Berani porazili Porubu a jsou ve čtvrtfinále!

Start zápasu byl poměrně svižný, přičemž nebezpečné pokusy si vytvořila obě mužstva. Za hosty z Poruby hrozil například mladíček Vehovský, za žlutomodré pak velice nebezpečně pálil z vrcholku kruhu obránce Daniel Gazda. Skóre nakonec otevřeli hosté, když při přečíslení 2 na 1 došťouchal kotouč do sítě ex-zlínský útočník Jakub Šlahař. Jinak bezchybný Daniel Huf už nemohl reagovat – 0:1. Berani byli relativně rychle blízko vyrovnání, nicméně ránu z dálky schytal do rukavice porubský Jiří Karafiát. Ve 14. minutě se ševci přeci jen dočkali vyrovnání, když nahození Matěje Zavřela od modré umně tečoval kapitán Pavel Kubiš až za Dolejšova záda – 1:1! Zlín si v závěru vytvořil ještě dvě slušné šance, nejprve Zdeněk Sedlák po průniku do mezikružím nastřelil tyčku a následně šel do přečíslení opět Pavel Kubiš, jenž byl ale záhy odzbrojen. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Poruba sice do druhé periody vstoupila lépe, nicméně zas a znovu narážela na zeď jménem Daniel Huf! Zlínský gólman skutečně vytasil nejeden důležitý zákrok a ničil šance hostujících střelců! Následně přišla žlutomodrá přesilovka, nejnebezpečnější příležitost si v samém závěru vytvořil Daniel Gazda, jehož zakončení z mezikruží bylo sraženo do ochranné sítě. Hru v početní převaze si vyzkoušeli i hosté, nicméně Zlín soupeře k žádné větší příležitosti nepustil. A když, tak zasáhl pohotový Daniel Huf. Poruba si i nadále tvořila střelecké pozice, nicméně nepřišlo nic co by výtečně připraveného zlínského brankáře mohlo zaskočit, jako byl třeba nebezpečný nájezd Dominika Hrníčka. Hrozil i Zlín, například jedovka Dominika Luži z mezikruží byla pořádně nebezpečná! V závěru ještě zažil nepříjemný moment Petr Kratochvíl, jenž dostal ránu hokejkou do obličeje, elitní zlínský útočník musel na ošetření do kabiny.

Do třetí třetiny vstoupili Berani aktivněji a hned také skórovali! Nejprve se po pravé straně tlačil Pavel Kubiš, který se ještě neprosadil, nicméně když o pár vteřinek později najížděl do stejné pozice Martin Lang, tak už domácí fanoušci mohli slavit, jelikož na přesnou ránu ke vzdálenější tyči neměl Daniel Dolejš nárok. Žlutomodrých byl najednou plný led, zahrozil Köhler nebo třeba opět Kubiš. Deset minut před koncem hosté vyrovnali, když v mezikruží na chviličku zůstal nekrytý Maxim Vehovský – 2:2. Do konce základní hrací doby už se neudálo nic, i když Berani se ještě snažili zápas strhnout na svou stranu, nebezpečně pálil Kindl nebo obránce Gazda. Šlo se do prodloužení…

V tom byli ševci o řád aktivnější, i když vyložené šance si také nevytvořili. Hodně aktivní byl Zdeněk Sedlák nebo Martin Lang, ani jednomu se ale skórovat nepodařilo.

V nájezdech tým podržel Daniel Huf, jenž chytil všech pět soupeřových pokusů. Za Zlín se rychlou střelou prosadil Petr Mrázek, jehož branka tedy nakonec byla vítězná.

Berani tak nakonec přetlačili Porubu po samostatných nájezdech a na poslední chvíli proklouzli do elitní šestky! Ve čtvrtfinále ševci vyzvou právě svého dnešního soupeře z Poruby. Začíná se přesně za týden, tedy 8.3 v ostravské RT TORAX Aréně.