Berani zabrali a po zlepšeném výkonu porazili poprvé v sezoně Rysy z Frýdku-Místku

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 38. kola Chance ligy 2022/23 nad týmem HC Frýdek-Místek 3:2 a po pěti kolech si opět připsali tříbodové vítězství. Navíc poprvé v sezoně srazili na kolena Rysy a po čtyřech porážkách z posledních pět kol konečně zabrali. Trenérská lavička Beranů byla posílena o Zdeňka Sedláka staršího a v sestavě se poprvé objevil Petr Kratochvíl z Komety Brno. Zlínští hokejisté až na závěrečně minuty měli utkání pod kontrolou, vytvořili si tlak a zřetelnou střeleckou převahu, o čemž svědčil počet střel 51:16 v jejich prospěch! Žlutomodří se ujali vedení již ve třetí minutě, ale hosté za pět minut srovnali stav. Berani strhli před polovinou duelu vedení opět na svou stranu a ve 47. minutě zásluhou využité přesilovky šli do dvoubrankového náskoku. Frýdek-Místek ještě vstřelil kontaktní gól, ale přes veškerou snahu v závěru si již nevynutil prodloužení. Svěřenci Miloše Říhy zaslouženě vyhráli a na předkolo play off ztrácí nyní pouhých pět bodů. Branky dali Darek Hejcman, Pavel Sedláček a Daniel Gazda. Zlín hraje ve středu 18. ledna na ledě lídra první ligy v Porubě.