Junioři přestříleli Pardubice a už nejsou poslední! Výhru režíroval Jakub Čechmánek

Skvělý duel za sebou mají naši junioři! Ti v domácí přetahované s Dynamem Pardubice nakonec odskočili ve třetí třetině a berou veledůležitou výhru 6:4, která je posouvá na šesté místo tabulky. Zazářil především Jakub Čechmánek, jenž do sítě soupeře nasypal hattrick, dvěma góly se ukázal Tomáš Mikel a Tomáš Pilát posbíral čtyři asistence.
19.kolo, čt 26.10.2023
Pardubice
6:4
(2:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Čechmánek (Pilát, Holba), 18. Čechmánek (Zavřel, Urban), 23. Mikel (Burian, Pilát), 42. Mikel (Nekvapil, Tomek), 47. Čechmánek (Pilát), 51. Klimek (Pilát) – 10. D. Burda (Gromadzki, Švec), 16. Kalužík (Tomas), 31. Koudelka (Kalužík), 43. Tomas (A. Fiala). Rozhodčí: Vaněk, Čech – Mikšík, Blažek. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 1:0,1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

Uherek – Špaňhel, Burian, Zavřel, Velikovský, Šišák, Mikel, Lukaštík – Klimek, Čechmánek, Pilát – Vaculík, Heš, M. Horský – Tomek, Martin Holba, Nekvapil – Urban.

Vilém – Koudelka, Rájek, Švec, Hebek, K. Červenka, Kaštánek, Kubánek – Krčál, A. Fiala, Pavlata – Helikar, D. Burda, Gromadzki – Kalužík, Jaša, Tomas – Š. Bartoň, Jevtěchov, J. Kubíček.

Úvod zápasu přinesl opatrnější hokej, oba týmy se oťukávaly a postupem času se pak hra zrychlovala a hráči se dostávali do tempa. V osmé minutě hry se pak už měnilo skóre, a to na domácí straně. Jakub Čechmánek doklepl kotouč před Vilémem za brankovou čáru a Zlín vedl - 1:0. O necelé dvě minuty později už ale bylo srovnáno. Při signalizované výhodě se prosadil Daniel Burda a začínalo se znovu od začátku - 1:1. Čtyři minuty před vypršením úvodního dějství udeřili Pardubičtí, kteří díky trefě Tadeáše Kalužíka otočili skóre ve svůj prospěch - 1:2. Poslední slovo úvodní dvacetiminutovky však měli Zlínští, když Jakub Čechmánek svým druhým gólem v utkání zajistil Beranům vyrovnání - 2:2 a začínalo se opět od nuly.

Na začátku prostředního dějství měly šance oba týmy, ale brankáři na obou stranách byli pozorní. Ve třiadvacáté minutě se už povedlo skórovat, a to zlínským Beranům. Ty zpět do vedení poslal Tomáš Mikel, který z pravého kruhu zvednutou střelou překonal Viléma - 3:2. Hosté se dlouho snažili o vyrovnání, které nepřicházelo. Po polovině řádné hrací doby už to ale vyšlo a bylo zase srovnáno. Jakub Koudelka vyslal nepříjemnou střelu kousek před modrou čárou a ta skončila až v domácí síti - 3:3. A to bylo ze druhé třetiny vše. Do té třetí tak oba týmy vstupovaly za nerozhodného stavu.

Do třetí třetiny vlétli lépe domácí hráči, ti nejprve měli velkou šanci, ale Pilát se zblízka netrefil. O chvilku později se už prosadil Tomáš Mikel, který tak dostal Berany zase do náskoku - 4:3. Jenže ti se příliš dlouho neradovali, hosté bleskově díky pokusu z pravého kruhu z hole Radka Tomase vyrovnali a vše tak bylo zase otevřené - 4:4. V sedmačtyřicáté minutě pak mohly začít padat na led čepice, z prostoru mezi kruhy se totiž prosadil Jakub Čechmánek a bylo to 5:4. V druhé polovině poslední dvacetiminutovky se Berani utrhli na dvoubrankový náskok, když u bližší tyče bekhendem doklepl odražený puk Adam Klimek- 6:4. V závěru pak hosté zahrozili před zlínskou klecí, ale na kontaktní branku nedosáhli. Domácí tak udrželi dvoubrankový náskok a po výhře 6:4 získali důležité tři body do tabulky.

Juniorka se tak posouvá na 17 bodů, přeskočila Olomouc i Přerov a už není poslední! Další duel čeká naše Berany už v sobotu, v boji o pomyslných šest bodů vyzvou od 12:00 Olomouc.