Cenná výhra s čistým kontem v zádech! Dorostenecké béčko porazilo Třebíč

Kvalitní taktický výkon, hodně šancí, zápas, který bavil. B tým našeho dorostu dnes díky třem gólům ve třetí třetině a čistému kontu Stanislava Balána přesvědčivě porazil Třebíč a právě před svého dnešního soka se v tabulce posune. Skvělý zápas dnes odehráli vyjma již zmiňovaného brankáře Balána ještě obránce František Sedláček (2+0) a důrazný forward Jakub Škrip (1+2).
4.kolo, ne 29.9.2024
Třebíč
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 37. Sedláček (Škrip), 50. Škrip, 59. Sedláček (Riedl, Škrip), 60. Tureček. Rozhodčí: Šmíd – Horák, Jurčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 4:0.

Balán – Pospíšil, Reisch, Pikna, Provazník, Sedláček, Dasttych – Marek, Bečka, Šimek, Riedl, Kotásek, Škrip, Cekota, Palička, Synek, Tureček

Morava – Štancl, Pakran, Pokorný, Rozsypal, Němec, Tomica – Hobza, Flamík, Klapetek, Houzar, Velek, Heřman, Jánský, Kružík, Hájek, Doležal

První třetina byla sice bezbranková, to jí ale na atraktivitě rozhodně neubralo. Největší šanci měl na holi František Sedláček, jeho bomba z dálky dle mnohých dokonce zapadla do sítě, sudí však byli jiného názoru. Berani si zahráli celkem dvě přesilovky, stejně tak i hosté z Třebíče, ani v nich každopádně branka nepadla. Domácí každopádně mohli být nadmíru spokojeni s prací v oslabeních, v těch totiž dokázali pořádně hrozit. Jednu tutovku vybojoval opět František Sedláček, který se protáhl až před bránu, za chvíli zvonila za třebíčským gólmanem dokonce tyčka. Za velmi dobrou příležitost můžeme považovat ještě cross Šimka na kapitána Synka, zmiňme i jednu hostující šanci, tu měl z bezprostřední blízkosti Tobiáš Heřman, proti kterému se vytáhl zlínský gólman Balán.

Start druhé třetiny měl lepší Zlín, tutovky si ale začal postupně vytvářet soupeř. Kružík z přečíslení minul, obrovský tlak do brány chvíli poté vyvinul Hobza, který puk dostrkal za Balána, kus černé gumy se ale zastavil přesně na čáře. Berani hrozili hlavně z úniků, v jednom byl Tureček, v dalším David Synek a těsně před druhou sirénou ujel Jonáš Marek. Gólu jsme se dočkali v 37. minutě, svěřenci Jáchyma Janoška dostali přesilovku 5 na 3, na osu si vybruslil František Sedláček a jeho parádní rána zapadla přesně pod víko – 1:0.

Ve třetí třetině Berani svou výhru pojistili. V 50. minutě propadla brankáři Moravovi jedovka Jakuba Škripamezi betony a domácí šli do trháku. V 58. minutě ještě Matyáš Morava vytasil zákrok utkání proti kapitánu Davida Synka, který dostal parádní pas od Adama Šimka, o pár vteřin později ale hostujícímu brankáři propadlo nahození Františka Sedláčka – 3:0. Výhru pojistil ještě do prázdné brány Tomáš Tureček.

Jáchym Janošek (hlavní trenér, Berani Zlín): Dnešní výkon byl zodpovědný, dobrý z defenzivy, dokazuje to i nula. Pochválit zaslouží Standa Balán, který jako deváťák zachytal výborně, podržel nás v mnoha situacích a ta nula tam svítí i díky němu. Kluci to odmakali, v naší hře se začínají ukazovat věci, které jsme si řekli. Ať už to jsou taktické věci, nebo lepší střela na bránu. Byl to dobrý víkend, klukům k výhře gratuluju.