Junioři porazili Hradec a jsou velmi blízko play off

V předposledním kole se juniorský výběr dostal nadosah postupu do vyřazovací části, když i přes nepříznivý vývoj utkání ve třetí třetině zvrátil, poté co Jakub Čechmánek využil přesilovku a tři minuty před koncem rozhodl Martin Holba. V posledním kole, na půdě Českých Budějovic jim stačí uhrát alespoň remízu, čímž by si nezávisle na výsledku jejich konkurentů zajistili další pokračování sezony.
27. kolo, čt 29.2.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Hr.Králové
3:2
(0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Heš (Zavřel, L. Heš), 47. Čechmánek (Zavřel, Laciga), 57. Holba (Klimek, Nábělek) – 20. Černý (Hora, Novotný), 28. Beneš (Novotný). Rozhodčí: Blaha, Šico – Komínek, Augusta. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 79. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Uherek – Šišák, Zavřel, Velikovský, Burian, Lukaštík, Nábělek – Čechmánek, J. Heš, L. Heš, Holba, Kaláč, Klimek, Laciga, Pilát, Urban, Vaculík, Vašíčko, Nekvapil.

Tuček – Černý, Pinkas, Bezpalec, Pavelka, J. Aschenbrenner, Fiala – Hrdlička, Zámečník, Prášek – Beneš, Hora, Novotný – Dommers, Matašovský, V. Aschenbrenner – Dobner, Vencl, Mach.

Do klíčového utkání oba týmy vstoupily velmi opatrně, mezi největší šance v první třetině se řadilo přečíslení 2 na 1, které neúspěšně zakončil Adam Laciga. Na druhé straně Adam Novotný neproměnil svůj samostatný únik. V poslední minutě dostali hosté možnost v podobě přesilové hry, kterou rychle využil Štěpán Černý. Lavička Beranů ještě reklamovala nedovolený kontakt útočícího hráče s brankářem, ale rozhodčí byli neoblomní.

V 23. minutě se po pěkné kombinaci uvolnil Jakub Heš, který dostal nabito z rohu od Zavřela a vymetl horní růžek Tučkovy branky. Poté domácí pokračovali v aktivitě, ale Hradec se dokázal prosadit z rychlého protiútoku, když se Matěj Beneš z druhé vlny dostal k odraženému puku a prostřelil Uherka. Ve zbytku druhé třetiny se ani jeden z týmů neprosadil, takže Zlín šel do poslední části hry s nejtěsnější možnou ztrátou.

Stejně rychle jako využili hosté svou přesilovku, tak se to povedlo i Jakubu Čechmánkovi, který se ocitl sám před Tučkem a nahození od modré, odražené od brankářových betonů, jen dorazil do odkryté sítě. Po skončení Vašíčkova trestu pět minut před koncem základní hrací doby to vypadalo, že se bude prodlužovat. Adam Klimek byl proti, vybojoval puk v útočném pásmu, našel Martina Holbu, který si kličkou do backhandu položil brankáře a puk posunul k radosti domácí střídačky za brankovou čáru.

Berani si již vedení pohlídali a přidali klíčové tři body do tabulky. Postup do play off stále nemají jistý, v sobotu je čeká duel na ledě Českých Budějovic. K postupu jim stačí jakýkoli bodový zisk, popř. bodová ztráta Litvínova nebo zisk maximálně bodu pro Olomouc.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Byl to zápas o tom, abychom se udrželi v boji o play off. Byl to bojovný zápas a přiklonilo se k nám v závěru štěstí, mnoho zápasů, které jsme prohrávali jsme v letošní sezoně neotočili. Velké poděkování klukům, kteří tam dnes nechali duši, byl to zápas jako v play off. Pokud do zápasu posledního kola v Českých Budějovicích nastoupíme s tímto výkonem, tak si myslím, že bychom měli vyhrát.