Junioři proti Jihlavě srdnatě bojovali, konec sezony už ale odvrátit nedokázali

Zlínské juniory po včerejším úspěchu nad Jihlavou dnes čekal další zápas o bytí a nebytí. Tentokrát už mladí Berani bohužel nedokázali proti celku z Vysočiny uspět a i přes čtyři vyrovnané bitvy prohrávají v předkole krutým výsledkem 1:3 na zápasy. Dnešní utkání rozhodla především druhé třetina, v té Dukla odskočila do pohodlného vedení 3:1 a i když Lukáš Heš ještě snížil a v závěrečné periodě předvedli svěřenci Juraje Juríka sympatický tlak, prohrávají po 60 minutách 2:4. Juniorům však i přes hořký konec sezony patří potlesk, jelikož přes nepříznivý start sezony a boje v "nižší" nadstavbě, dokázali vybojovat play off a nebyli daleko od postupu dále.
PR4, út 12.3.2024
Jihlava
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Čechmánek (Burian), 39. L. Heš – 29. Vovsík (Rauš, Báťa), 36. Peš, 38. Chlubna (Vandas, Topol), 60. Nosek (Modl). Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 176. Střely na branku: 24:50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Uherek (7.–7. Kowalczyk) – Špaňhel, Velikovský, Šišák, Lukaštík, Zavřel, Burian, Nábělek – Holba, Klimek, Pilát, Nekvapil, Kaláč, Vašíčko, J. Heš, Urban, M. Horský, Vaculík, Čechmánek, L. Heš.

Cinka – Topol, Vovsík, Vildomec, Číhal, Vandas, Löffler, Jeletz – Rauš, Báťa, Katolický – Peš, Modl, Chlubna – Nosek, R. Váňa, Niederhafner – Já. Jungwirth, Coufal.

První třetina byla ze zlínského pohledu dobrá, hned v úvodu se po nečekaném odrazu od mantinelu předvedl brankář Uherek, Berani navíc byli schopni hrozit i směrem dopředu. Přesilovku v 9. minutě svěřenci Juraje Juríka ještě nevyužili, jen chvilku poté však Burianovo nahození šikovně tečoval Jakub Čechmánek a Berani šli do vedení. O chviličku později mohlo být ještě lépe, Tomáš Pilát však z úniku trefil jen lapačku brankáře Cinky. Výbornou pozici měl z druhé vlny i Matěj Zavřel, jenž však netrefil ideálně. V průběhu třetiny potkala domácí střídačku také jedna nepříjemnost, brankář Marek Uherek měl nějaký technický problém a na chvíli musel ze hřiště. Nakonec se vše vyřešilo a zlínská opora mohla zpět do svého pracoviště.

Dukla byla ve druhé třetině lepším celkem. Nejprve tedy mohl zvyšovat Vaculík, jenž ale minul bránu. Ve 29. minutě dostal na vrcholek kruhu nabito Matěj Vovsík, jehož pohotová rána proplula mezi Uherkovými betony - 1:1. I další minuty patřily jihlavským hráčům, pět minut před koncem domácí obrana chybovala, Hynek Peš dostal namazáno před bránu, hostující útočník nezaváhal, krátkou kličkou obelstil brankáře a otočil skóre. Následovala navíc jihlavská přesilovka, tu po krásné Vandasově pobídce zužitkoval z prostoru na pravém kruhu Tobias Chlubna - 1:3. S domácími už to vypadalo bledě. Naději vykřesal ještě ve 2. třetině Lukáš Heš, jenž dostal gól po Cinkově minele prakticky zadarmo.

Do třetí třetiny vstoupili Berani s velkou chutí, nicméně nebylo jim přáno. Šanci měl z pravé strany Klimek, před bránou šikovně tečoval třeba Čechmánek, aktivita a snaha se domácím upřít nedala. Nutno dodat, že i Jihlava si tvořila své šance, nicméně Marek Uherek dlouho držel šance domácích svým výborným výkonem. V 55. minutě se začaly dít věci. Berani si situaci zkomplikovali dlouhým oslabením 5 na 3, tu však s vypětím všech sil, Uherkových schopností a také s pomocí hostující nejistoty v zakončení dokázali ubránit. V závěru pak přišel trest pro Duklu, zlínské juniory čekala přesilovka, navíc vylepšená o šestého bruslaře. Burian a spol soupeře sice zmáčkli v pásmu, kotouče však z dobrých střeleckých pozic už jen míjely Cinkovu svatyni. Osm vteřin před koncem pak prázdnou bránu se štěstím z vlastnního pásma trefil Rostislav Nosek a naděje Beranů definitivně pohasly.

Junioři však i tak stadion opouštěli za potlesku několika desítek, možná stovky, rodičů a příznivců. Sezonu i pře těžší průběh zvládli se ctí, stejně tak předkolo, ve kterém sehráli čtyři velmi vyrovnané bitvy. Sezona pro ně nyní končí.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Dnes opět rozhodovaly maličkosti. Byli jsme blízko vyrovnání té série, ale zároveň jsme byli i daleko. Měli jsme to ve svých rukách, ale bohužel jsme dnes nevyužili ani jednu přesilovku a oni zužitkovali dvě. Myslím si, že ty speciální týmy dnes rozhodly... Za celou sezonu však musím hráčům poděkovat, protože kdyby nám někdo v prosinci řekl, že budeme hrát play off, tak by tomu nikdo nevěřil. Kluci se zase někam posunuli, měli jsme spoustu hráčů ročníku 2006, soupeř měl starší mužstvo a pro nás to byla zkušenost. Teď kluci vidí, že to play off se zase hraje trošku jinak, že rozhoduje každý detail, každá zblokovaná střela, každé vyhození.