Dorostenci vítěznou šňůru nenatáhli a padli na ledě Komety

Dorostenci si v posledních dnech připsali dvě cenné výhry a další body chtěli získat i proti Kometě. Proti moravskému rivalovi se jim však vůbec nepovedl začátek zápasu, jelikož po první části prohrávali o dvě branky a tato ztráta se s nimi táhla víceméně celý zápas. Berani dokázali pouze snížit vedení soupeře, a to rovnou dvakrát, avšak vyrovnání se ani jednou nedočkali a body nezískali.
6. kolo, čt 11.1.2024, Winning Group Arena
4:2
(2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Brabenec (Kerbler, Panasenko), 18. Hartl (Kubín, Štulo), 30. Hartl (Kubín, Štulo), 40. Stibůrek (Šebela, Chaika) – 24. Pečner (Mikel, Holba), 42. Uřičář (Kočica, Doležal). Rozhodčí: Pavel – Hanzlík, Frais. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

Hradil – Vyhlídal, Polák, Panasenko, M. Mátl, J. Veselý, Krämer – Štulo, Kubín, Hartl – Kerbler, Brabenec, Dobřecký – Šebela, Stibůrek, Šulla – Chaika, Prchal.

Šimšálek – Mi. Sedláček, T. Schmied, Frömel, J. Kubečka, Mikel, Mořkovský, Uřičář – Holba, Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, V. Pravda, Pečner.

Ve čtvrtek 11.1. přivítali dorostenci ve Winning Group Areně hokejisty ze Zlína. Od začátku zápasu jsme mohli být svědky atraktivního hokeje, který má co nabídnout. Domácí se dostali do vedení už ve čtvrté minutě. Brněnští dorostenci zvedali ruce nad hlavu, když v početní výhodě Jan Brabenec po skvělé přihrávce od Jana Kerblera prostřelil zlínského brankaře – 1:0. Brňané se mohli spolehnout na dobře pracující obranu. V první části zápasu se dostali dvakrát do početní nevýhody, ale dobré obranné výkony plus skvělé zákroky Petra Hradila držely Berany na uzdě. Kometa se v úvodní třetině radovala znovu v osmnácté minutě. Vojtěch Kubín zpoza soupeřovy branky našel přihrávkou zcela osamoceného Michala Hartla, který navýšil vedení domácích na 2:0. Více branek první dvacetiminutovka už nenabídla.

Ve druhé třetině museli hosté srovnat s Kometou krok, pokud chtěli pomýšlet na bodový zisk. Berani vlétli po přestávce na ledovou plochu ve velkém stylu a ve 24. minutě snížil Luca Pečner na rozdíl jedné branky ve třetí přesilové hře hostů – 2:1. Brňané však našli rychlou odpověď. Na konci třicáté minuty vrátil domácím dvoubrankové vedení opět Michal Hartl – 3:1. Celá druhá třetina se odehrála ve zvýšeném tempu. Oba celky se o kotouč přetahovaly, ale šťastnější byli opět domácí, když tři vteřiny před koncem druhého dějství po přihrávce od Filipa Šebely vstřelil již čtvrtý gól Komety Matěj Stibůrek – 4:1. Do třetí třetiny tak vstupoval brněnský dorost s pohodlným náskokem.

Pro zlínské hokejisty se situace nijak nezměnila, takže nastoupili do třetí části ve vysokých otáčkách, a to se jim za krátkou dobu vyplatilo. Ve 42. minutě snížil za hosty Jan Uřičář, který dostal nabito od Alexe Nesrsty – 4:2. Z hlediska branek to bylo vše, co tento duel nabídl. Třetí třetina se nesla v duchu rozkouskovaného hokeje, kdy měly oba celky lehké problémy se založením útoků. Na co se mohli domácí spolehnout po celý zápas, byla obrana. Brňané měli na trestné lavici hráče osmkrát za celý zápas, ale inkasovali pouze jednou.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Jsme rádi za tři body, vyhrát jsme potřebovali. Zápas měl všechny atributy, které má mít. Měl kvalitu, dobrého soupeře, dobré individuální výkony, emoce… Za nás povedený zápas. Jediná chybka, kterou zápas měl je, že jsme se nechali moc vylučovat. To nás stálo hodně sil, naštěstí jsme to nakonec zvládli. Byli jsme připravenější než soupeř.

Jáchym Janošek (Berani Zlín): Bohužel, nenastoupili jsme úplně ideálně do zápasu. Prvních pár minut jsme byli vlažní, soupeř to potrestal gólem v přesilovce. V průběhu první třetiny jsme se do zápasu postupně dostávali, ale obdrželi jsme další gól a třetina pro nás skončila 2:0. Druhou třetinu jsme začali lépe, ale opět jsme dostali zbytečný gól z předbrankového prostoru tři vteřiny před koncem. Takže místo toho, abychom šli do šatny za stavu 2:1, odcházeli jsme za stavu 3:1. Byla to škoda, chyběl jen kousek do konce třetiny. Ve třetí třetině jsme se snažili hru stáhnout, aktivně zrychlit do útoku. Bohužel jsme z toho vytěžili pouze jeden gól. Potom jsme zkusili hrát dvě minuty bez brankáře, to jsme sehráli dobře. V poslední době nás trápí předbrankový prostor a důraz proti soupeři. Nedokázali jsme dát góly a tlak přetavit k vyrovnání nebo alespoň snížení. Kometa nás přehrála.