Berani získali Petra Kratochvíla z Komety, opačným směrem jde Jiří Ondráček

Do konce základní části zbývá jen poslední čtvrtina a Berani potřebují získávat body. Proto se vedení klubu domluvilo s extraligovým týmem HC Kometa Brno na hráčské výměně. Do konce sezony ze žlutomodrého dresu odchází Jiří Ondráček (34), který se před sezonou vrátil z Motoru České Budějovice. Opačným směrem přichází útočník Petr KRATOCHVÍL (25).

Petr Kratochvíl je odchovancem brněnské Komety, kde nakoukl v sezoně 2016/17 poprvé do extraligy. Od té doby v odehrál v nejvyšší soutěži 57 utkání. Více prostoru dostával na hostování v Chance lize, hrál za Přerov, Třebíč a Šumperk a v 244 utkáních získal 109 bodů.

"O Petra Kratochvíla jsme měli velký zájem, minulý rok si velmi dobře rozuměl s Denisem Kindlem (získali v součtu 90 kanadských bodů). Věřím, že ve zbytku sezony zvýší produktivitu našeho útoku, což vnímáme jako největší problém aktuálního týmu. O Jirku jako defenzivního útočníka měly zájem i jiné extraligové týmy, ale dohoda s Kometou byla prioritní," uvedl Robert Hamrla.

Opačným směrem se vydává Jiří Ondráček, jenž patří mezi hráče, kteří toho ve zlínském dresu odehráli nejvíce v historii. V rámci extraligy byl Beranům věrný do minulé sezony, úspěšně hrál za Motor České Budějovice. „Jirka projevil zájem si extraligu ještě zahrát a nám tato výměna dává smysl. Chtěl bych mu poděkovat za práci pro klub a popřát do zbytku sezony hodně štěstí,“ řekl generální manažer klubu.

Sportovní oddělení klubu aktuálně pracuje na dalším posílení kádru. "Na výměnách nebo příchodech intenzivně pracujeme. Do konce přestupového období zbývá 14 dní s tím, že situace se mění každým dnem. Ale nemíním dělat ukvapené kroky, hráči nám musí seděl herně i charakterově," upřesnil Robert Hamrla.

Klub posílí i na střídačce, kdy realizační tým rozšíří Zdeněk Sedlák st. Ten je aktuálně šéftrernér mládeže a nově se stane i dalším asistentem hlavního trenéra. "Od Zdeňka, jako bývalého reprezentačního útočníka, si slibuji, že se s útočníky zaměří na zvýšení střelecké produktivity a práci na vhazování," pověděl generální manažer klubu.

V klubu ukončil hostování Matěj Zabloudil, kterému děkujeme za odvedené služby.