerlík (2 zápasy, 86 odchytaných minut) - průměr 2,09 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,31.

Sestava Třince v minulém extraligovém kole: Hrubec - Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera - M. Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Werek, Dravecký - Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski - O. Kovařčík.

Momentka ze zápasu HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín. Foto: ZLÍN PRESS JIŘÍ ZAŇÁT

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }