Finále základní části! O přímý postup do čtvrtfinále Berani zabojují v domácím duelu s Porubou

Jednapadesát kol základní části hokejové Chance ligy je minulostí. O tom, do jaké fáze play-off naskočí zlínští Berani však rozhodne až to poslední. Žlutomodrá parta v něm na domácím ledě vyzve soupeře z ostravské Poruby, se kterým se v případě úspěchu může potkat také ve vyřazovacích bojích. Utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky startuje v 17:30, pro fanoušky je připraven také bohatý doprovodný program.
Přímou cestu do čtvrtfinále si Berani zkomplikovali v pondělí, když na ledě Frýdku-Místku padli 1:3. Aby tak na umístění v elitní šestce mohli stále pomýšlet, potřebují v posledním kole základní části získat minimálně o bod víc než Přerov, který ve středu hraje na ledě Sokolova. Soupeřem Beranů v domácím utkání bude Poruba, která již má účast ve čtvrtfinále zaručenou a v závěrečném utkání se tak pouze rozhodne, zdali postoupí ze třetího nebo čtvrtého místa. O tom, že Ostravané už nemají příliš o co hrát, svědčil i jejich pondělní domácí zápas proti Šumperku, ve kterém svěřenci Jiřího Režnara sestupujícímu celku podlehli vysoko 2:6.

Poruba: Přibržděná mašina i možný soupeř v play-off

Středeční soupeř Beranů do aktuální sezóny vletěl jako hurikán a dlouhou dobu suverénně vévodil prvoligové tabulce. Na přelomu kalendářního roku ale forma Ostravanů uvadla a v posledních měsících už Poruba zdaleka nepůsobí tak dominantním dojmem. To se projevilo i na jejím průběžném umístění, aktuálně je moravskoslezské mužstvo třetí, kdyby se však počítalo jen posledních 15 duelů, patřilo by mu až deváté místo. Mimochodem, na čele stejné tabulky by byli se ziskem třiatřiceti bodů právě Berani. Za zmínku stojí také fakt, že pokud by se mužstvu Miloše Říhy podařilo v závěru základní části do elitní šestky proklouznout, jejich čtvrtfinálovým soupeřem by mohla být právě Poruba.

Podpořte spolu s Berany během utkání také zlínský útulek

Součástí doprovodného programu středečního utkání bude také řada aktivit, kterými klub společně se studentským projektem Němá tvář, podpoří Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Fanoušci se tak mohou těšit na soutěže pro děti, na místě budou v prodeji také originální suvenýry s tématikou klubu i útulku, jejichž nákupem mohou zájemci opuštěným čtyřnohým parťákům pomoci.

„Jde o všechno, stejně jako v posledních mnoha zápasech, takže v tomto se pro nás nic nemění. Musíme nastavit mužstvo tak, aby mělo větší tlak do brankoviště. Soupeře opticky přehráváme, máme spoustu střel, ale produktivita stále není ideální.“

Miloš Říha ml., hlavní trenér PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?


Patrik Urbanec, obránce (29)

Ubrání kapitán Poruby cestu mateřského klubu do čtvrtfinále?

Kapitánské céčko na svém červenobílém dresu Poruby nosí fanouškům Beranů velice dobře známá tvář. V mládežnických letech ostatně byl Patrik Urbanec kapitánem také ve zlínské juniorce, poté co s dorostem slavil titul. A nezůstalo u jediné trofeje, ve své první seniorské sezóně si Urbanec pověsil na krk extraligové stříbro, o rok později už zvedal nad hlavu Masarykův pohár. V roce 2016 se ale s mateřským klubem rozloučil a odešel hledat novou výzvu na Ostravsko. Dvě sezóny odehrál v dresu Vítkovic, následně se přesunul do prvoligové Poruby, jejíž barvy hájí už pátým rokem. Coby teenager si zahrál také na juniorském mistrovství světa.


Statistiky týmů v aktuální sezóně

PSG Berani Zlín Chance liga 2022/23 HC RT TORAX Poruba 2011
7. místo (78 bodů) Umístění v tabulce 3. místo (91 bodů)
12 bodů Posledních 5 zápasů 7 bodů
18,68% (6. místo) Úspěšnost přesilovek 18,52% (8. místo)
84,65% (3. místo) Úspěšnost oslabení 87,61% (1. místo)
422 (6. místo) Bloky 488 (4. místo)
559 Trestné minuty 688
Daniel Gazda – 27 bodů (9+18) Nejproduktivnější hráč Tomáš Šoustal – 39 bodů (20+19)
Daniel Gazda – 27 bodů (9+18) Nejproduktivnější obránce Adam Sedlák – 22 bodů (3+19)
Petr Mrázek (15 branek) Nejlepší střelec Tomáš Šoustal (20 branek)
Daniel Gazda (18 asistencí) Nejlepší nahrávač Michal Vachovec (23 asistencí)
Daniel Gazda (+15) +/- Aaron Berisha (+15)
Jiří Suhrada (48) Bloky Adam Sedlák (72)
Daniel Huf (92,35%) Úspěšnost zákroků Daniel Dolejš (91,53%)