Celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme. Kluci potvrdili formu a euforii, těší brankáře Synka

Brankář zlínské juniorky Tobiáš Synek má za sebou skvělý týden. Ve čtvrtek proti Třinci se po více než měsíci objevil v brance týmu od začátku zápasu a hned řadou bravurních zákroků přispěl k otočení stavu a výhře po nájezdech. Den nato se postavil do branky i v utkání s Vítkovicemi a 33 zákroky vychytal cenné vítězství 5:3. „Konečně jsme začali dělat ty malé věci, od kterých se potom odvíjí konečný výsledek,” pochvaluje si.

Zápasový program extraligy přisoudil zlínským juniorům začátek sezony bez příliš častého cestování, větší část zápasů odehráli Berani doma. Známé prostředí však hokejistům paradoxně moc nepomohlo, na konci října měli Zlínští z deseti zápasů na vlastním ledě pouze dvě výhry a v zádech navíc nešťastnou šňůru čtyř porážek v řadě na Zimním stadionu Luďka Čajky. Na přelomu měsíce se však situace zlomila. Po návratu ze dvou venkovních duelů – v nichž mimochodem vybojovali po obratech čtyři body za výhry v prodloužení a po nájezdech – trenéři ukázali na Tobiáše Synka, mladý gólman se poprvé od 30. září postavil do branky jako začínající brankář a důvěru skvěle splatil.

Ve čtvrtek proti Třinci si připsal několik až neuvěřitelných zákroků a hlavně díky němu skončil duel po základní hrací době remízou. V prodloužení pak soupeři vytáhl téměř jistý gól a následně vychytal všechny nájezdníky Slezanů, takže Berani po otočce z 0:3 slavili výhru 4:3 na nájezdy (viz zápasový report). Ještě lépe se juniorům vedlo o den později, kdy nastoupili proti Vítkovicím. Asistent trenéra Martin Hamrlík páteční výkon označil za vůbec nejlepší v sezoně. Zlínské mužstvo třetí tým soutěže přehrálo a po téměř měsíci vybojovalo znovu tříbodové vítězství poměrem 5:3 (report).

„Myslím, že jsme celý zápas dominovali. Byli jsme lepší, celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme. Kluci potvrdili momentální formu a euforii, snad si to přeneseme i do pokračování po reprezentační přestávce,” zhodnotil Synek, jenž si v utkání připsal 33 zákroků. Mrzet ho mohl snad jen jeden smolně inkasovaný gól. Na začátku třetí třetiny vyrazil pro kotouč za branku, jenže ten nakonec skončil z hole vítkovického útočníka Maciase v prázdné zlínské svatyni. „Blbě se to odrazilo. Z mého pohledu jsem to asi špatně vypočítal a byl to můj gól. Zbytečné.

Jinak ale tým znovu výrazně podržel. Především ve třetí třetině, kdy čelil hned 15 střelám, ustál drtivý tlak soupeře. Vedle tří bodů si tak ze zápasu odnášel i chválu za další kvalitní výkon. Z čeho pramenil? „Měsíc jsem nechytal, takže jsem se začal ještě víc snažit na tréninku a nic nevypouštět. Včera jsem měl trošičku štěstí po takové době v bráně a dneska jsme vyhráli hlavně spíš díky klukům. Takže za tím možná byla taková euforie, že jsem se zase dostal do brány,” přiznal Synek.

Ševci dali čtvrtou výhrou v řadě definitivně zapomenout na již zmíněné období, kdy se herně i výsledkově velmi trápili. Na kontě nyní mají 23 bodů a od osmého místa, jež zaručuje účast v play-off, je dělí pouze bodů pět. „Sedli jsme si s klukama, řekli si, co by se mělo zlepšit, a myslím si, že jsme konečně začali dělat ty malé věci, od kterých se potom odvíjí konečný výsledek.”

Snad jen škoda, že rozjetý vlak mladých Beranů přibrzdí téměř dvoutýdenní reprezentační přestávka. Na srazy národního týmu se z kádru zlínské juniorky vydají Lukáš Heš a Adam Burian. Zbytek mužstva se bude připravovat na náročnou venkovní sérii – v šesti dnech mezi 16. a 21. listopadem odehraje hned čtyři zápasy. Nejbližší domácí utkání jej pak čeká 26. listopadu s Olomoucí. Repre pauza je neoblíbené období pro všechny, protože budeme trénovat dvoufázově. Bude to náročné. Na druhou stranu se ale můžeme zdokonalovat, abychom potom byli připraveni na zbylé dvě třetiny základní části,” zakončil zlínský brankář pozitivním pohledem.