Berany trápí chřipka. Sestavu na Plzeň určíme v den zápasu, říká kouč Vlach

Hokejová Tipsport extraliga finišuje do závěru základní části. První březnový den je na programu předposlední 51. kola dlouhodobé části, ve kterém hokejisté PSG Zlín změří síly s týmem HC Škoda Plzeň. Pro Berany se jedná o poslední domácí zápas v základní části před startem vyřazovacích bojů v play off. Veselý a spol. získali jistotu play off s předstihem již čtyři kola před koncem, nicméně se jim vzdálil přímý postup do čtvrtfinále i kvůli rozsáhlé marodce zaviněné chřipkou. Mužstvo mělo po návratu z Liberce v pondělí dopoledne dobrovolný trénink, na kterém scházelo šest hráčů včetně gólmanské jedničky Libora Kašíka. „Jedni hráči ulehli, druzí se uzdravili. Není to ideální stav, neboť v kabině řádí chřipka. Na ledě se objevili už pro změnu Jirka Marušák s Tomášem Žižkou, kteří vynechali poslední dva zápasy. Uvidíme, jak se budou hráči cítit v den zápasu dopoledne a podle toho určíme sestavu,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlínští hokejisté hráli v oslabeném složení v minulém kole pod Ještědem, kde proti suverénu extraligy prohráli 4:8, když v 35. minutě zápasu již prohrávali hrozivým skóre 0:7. Zásluhou čtyř gólů ve třetí třetině odvrátili hrozící debakl a nakonec odešli z ledu vítěze základní části se ctí po porážce 4:8. „Stav 0:7 byl pro nás až příliš krutý. Samozřejmě výkon nebyl ideální, byla tam spoustu chyb. Na druhou stranu Liberci do čeho praštil, to tam spadlo,“ řekl Vlach k nevydařenému utkání pod Ještědem.

Trenéři před zápasem na severu Čech apelovali na hráče, aby podali stoprocentní výkon a pomohli brankáři Petru Zavadilovi, kterého čekal křest ohněm, neboť nastoupil poprvé od začátku utkání. „První třetinu jsme odehráli velmi špatně, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, zatímco domácí získali územní převahu, byli odolní v osobních soubojích, tlačili se před bránu a dali góly z brankového prostoru. Možná jsme měli z lídra extraligy až přehnaný respekt,“ uvedl zkušený kouč. Začátek druhé třetiny byl pro hosty povzbudivý. Přišlo pár šancí, ale v koncovce byli bezzubí. Domácí šelmy poté přidaly během necelých tří minut čtyři další góly. „Konečný výsledek nevypadá tak hrozivě jako po druhé třetině. Zápas byl rozhodnutý a závěrečná třetina už pro nás byla přípravou, abychom se nastartovali na další zápas,“ upřesnil třiapadesátiletý hokejový stratég.

Berani měli v pondělí na programu dobrovolný trénink, na kterém scházelo šest hráčů. „Současný stav není ideální, ale potřebujeme se uzdravit do začátku play off. Stále schází Kašík, který zřejmě nenastoupí ani v úterním kole. Důležité je, aby se dal zdravotně do kupy. Možná nastoupí v posledním kole na Kometě, ale hlavně si přejeme, aby byl fit na příští týden,“ řekl Rostislav Vlach. Trenéři určí sestavu až dopoledne v den zápasu podle aktuálního zdravotního stavu.

Hokejisté Plzně se objevili ve Zlíně již po nedělním zápase v Třinci (2:3 po nájezdech) a v pondělí dopoledne již trénovali na ZS Luďka Čajky. Svěřenci trenéra Michala Straky jsou v tabulce na třetím místě a stále hrají o jistotu začínat čtvrtfinále play off doma. „V posledních zápasech se soupeři střelecky daří a hraje ve velmi dobré formě. Je to spíše ofenzivnější mužstvo, opírají se o výborného gólmana Machovského. Čekám spíše otevřený hokej,“ uvedl Vlach na adresu protivníka ze západočeské metropole. Veselý a spol. dovedou na Plzeň v letošní sezoně zahrát, neboť získali sedm z devíti možných bodů, přičemž bodovali v každém ze tří střetnutí. Nejdříve v Plzni prohráli 2:3 po nájezdech a poté vyhráli dva zápasy po výsledcích 4:2 a 1:4 v plzeňské odvetě.

Utkání 51. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Škoda Plzeň se hraje v úterý 1. března od 17:20 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny od 16 hodin. Po skončení utkání proběhne autogramiáda vybraného hráče u domácí střídačky, podpisy rozdá útočník Filip Čech. Podpořte svými hlasivkami zlínské Berany v boji o extraligové body!

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Kanadské bodování hokejistů Škody Plzeň po 50. kole: 1. Dominik Kubalík 40 (25 + 15), 2. Jaroslav Kracík 40 (11 + 29), 3. Jakub Lev 34 (14 + 20), 4. Jakub Jeřábek 31 (4 + 27), 5. Ondřej Kratěna 29 (8 + 21), 6. Nicholas Johnson 28 (21 + 7), 7. Miroslav Indrák 26 (16 + 10), 8. Petr Kadlec 22 (2 + 20), 9. Mário Bližňák 18 (9 + 9), 10. Lukáš Pulpán 18 (6 + 12) atd.

Sestava Plzně v nedělním extraligovém kole: Machovský - Jeřábek, Kvasnička, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Lev, T. Svoboda - Hollweg, Preisinger, Poletín. Trenéři: Michal Straka, Čihák.