Hokejisté Zlína proti Karlovým Varům umí doma zahrát

Druhým soupeřem v letošní Tipsport extralize, který přijede na ZS Luďka Čajky ve Zlíně bude mužstvo HC Energie Karlovy Vary. Tým PSG Zlín má na vlastním ledě s Energií velmi příznivou bilanci, v české extralize prohrál ze třiceti zápasů pouhých pět. Návrat do play off je v právě zahájené sezoně hlavním cílem hokejistů Karlových Varů, kteří v minulém ročníku skončili až jedenáctí. Ve čtvrtfinále chyběla Energie od zisku mistrovského titulu v roce 2009. Západočeši získali v úvodních dvou kolech pouhý bod, neboť na Spartě prohráli po nájezdech a doma nestačili na nadupaný Třinec.

HC ENERGIE KARLOVY VARY - INFORMACE O KLUBU

ROK ZALOŽENÍ: 1932 jako Slavia Karlovy Vary, odbor ledního hokeje
ZMĚNY NÁZVU: 1949 – ZSJ Slavia Karlovy Vary, 1952 – Dynamo Karlovy Vary, 1965 – Slavia Karlovy Vary, 1974 – Slavia PZ Karlovy Vary, 1994 – Slavia Becherovka Karlovy Vary, 1996 – HC Becherovka Karlovy Vary, 2002 – HC Energie Karlovy Vary
KLUBOVÉ BARVY: zelená, bílá, černá
ADRESA: HC Energie Karlovy Vary s r.o., KV Arena, Západní ulice 1812/73, 360 01 Karlovy Vary

Pátek 7. září: Karlovy Vary – Kladno 3:2

Sestava Karlových Varů v minulém extraligovém kole: Závorka - Gründling, Kohn, M. Rohan, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Keith, Skladaný - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Největší hvězdy: Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Lukáš Mensator

Hráli v týmu soupeře: David Nosek

Kanadské bodování hokejistů Energie po 2. extraligovém kole: 1. David Zucker 2 (1 + 1), 2. Václav Skuhravý 2 (0 + 2), 3. Petr Kumstát 1 (1 + 0), Dustin Kohn 1 (1 + 0), 5. Lukáš Pech 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 5 hráčů.

Pořadí střelců po 2. kole: 1 - Zucker, Kumstát, Kohn

BERANI UMÍ NA ENERGII DOMA ZAHRÁT, Z TŘICETI DOMÁCÍCH ZÁPASŮ PROHRÁLI JEN PĚTKRÁT!
Celková bilance obou soupeřů v české extralize vyznívá příznivě pro zlínské Berany. Zejména na domácím ledě je bilance přesvědčivá pro Zlín, neboť z 30 doposud odehraných utkání na ZS Luďka Čajky 23 duelů vyhrál. Není bez zajímavosti, že Energie se radovala na zlínském ledě z výhry v únoru letošního roku po více než čtyřech letech, předtím zvítězila v prosinci 2007 po výhře 6:4.
Berani vyhráli v předloňské sezoně všechny zápasy a z dvanácti možných bodů získali plných deset bodů! A v úspěšné bilanci pokračovali i v loňském ročníku, když získali v základní části sedm bodů. Vary přerušily negativní bilanci až začátkem roku, když po dvanácti prohrách v řadě vyhrály na domácím ledě 4:1.

V samostatné české soutěži je páteční zápas na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v pořadí 61. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku:

Zápasy v loňské sezoně 2011/2012
Neděle 9. října, 10. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 1:3 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. min Skuhravý (M. Rohan) - 1. Čajánek (Veselý, Honejsek), 57. Tesařík (T. Sýkora), 60. Leška (Hamrlík, Köhler).
Hokejisté PSG Zlín zvítězili extraligy na ledě Karlových Varů, když vítěznou trefu zařídil v 57. minutě střelou od modré čáry Radim Tesařík. Ve vyrovnaném zápase mužstvo podržel brankář Jakub Sedláček, který ve druhé třetině kryl penaltu Kumstáta a později i další šance Energie. Berani se ujali vedení hned v první minutě zásluhou kapitána Petra Čajánka, definitivní pojistku přidal při neúspěšné power play domácího celku střelou do prázdné brány Petr Leška.

Neděle 20. listopadu, 23. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. min Holík (Linhart, Köhler).
Berani nastoupili do utkání bez zraněného kapitána Petra Čajánka (svalové problémy) a hráli pouze na tři útoky. Zlín porazil Karlovy Vary již podvanácté v řadě a po těsné výhře si připsal další tři body. Jedinou branku zaznamenal při přesilovce v závěru první třetiny Petr Holík.

Pátek 6. ledna, 36. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. min Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Leška).
Hokejisté PSG Zlín nenavázali na sérii předchozích dvanácti výher nad lázeňskými hosty. Berani prohráli s Energií po více než třech letech. Západočechy nasměrovala k výhře využitá přesilová hra pět na tři, poté domácí přidali další góly.

Pátek 17. února, 49. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Holík (Leška), 42. Čajánek (Tesařík, Důras) - 44. Pech (Gawryletz, Gřegořek), 46. Kumstát (Pech), 64. Gřegořek (Gawryletz, Pech).
Zlín vedl na začátku třetí třetiny o dvě branky, ale Energetici ukázali velkou vůli po vítězství. Skóre zápasu vyrovnali a v prodloužení rozhodl přesnou ranou nad beton Gřegořek.

Zápasy v sezoně 2010/2011
Pátek 15. října, 11. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 20. min Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Linhart), 56. Balaštík - 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta, Cyganov).
V brance Zlína se objevil již gólman Tomáš Duba z Třince, v obraně nastoupil poprvé chomutovský obránce Jakub Grof. Branky zaznamenali Jaroslav Balaštík 2, Ivan Rachůnek, Roman Vlach a Michal Důras.

Čtvrtek 25. listopadu, 24. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. min Sloboda (Pech, Skladaný), 58. Kumstát (D. Hruška), 60. Pech (D. Hruška) - 6. Důras (I. Rachůnek), 23. Balaštík (Köhler, Linhart), 37. Důras (I. Rachůnek, T. Sýkora), 39. Balaštík (Leška), 56. Balán (Holík).
Zlín umí na Karlovy Vary zahrát, neboť si připsal již osmou výhru ve vzájemných zápasech v řadě.  Branky zaznamenali Michal Důras 2, Jaroslav Balaštík 2 a Stanislav Balán.

Úterý 4. ledna, 37. kolo: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 5:4 po samostatných nájezdech (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. min Hamrlík (Köhler, Linhart), 28. I. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart), rozhodující nájezd Leška - 5.  Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 52. Dobroň (Melenovský, Pech).
Zlínští hokejisté vyhráli nad Karlovými Vary i na devátý pokus v řadě. Berani v divokém zápase, ve kterém se obě mužstva přetahovala o vedení, nakonec uspěli při penaltách a rozhodli zásluhou tahouna Petra Lešky, jenž letos proměnil čtvrtý z pěti nájezdů.

Středa 16. února, 50. kolo: HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín 2:3 po samostatných nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. min Kumstát (Skuhravý, Skladaný), 8. Kumstát (Nosek, Skuhravý) - 9. F. Čech (Sivák, Řezníček), 28. F. Čech (Balán, Sivák), rozhodující nájezd Leška.
Západočeši se dostali dvěma góly Kumstáta v přesilovkách do vedení, ale Filip Čech se dvakrát trefil a srovnal. V prodloužení branka nepadla, až v páté sérii nájezdů rozhodl Petr Leška.