Dorostencům se nedařilo ani na Spartě, opět vstřelili jen jeden gól

Dorostenci se z venkovního tripu vrací s jednou výhrou a dvěma porážkami. Po Liberci prohráli i se Spartou, přičemž opět vstřelili jen jediný gól. Ten body přinést nemohl, protože Pražané se mezitím vypracovali tříbrankové vedení, které jim tedy stačilo ke konečnému vítězství. Jediným střelcem byl tentokrát obránce Jáchym Kubečka. Tabulce si tak mladí Berani o jedno místo pohoršili, aktuálně jsou třetí.
14. kolo, so 17.2.2024, Sportovní hala Fortuna
Sparta
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. M. Bolocan (Já. Novák, A. Burda), 45. Hrubý (Toms, Cichoň), 46. D. Novotný – 47. J. Kubečka (Venený, Holba). Rozhodčí: Folk – Beneš, Hák. Vyloučení: 15:12, navíc F. Novák (SPA) 5 min + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Tvrzník – Dufek, T. Bolocan, Já. Novák, Cichoň, A. Burda, Toms – M. Bolocan, Hrubý, Čížek, F. Novák, Prichodko, D. Novotný, Pojkar, Kadlec, Trachta, B. Adamec.

Šimšálek – Mi. Sedláček, T. Schmied, J. Kubečka, Uřičář, Mořkovský, F. Sedláček – Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Kos, Matula, Holba, V. Pravda, Pečner.

Celý zápas otevřeli ševci první šancí po vyhraném buly, ale ta letěla vedle levé tyčky branky Tobiáše Tvrzníka. Do první výraznější šance se dostali Filip Novák s Davidem Hrubým, kteří ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Novák nahrával Hrubému přes osu, Hrubý ale před poloodkrytou brankou kotouč nakonec bohužel promáchl. A po pár výměnách puku mezi týmy se nakonec podařilo mladým sparťanům probojovat do pásma a v signalizované výhodě z toho byl z toho gól. Matei Bolocan se po přihrávce od kapitána Radoslava Cichoně protáhl až před branku, odkud dokázal zvednout puk mimo dosah Šimšálka.

Hostující lavička Zlína ještě reklamovala celou situaci, u hlavního rozhodčího ovšem nepochodila. Navíc při průniku před brankou byl Bolocan ještě faulovaný, takže jeden trest si Zlín odseděl. Početní výhoda ale netrvala dlouho, přišlo totiž vyloučení i na straně Sparty. Při hře ve čtyřech domácí využili většího prostoru, načež Kadlec dokázal na levé straně najít zcela volného Jáchyma Nováka, která ze slibné střelecké pozice ovšem trefil jen Šimšálkovu vyrážečku. A o chvíli později přišla další akce Kadlece, který zavezl puk do pásma a tam si ho našel Adamec, který napálil tyčku. Během této šance byl Adamec faulovaný, tudíž přišlo další vyloučení Zlína. Tato sparťanská přesilovka také neměla dlouhého trvání, postupně na trestnou lavici usedli další dva domácí hráči. Žádná výraznější šance ale ve dvojnásobné zlínské přesilovce nebyla a do další třetiny se šlo za stavu 1:0 pro Spartu.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky skončil puk mimo hrací plochu na zlínské střídačce. K puku se poté první dostal Pluskal, ale k zakončení se nedostal. Další střelu pak vyslal Filip Sedláček, jeho pokus se však zastavil o Jáchyma Nováka a Tvrzník tak nemusel zasahovat. Po této akci ale došlo k situaci, kdy Filip Novák kopl za brankou Zlína jednoho z Beranů a zápas pro něj skončil. Sparťané si navíc zahráli ještě pětiminutové oslabení. Po nevydařené střele si však na trestnou lavici sedl i zlínský hráč za hrubost. V tu chvíli hráli týmy čtyři na čtyři.

K Pojkarovi, který seděl na trestné za Filipa Nováka, se ale po pár vteřinách přidal ještě Cichoň, tudíž Zlínští si zahráli dokonce čtyři na tři. Ani během těchto početních nevýhod Pražané neinkasovali zásluhou bloků obránců či perfektních zákroků Tobiáše Tvrzníka, kteří zastavili několik šancí od Veneného, Pečnera nebo Nesrsty. Do šance se pak při lepším početním stavu Ben Adamec, David Hrubý nebo Sava Prichodko, ani jednu z nich ale neproměnili. A přišla další vyloučení. Nejdříve přišla dvouminutová přesilovka, k ní se pak přidala další a rázem Sparta hrála pět na tři. Během tohoto času se do akce dostal například Tadeáš Trachta, Toms nebo Hrubý, ale žádná ze střel nespadla za Šimšálkova záda. Zlínští hráči ujížděli v závěru této třetiny do přečíslení dva na jednoho, ale Dufek předvedl skvělý obranný zákrok, čímž zneškodnil přihrávku, která mířila před prázdnou branku.

Na to byli však ještě současně vyloučeni sparťanský obránce Matěj Toms se zlínským útočníkem Alexem Nesrstou za hrubost, k čemuž se přidalo ještě další vyloučení Beranů. Šimšálek ale podržel svůj tým a zlikvidoval šance Hrubého, Burdy nebo Cichoně. Matei Bolocan stihl ještě dokonce trefit tyčku, ale puk do branky nepadl. O pár chvil později byl pak i on vyloučen. V úplně posledních vteřinách třetiny vypálil ještě Tudor Bolocan, těsně v zakončení minul.

Třetí třetina nabídla po pomalejším startu další dávku vyloučení. Začátek druhého vyloučení dělilo jen třicet vteřin od toho prvního, tudíž si sparťanští dorostenci zahráli další dvojnásobnou přesilovku, která trvala dokonce minutu a půl. Trenér Richard Žemlička si vzal oddechový čas, během kterého nakreslil plán a ten také ve 45. minutě vynesl své ovoce. Matěj Toms si po své další střele sebral odražený puk, načež jej předal Davidu Hrubému, kterého Zlínští nechali zcela bez pozornosti a nevšimli si, že si sjel až před branku, odkud už po šikovné přihrávce zakončoval do prázdné branky Beranů. Ve 46. minutě dostali příležitost přesilové hry naopak ševci, ale té nevyužili, dokonce v ní inkasovali. V oslabení hostům ujel Daniel Novotný, sám překonal Šimšálka střelou mezi beton a vyrážečku.

O deset vteřin později už skórují i Berani, kteří tak využili přesilovku. Od modré čáry vyslal střelu Jáchym Kubečka puk z jeho hokejky zapadl přesně pod víko sparťanské branky. Do úplného konce zápasu jsme ještě viděli dalších sedm vyloučení. Berani to v závěru zkoušeli ještě během jedné z přesilovek bez brankáře, tudíž hráli šest na čtyři, ale ani to jim nepomohlo ke snížení a Sparta tak doma zvítězila 3:1.

Jan Hlaváč (HC Sparta Praha): Bylo to celé rozporuplné. Bylo hodně vyloučení na obou stranách, ale nakonec jsme to zvládli za tři body, za což jsme rádi.

Jáchym Janošek (PSG Berani Zlín): Hodnotí se mi to velice těžko, myslím si ale, že jsme předvedli dobrý výkon. Za stavu 3:1 jsme bohužel dali jen dvě tyčky, nevycházeli nám v zápase přesilovky. Soupeři se to naopak dařilo a odskočil nám do dvoubrankového vedení, tam se začal zápas lámat. I když jsme nehráli zle, nedařilo se nám proměnit nějaké šance a ty góly nám pak chyběli v závěru zápasu.