Dorost porazil v klíčovém souboji o play off Kometu

Dorostenci porazili své konkurenty v boji o postup do play off z Brna jasně 4:1, nyní je jejich ztráta na klíčové druhé místo, které drží právě Kometa, pouhý jediný bod. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, ve které Berani odskočli do čtyřbrankového vedení. Klíčovým hráčem byl brankář Radek Šimšálek, který o čisté konto přišel až v závěrečné desetiminutovce.
16. kolo, so 24.2.2024, CCM Aréna
4:1
(1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Matula (Mi. Sedláček, Pluskal), 29. Pluskal (Venený, F. Sedláček), 33. Kočica (Nesrsta, V. Pravda), 36. Kos (F. Sedláček, J. Kubečka) – 51. Brabenec (Kubín, M. Mátl). Rozhodčí: Poláček – Lainka, Špiroch. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Šimšálek – Mi. Sedláček, F. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, Mořkovský – Kočica, Nesrsta, Venený, Kos, Pluskal, Matula, Pečner, Holba, V. Pravda.

Hradil (41. V. Král) – Polák, Krämer, M. Mátl, Panasenko, Bína, Beroun – Šulla, Kubín, Š. Daněk – Prchal, Brabenec, Kerbler – Kukleta, Stibůrek, Čajka.

V úvodu zápasu měli domácí možnost v podobě přesilové hry, kterou však nevyužili. Až v 9. minutě Adam Matula poslal puk zpoza branky do předbrankového prostoru, kde si jej gólman Komety srazil za svá záda. Vzápětí nevyužil samostatný únik Luca Pečner, kterému nevyšla stahovačka do forehandu.

Na začátku druhé třetiny začal úřadovat Radek Šimšálek, v oslabení dokázal zneškodnit střelu z první po křížné přihrávce. Poté se radovali Berani znovu, když Matyáš Pluskal dokázal dorazit nahození Františka Sedláčka. O tři branky to bylo po další dorážce, tentokrát v podání Vojtěcha Kočicy, který využil toho, že si brankář Hradil myslel, že má puk ve své výstroji, ten však ležel na brankové čáře vedle jeho betonů.

Další zvýšení zařídil Dominik Kos po překvapivé střele, která Hradilovi propadla mezi rukou a tělem. Na konci druhé třetiny mohli hosté snížit, ale Šimšálek několikrát dobře zareagoval a držel své čisté konto. Na začátku třetí části hry Brňané vyměnili brankáře a tento impuls jim pomohl, stali se aktivnějším celkem. Přineslo jim to pouze jednu branku po kombinaci do prázdné branky na konci přesilovky 5 na 3, kterou zakončil Jan Brabenec.

Všechny ostatní šance zůstaly neproměněny, o výsledku utkání definitivně rozhodlo vyloučení hostujícího Vojtěcha Kubína pět minut před koncem. Zlínští se tedy mohou radovat ze zisku důležitých tří bodů do tabulky, na své dnešní soupeře, kteří drží druhou postupovou pozici do play-off, ztrácí jen jeden bod.

Lubomír Vostáko (Berani Zlín): Byl to vybojovaný zápas, hráli jsme perfektní defenzivní hokej. Využili jsme brejky, některé branky byly šťastnější, ale hráči stáli na místech, kde měli být, díky tomu byly dorážky úspěšné. Na konci jsme viděli i nějaké emoce, to k mládežnickému hokeji patří, všichni hráči dnes bojovali na 100 %.