Junioři se přetahovali s Jihlavou, nakonec padli těsně 1:2

Druhou těsnou prohru zapsali během víkendu naši junioři, kteří dvojzápas s Kometou a Jihlavou sehráli v oslabení sestavě bez Lukáše Heše, Jakuba Čechmánka a Tomáše Piláta. Berani bohužel v utkání spálili mnoho vyložených šancí včetně samostatných úniků a dlouhé přesilovky 5 na 3, výhru tak urvala Dukla. Další zápasy sehrají Juríkovi svěřenci za týden, kdy jednou na sever Čech, kde vyzvou Mladou Boleslav a Liberec.
9.kolo, so 28.9.2024
Jihlava
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Kos (Smýkal, Pečner) – 3. Kuprijanov (Burkov), 47. Peš (Chlubna). Rozhodčí: Hradil, Janda – Tvrdý, Vojtášek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2.

Kowalczyk – Špaňhel, Hamrla, Lukaštík, Zavřel, Kotala, Uhlík, Růžička – Pražan, Klimek, Kos, Smýkal, Pravda, Pešák, Pečner, Kaláč , Martin Holba, Matěj Holba.

Sigmund – Vildomec, Suchánek, Číhal, Löffler, Mrtka, Pražák, J. Černý – Chvátal, Kuprijanov, Burkov – R. Váňa, Niederhafner, Nosek – Chlubna, Kudrna, Peš – Jáchym Jungwirth, M. Fiala, Kupčo.

První třetina se odehrála ve velmi slušném tempu, o něco aktivnější však byla přeci jen Jihlava. Ta šla také rychle do vedení, Kudrna z mezikruží sice ještě nedal, o pár chvil později si ale do stejného prostoru najel Ilariron Kuprijanov, jehož skvělým pasem našel parťák z první lajny Burkov. Stačilo jen smeknout, Dukla vedla 1:0. I Berani měli své šance, do přečíslení si najel třeba Filip Kaláč, který jen těsně minul tři tyče. Do zajímavé pozice najížděl po křídle i Matěj Pravda, ostře pálil obránce Hamrla.

Druhá třetina se nesla ve znamení zlínských šancí, Beranům se na rozdíl od úvodní dvacetiminutovky dařilo mnohem lépe pronikat soupeřovou obranou. První minuty sice patřily Jihlavě, ta si zahrála dokonce přesilovku ve vylepšeném formátu 5 na 3 a následně 4 na 3. Iniciativu každopádně postupně přebrali domácí, v úniku se objevil Kaláč, z přečíslení pálil Tadeáš Pražan, další šanci vytvořil znovu rychlonohý Filip Kaláč.

Ve 34. minutě dostali svěřenci Juraje Juríka dlouhou přesilovku 5 na 3, následovala ještě čtyřminutová výhodě po Jungwirthově faulu. Berani hrají přesilovku se dvěma obránci, nahoře úřaduje Adam Hamrla, pozici střelce na kruhu převzal Matěj Zavřel. Právě tato dvojice se postarala o většinu střelecké aktivity, jinak ale početní převaha nebyla sehrána ideálně. Gólu se Trinity Bank Aréna dočkala až při hře pět na pět, prosadil se Dominik Kos a skóre tak bylo po 40 minutách přeci je vyrovnané – 1:1. Mohlo být dokonce ještě lépe, v posledních vteřinkách se totiž do dalšího úniku hnal Matěj Holba, který ale nedal.

Start třetí třetiny Beranům nevycházel dle představ, hosté – jmenovitě Burkov a Kuprijanov – se až příliš snadno dostávali před Samuela Kowalczyka. Chvíli to domácím vycházelo, ve 47. minutě už to ale neplatilo, Hynek Peš se prosmýkl do mezikruží, zamířil a dal Juríkově partě smrtící ránu – 1:2. Berani byli párkrát blízko vyrovnání, Kos se třeba zjevil před Sigmundem, položil si jej a trefil tyčku. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně, orazítkoval ji ve třetí třetině výborný Tobiáš Niederhafner.

Když byl minutu a půl před koncem vyloučen Uhlík, zdálo se, že je hotovo. Dukla ale v přesilovce zaváhala, Smýkal se hnal do úniku a byl faulován. Berani šli ještě do přesilovky, v té hned třikrát pálil Matěj Zavřel, který ale nedal. Jihlava tak uválčila výhru 1:2 a domů veze všechny body

Jiří Heš (Berani Zlín): Dnes to bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme se přetahovali s Jihlavou o každou šanci. Myslím si, že Dukla je letos velice silný soupeř. Měli jsme několik vyložených šancí, samostatné nájezdy prostě musíme proměňovat, stejně tak dvouminutovou přesilovku 5 na 3. V závěru to bylo o tom, kdo udělá nějakou chybu a bohužel jsme ji udělali my.