Jsem strašně rád, že jsem mohl být kapitánem takového mužstva, říká po hořkém vyřazení kapitán juniorky Adam Burian

Naši junioři odehráli v předkole s Jihlavou čtyři vyrovnané bitvy, ve třetím utkání sérii ještě zdramatizovali, na soupeře z Vysočiny však nakonec nestačili a padli celkově 1:3 na zápasy. Na rozhovor přišel po krutém vyřazení kapitán Adam Burian, který zhodnotil sezonu, osmifinálovou sérii, řekl i něco ke své roli kapitána a síle týmu z Jihlavy.

Adame, jaké jsou bezprostředně po vyřazení pocity?

Je to zklamání, mrzí nás to. Myslím si, že v těch zápasech jsme nebyli horším týmem, měli jsme navrch, což platí i pro ty zápasy v Jihlavě. Sem tam nám něco nevyšlo, dostali jsme blbé góly. Včerejší zápas, který jsme vyhráli byl velmi dobrý, chtěli jsme se od toho odrazit a vyhrát i dneska. Takže jsme samozřejmě smutní.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání, které nakonec skončilo výsledkem 2:4?

Vedli jsme 1:0, oni nás ve druhé třetině začali hodně tlačit, my jsme začali dělat zbytečné chyby, byly tam zbytečné vyloučení, které soupeř potrestal. Oni byli zkrátka efektivní. Naštěstí tam padl ten šťastný gól na 2:3, tam se nám to dobře odrazilo. Ve třetí třetině to bylo už buď anebo. Nevím, asi si pro to víc šli... Přečkali jsme oslabení tři na pět a měli jsme dvě minuty na to dát góla, hráli jsme šest na čtyři. Měli jsme tlak, kdybychom to trefili, tak se jde do prodloužení. Bohužel to tam už nespadlo, v takových chvílích je to i o štěstí.

Série s Jihlavou byla hodně vyrovnaná, souhlasíš tedy, že stav 3:1 na zápasy je hodně krutý?

Určitě je to kruté, jak jsem říkal, v těch zápasech jsme nebyli horším týmem. Ba naopak, my jsme na ně měli. Ty zápasy byly velmi dobré, hráli jsme obětavě. Mohlo se to ještě vrátit do Jihlavy, já věřím, že bychom to zvládli. Ale dopadlo to holt takhle...

Mohlo být faktorem i to, že Jihlava má o dost starší mužstvo? V našem týmu přeci jen hraje hodně hráčů mladšího ročníku 2005 i 2006.

Asi jo. Oni to poskládali podobně jako minulý rok, kdy byli v play off velmi úspěšní a šli daleko. Kdybych měl hledat klíčové momenty, tak oni asi byli obětavější, šli si pro to.

Když bys sezonu nyní zhodnotil jako celek, můžeme vzhledem k jejímu průběhu, mluvit i o úspěchu?

Sezonu jsme si v kabině zhodnotili a v nejbližších dnech určitě ještě zhodnotíme. Já osobně bych si úspěch představoval ještě jinak, chtěl jsem jít dál. Ale zpětně to nejspíš můžeme hodnotit pozitivně.

Ty si naši juniorku letos vedl z pozice kapitána. Jaká to pro Tebe byla zkušenost?

Já jsem velmi rád, že jsem mohl být kapitánem takového mužstva. S klukama jsme měli skvělou partu, pro mě to byla velká čest a zkušenost.

Co je pro kapitána tedy jiné oproti ostatním hráčům v kabině?

Já to vnímám tak, že kapitán je srdce toho týmu, který udělá cokoli pro tým. Vždy jsem pro ten tým chtěl to nejlepší, v jakémkoli směru.

Teď, kdy už je po sezoně, jaký má juniorka program?

Zítra máme volno, čtvrtek, pátek klasicky tréninky a pak nám trenéři řeknou, co dál.