Dorostenci B do sezony vstoupili porážkou se Vsetínem

Vstup do sezony béčku našich dorostenců nevyšel dle představ. Svěřenci Jáchyma Janoška nestačili v úvodním kole CCM ligy dorostu na velkého rivala ze Vsetína, Valaši vyhráli vysoko 8:1. Domácí celek polořžil základ k výhře již v první třetině, tu vyhrál 4:0, navíc si VHK pomohl třemi využitými přesilovkami. Za Zlín se trefil pouze Viliam Pikna. Další utkání čeká naše dorostence v neděli, kdy vyzvou Havlíčkův Brod.
1.kolo, pá 20.9.2024
Vsetín
8:1
(4:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Kremer, 15. Bláha (Fusek), 17. Fusek (Bláha), 18. Pavlík (Dubec), 27. Lorenc (Fusek), 44. Tomašík (Dubec), 48. Řepka (Bláha), 57. Pavlík (Dubec, Lorenc) – 24. Pikna (Cekota). Rozhodčí: Pavel — Tvrdý, Frais. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

Matoušek (Valášek) – Vopatřil, Řepka (A), Kremer, Plánka, Dubec, Spitzer, Koňařík, J. Šedlbauer – Posád, Malý (A), Bláha, Tomašík, Fusek (C), Pavlík, Man, Lorenc.

Jurečka (53. Sedláček) – Reisch, Enrst (A), Pikna, Janošek (C), Pospíšil, Dastych – Bečka, Šimek, Čajánek, Kotásek, Cekota, Palička, Synej (A), Husák, Tureček.

První branku do zlínské sítě vstřelili Valaši už po necelé minutě hry, kdy od modré čáry vypálil Hans Kremer. Vsetínští byli v první třetině aktivnějším a lepším týmem, v jednu chvíli se Pavel Bláha prosmýkl mezi dvěma hráči Zlína a ocitl se sám před gólmanem. Naznačil kličku, ale se samotnou střelou dlouho čekal a správnou chvíli prováhal. Mrzet ho to ale nemuselo. Nevyvedl se mu sice ani druhý pokus, ale ten třetí už za zády gólmana Jurečky skončil. Tlak do brankoviště přinesl domácím i třetí branku.

Pavlík za brankou vybojoval kotouč a předal jej Pavlu Bláhovi, který už jen našel zcela volného Matyáše Fuska v předbrankovém prostoru. A ani další přesná rána VHK na sebe nenechala dlouho čekat. Berani šli do čtyř, což se v tomto zápase opravdu nevyplatilo. Tadeáš Pavlík tečoval střelu Romana Dubce po 23 sekundách v početní výhodě. Ve druhé třetině Vsetínští trochu polevili, což byla příležitost pro Berany, za které snížil Viliam Pikna. Žádné další snížení ale nepřišlo. Místo toho však přišla dvojnásobná přesilovka pro hráče VHK.

Hostující brankář vykopl střelu z větší vzdálenosti pouze před sebe, kde už čekal Jakub Lorenc se schovanou střelou nad lapačku. Berani dopředu vyráželi spíše individuálně, a tak se Matoušek ve vsetínské bráně nadřel hlavně proti brejkům a přečíslením. Krátce po startu třetí třetiny ale přišla i šance v podobě přesilové hry, jenže tu hosté nevyužili. A sotva se vyloučený Lorenc vrátil, přišla další branka VHK. Od modré čáry vypálil Dubec, jeho střela se zastavila u Martina Tomašíka, od jehož bruslí doputovala až na hokejku Lukáše Malého. Jeho střela z vrcholu levého kruhu pak doplachtila přesně do vzdálenějšího horního rohu.

A Valaši neměli dost. Bláha vybojoval kotouč za soupeřovou brankou a vybídl Pavlíka. Ten se střelou po ledě trefil do připravené Jurečkovy lapačky. A Zlín už musel sáhnout po time outu. Jenže skončil oddechový čas hostů, vhazovalo se v útočném pásmu Vsetína a Radim Řepka od modré čáry prostřelil zlínského gólmana k pravé tyči. To už byla v pořadí sedmá branka Vsetína a domácí přidali ještě jednu, když se v 57. minutě střelou z mezikruží prosadil Tadeáš Pavlík.

Michal Hložek (VHK ROBE Vsetín): Kluky musím pochválit za to, jak k zápasu přistoupili a jak od první minuty hráli. Byli připraveni, hráli intenzivně, nepřestali celých šedesát minut bruslit. Do první třetiny jsme nastoupili skvěli, beci se dobře hýbali na modré čáře, stříleli, měli jsme tam nějaké teče, což je přesně to, co jsme trénovali. Kombinace byla taky docela slušná. Kluci celý týden dobře trénovali a dobře se na zápas připravili. Samozřejmě panuje spokojenost, i když tam jsou věci, na kterých musíme pracovat. Musím ale všechny kluky pochválit, protože k tomu přistoupili velice profesionálně. Teď budeme pracovat na tom, abychom úplně stejně pokračovali dál. Gratuluji klukům k takovému vstupu do sezony, přeju jim, ať si to do soboty užijí a v neděli začínáme znovu.

Michal Kenša (Berani Zlín): Rozhodl vstup do utkání. Špatně jsme začali, kluci neměli pohyb, těch pozitiv tam bylo strašně málo. Jediné pozitivum na tom zápase může být výkon gólmana, který nás i při nepříznivém stavu pořád držel. Opravdu tam bylo dobře jen málo věcí a my musíme začít od poctivé práce. Kluci si musí uvědomit, že detaily rozhodují. Těžko se to hodnotí, protože je to první zápas a my jsme se dokázali zlepšit jen ve druhé třetině, kdy jsme dali gól a celkově jsme měli lepší pohyb. Jinak je tam ale opravdu málo pozitivního. Soupeři gratuluji k výhře.