Brankář Uherek deptal Pardubice, junioři utnuli sérii proher!

Zlínští junioři utnuli sérii šesti proher v řadě, dnes díky skvělému výkonu brankáře Marka Uherka a produktivní třetí třetině přetlačili pardubické Dynamo a zvítězili 4:1. Dvěma góly se blýskl obránce Adam Hamrla, skóroval i Lukáš Heš a dnes výborný Martin Holba.
12.kolo, pá 11.10.2024
Pardubice
4:1
(0:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. Martin Holba (Smýkal), 46. Hamrla (Burin, Martin Holba), 50. Heš (Hamrla, Kos), 60. Hamrla – 4. Pilař (D. Burda, Štěpánek). Rozhodčí: Obadal, Schenel – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:42. Diváci: 43. Průběh zápasu: 0:1, 4:1.

Uherek – Špaňhel, Hamrl, Lukaštík, Zavřel, Růžička, Uhlík, Burian – Pražan, Klimek, Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Kaláč, Čechmánek, Heš, Martin Holba.

Tuláček – Křečan, Rájek, Kubánek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan – D. Kučera, Krčál, Kalužík, Macek, Pilař, Teplý – Štěpánek, D. Burda, Dostál, Pumpiņš, Rolinek, Jevtěchov, Korec.

Pardubice jsou týmem, který v extralize juniorů průměrně vyšle na bránu soupeře nejvíce střel ze všech účastníků nejvyšší soutěže. Hned v 1. třetině jsme viděli, že Dynamo se na střelbu hodně zaměřuje, hosté pálili z různých pozic, tlačili se do brány, tečovali a doráželi puky. Úvodní gól zápasu každopádně trochu paradoxně padl po velmi pěkné kombinaci, už ve 4. minutě Burda parádně našel Víta Pilaře, který zametl kotouč do sítě – 0:1. Dynamo mělo i pár dalších šancí, zmiňme hlavně Štěpánkovu dorážku, kterou fenomenálně vychytal Marek Uherek. Berani si možností nevytvořilo mnoho, zahrozil ale třeba Klimek z mezikruží, velmi dobře hrál Pražan. Bylo ale jasné, že pakliže domácí tým chce pomýšlet na bodový zisk, bude muset výrazně přidat.

I ve druhé třetině byli sice výrazně aktivnější hosté, nicméně tentokrát si šance tvořili i Berani. Ve výborné pozici byli Heš, Martin Holba, do úniku málem ujel i Dominik Kos. Tyto situace ještě brankář Pardubic Tuláček ustál, v polovině základní hrací doby se však prosadil Martin Holba, kterého po hrubici v podání Dynama vybídl Matěj Smýkal. Rázem bylo vyrovnáno – 1:1. V následujících minutách Berani opět čelili tlaku, branku Marka Uherka ale uhájili. Někdy k tomu potřebovali i kus štěstí, třeba když se do přečíslení hnal Korec, nicméně i to k hokeji patří.

Třetí třetina byla ze zlínského pohledu jednoznačně nejlepší. Ve 45. minutě se Berani dočkali první přesilové hry, v té sice nejprve uháněl na bránu Jevtěchov, pak se ale dostal k parádní ráně Adam Hamrla, který strhl vedení na zlínskou stranu. Dynamo bylo párkrát blízko vyrovnání, Pilařovi ale klička nevyšla, Jevtěchov pálil dobře, kotouč ale vyplaval těsně vedle tyče. Naopak domácí se prosadit dokázali, Lukáš Heš byl ve správný čas na správném místě, pohotovou dorážkou uklidil puk do sítě a poslal Berany do trháku – 3:1. Pojistit výhru mohl nějakých sedm minut před koncem z úniku Kos, ten však se svou svižnou ranou tentokrát neuspěl. Juríkova parta tak musela ubránit pardubické powerplay, to se každopádně podařilo, definitivní štempl na zlínskou výhru navíc dal 43 vteřin před koncem do prázdné brány Adam Hamrla – 4:1.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Dnes to bylo zasloužené, týmové vítězství. Věděli jsme, že soupeř je momentálně ve větší pohodě, nicméně kluci se postupně dokázali s tempem utkání srovnat. Díky velké bojovnosti a neskutečnému výkonu gólmana Marka Uherka jsme ten zápas zvrátili na naši stranu.