Berani se utkají před pauzou se Spartou, utkání začíná v 15:30 hodin

Hokejisté PSG Zlín změří síly v utkání 28. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s pražskou Spartou. Jedná se o poslední kolo před prosincovou reprezentační přestávkou, extraliga se poté rozběhne do obvyklého tempa opět před Vánocemi. Berani ztrácí na desátou příčku, která zaručuje účast ve vyřazovacích bojích play off, pouhé čtyři body. Veselý a spol. mají na rozdíl od svých nejbližších soupeřů k dobru jeden zápas. V sestavě Zlína se objeví i bojovník Zdeněk Okál. Bitva se Spartou začíná v 15:30 hodin, pokladny ZS se otevřou ve 14 hodin.

Veselý a spol. prohráli v pátek důležitý duel na ledě Litvínova 2:3 po prodloužení. Z bitvy posledních dvou mistrů přivezli bod. “Bylo to vyrovnané utkání. Dali jsme šťastnou druhou branku. Domácí hráli velmi dobře přesilové hry, zatímco nám se v nich příliš nedařilo. Chtěli jsme prodloužení uhrát do samostatných nájezdů, ale bohužel jsme to nezvládli,“ řekl Juraj Jurík, zlínský asistent.

Berani porazili před týdnem v domácím prostředí Plzeň 4:2 a připsali si teprve druhou výhru v letošní sezoně na zimním stadionu Luďka Čajky za tři body. „Potřebujeme pravidelně bodovat a pokusit se udělat nějakou výsledkovou šňůru, aby si mužstvo více věřilo. Pak se logicky zlepší i herní projev, na kterém je poznat naše dosavadní nelichotivé postavení v tabulce,“ uvedl Vlach.

Tým PSG čeká v dnešním odpoledni divácký velmi atraktivní zápas se Spartou. Pražané jsou v tabulce na šestém místě s 45 body, ale mají k dobru ještě dvě dohrávky. „Samozřejmě chceme vyhrát a bodovat. Sparta má velmi kvalitní mužstvo s řadou skvělých hokejistů. Extraliga je velmi vyrovnaná a hrát se dá s každým. Věřím, že přijde i dost fanoušků a předvedeme kvalitní výkon,“ přál si třiapadesátiletý kouč.

Zlínští trenéři výrazné změny v sestavě neplánují. Po zranění se vrátil do zápasového zatížení útočník Tomáš Čachotský. „Počítáme v zápase se Spartou s nasazením Zdeňka Okála, který nastupuje v první lize. Objeví se na křídle třetího útoku. Ve spolupráci s prvoligovým Havířovem máme zájem pokračovat. Chceme prostřídat více hráčů, abychom některé hráče nevyautovali ohledně počtu odehraných zápasů v rámci střídavých startů,“ upřesnil zkušený hokejový stratég. Zdravotní stav mužstva je velmi dobrý, na marodce není žádný hráč. Obě mužstva se střetla v letošní sezoně pouze jednou, na začátku sezony Zlín doma prohrál 3:5. Utkání na ledě soupeře v O2 aréně bylo odloženo až na začátek ledna.

Po úspěšném modelu v předchozích třech sezonách je utkání se Spartou připraveno jako utkání pro rodiny s dětmi. Každé dítě do 150 centimetrů dostane k platné vstupence zdarma vstupenku do rodinného Zábavního centra Galaxie Zlín, kterou budou rozdávat maskoti (opice) zábavního centra přímo u hlavních vchodů do Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Dále jsou v přestávkách připraveny v rámci doprovodného programu soutěže na ledě o hodnotné ceny.

Utkání 28. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Sparta Praha se hraje v neděli 13. prosince od 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 14 hodin. Po skončení utkání proběhne autogramiáda vybraného hráče u domácí střídačky, podpisy rozdá lotyšský útočník Roberts Bukarts.

Nejvyšší prohra venku: 0:10, 20. března 1994 v sezoně 1993/1994

Sestava Sparty v minulém extraligovém kole: Lukáš - Čajkovský, Švrček, Glenn, Eminger, J. Mikuš, Hrbas, Polášek, Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Klimek, Hamilton - Kumstát, Pech, M. Procházka - Forman, Černoch, A. Kudrna. Trenéři: Jandač, Moták.