Jediná trefa Hladiše rozhodla o třech bodech pro starší dorost

V rámci 17. kola extraligy staršího dorostu zavítala na zlínský led Olomouc. Šestý tým tabulky mladé Ševce hodně potrápil, přesto se nakonec radují z tří bodové výhry. Utkání, v kterém dominovaly obrany a brankáři, rozhodla trefa z 37. minuty. To se trefil nejproduktivnější hráč Beranů Dominik Hladiš. Ten se prosadil střelou od modré, která propadla jinak bezchybnému Urbischovi mezi betony. Zbytek zápasu si zlínští pohlídali a za přispění bezchybného Linga si do tabulky připisují další výhru za tři body.
17.kolo, so 19.10.2013, ZS Luďka Čajky
Olomouc
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Hladiš (Rezek) Rozhodčí: Obadal - Valentík, Mikšík Vyloučení: 3:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Střely na bránu: 35:22 Diváci: 87 Průběh utkání: 1:0

Ling – Gabrhelík, Řezníček, Procházka, Kobylík, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Tomešek, Rezek, Stiksa, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál

Urbisch – Beutl, Spurný, Hes, Kolovratník, Tomek, Marek, Škoda, Zelený – Kropáč, Melichárek, Heža, Pavlovský, Hajšman, Dittrich, Horák, Malý, Kuba

Za prvních deset minut hry si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit vyloženou gólovou šanci. Utkání bylo hrané velmi bojovně a žádný z týmů nechtěl inkasovat jako první. Oba týmy bránily dobře své obranné pásmo a tak se hra odehrávala převážně na polovině hřiště. I druhá polovina první třetiny probíhala tak, jak zápas začal. Často se přerušovalo, ale hra se více přesouvala na stranu Olomouce. Zlín měl možná o něco víc ze hry, více držel kotouč na hokejkách, ale pořádná šance k vidění nebyla. Stejně vlažně jak třetina začala, tak také skončila.

Druhá třetina odstartovala přesilovkou Zlína, kde daleko ke gólu neměl Hladiš a střelu před odkrytou bránou těsně minul Rezek. Chvíli poté si zahráli v početní převaze i hosté z Olomouce, ale žádná šance se jim vytvořit nepovedla. Netrvalo příliš dlouho a Olomouc hrála další přesilovku. Stejně jako v prvním případě, i nyní seděl na trestné Werbik. Olomouci si však ani tato přesilová hra moc nepovedla. Když se Werbik vrátil na led, vrátil se i zápas do zajetých kolejí první třetiny. Až v čase 36:13 se ujala střela Dominika Hladiše. Ten svižnou střelou od modré překvapil Urbische, kterému puk propadl mezi betony až do sítě. Zlín vedl 1:0 a za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Na začátku třetí třetiny se nechal vyloučit olomoucký Kropáč a Zlín hrál přesilovku. Ta ovšem gól nenabídla a tak se i po ní pokračovalo za stavu 1:0. Když zbývalo do konce základní hrací doby necelých osm minut, dostala Mora možnost hrát přesilovku, což za těsného stavu mohlo být klíčové pro oba týmy. Domácím se povedlo ubránit a hosté si dál lámali hlavu s tím, jak překonat bezchybného Linga v bráně Zlína. Tři minuty před koncem, kdy se hosté nadechovali k závěrečnému tlaku, přišla komplikace v podobě vyloučení. A co hůř. Půl minuty na to, šli hosté dokonce do tří a jejich naděje na vyrovnání se rapidně snížily. Ševci výhodu dvou hráčů v poli sice nevyužili, ale ušetřili spoustu času, který v závěru hostům chyběl. Utkání, v kterém dominovaly obrany a brankáři, skončilo těsnou výhrou Zlína 1:0.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Dnešní zápas si kluci vybojovali. Nebylo to příliš hezké utkání, na obou soupeřích, na nás dokonce možná trochu víc, byla opravdu vidět únava, protože rozlosování soutěže nám teď vůbec neumožňovalo žádný odpočinek ani regeneraci. I proto jsme rádi, že jsme dnes ty tři body získali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dostali jsme smolnou branku, která nakonec celý zápas rozhodla. Myslím, že jsme hráli špatně přesilové hry. Ve třetí třetině jsme měli šance, které jsme bohužel neproměnili, což bylo asi rozhodující. Nebyli jsme vůbec produktivní.