Junioři zakončili náročný program výhrou nad Českými Budějovicemi

Juniorka dokázala navázat na dobré výkony v tomto týdnu a ve čtvrtém utkání potřetí vyhrála, celkem tedy od pondělí získala deset bodů. Dnešní zápas rozhodly dvě využité přesilové hry v prvních dvou třetinách, Berani si následně náskok utéct nenechali. Nyní je čeká zasloužený odpočinek, hrají až ve čtvrtek, kdy zajíždějí do Litvínova.
7. kolo, ne 18.2.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Č. Budějovice
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Holba (Zavřel, Laciga), 30. Vaculík (Klimek, J. Heš), 51. Čechmánek (Pilát, Klimek), 58. Laciga (Pilát, Čechmánek) – 55. Pitel (Mar. Kříž, Tomas). Rozhodčí: Held, Kohoutek – Kráľ, Hrabal. Vyloučení: 4:5, navíc Lukáš Heš (Zlín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 56. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Uherek – Burian, Lukaštík, Nábělek, Šišák, Špaňhel, Zavřel – Čechmánek, J. Heš, L. Heš, Holba, Kaláč, Klimek, Laciga, Pilát, Pražan, Vaculík.

Mařík – T. Tůma, Placek, Vachun, Willmann, Buzek, Bystřický – Humeník, Pitel, Kotous, Jan Seidl, Hoch, Mar. Kříž, Sochor, Remeš, Tomas, Aulický, Kusak.

Hned ve druhé minutě šli Berani do čtyř, ale oslabení přečkali. Hosté jim také nabídli možnost přesilové hry po opakovaném porušení pravidel na buly, čehož využil Martin Holba přesnou ranou do horního růžku. Následně se Martin Vaculík ocitl před prázdnou brankou po nahrávce od Lukáše Heše, ale neměl volnou hůl k zakončení.

Zlín vstoupil do druhé třetiny tlakem, který přetavil v další početní výhodu. V ní se však Richard Pitel hnal sám na branku a jen Uherkův instinktivní zákrok zabránil brance. V polovině utkání zvýšil Martin Vaculík, když jen zametl Klimkovu přihrávku do odkryté klece.

Na začátku třetí třetiny měli domácí několik šancí, Adamu Lacigovi se puk svezl v přečíslení tři na jednoho a Pilát neprostřelil brankáře Maříka v samostatném úniku. Následně svůj tým oslabil Lukáš Heš, který zamířil po faulu kolenem do šaten, zatímco jeho spoluhráči museli bránit pětiminutové oslabení. Po jeho skončení hráli hosté v šesti, Jakub Čechmánek šancí na zvýšení nepohrdl a dal svému týmu tříbrankové vedení.

Richard Pitel sice dokázal snížit, ale ševci drama nedopustili. Adam Laciga potvrdil výhru dvě a půl minuty před koncem střelou do prázdné branky. Zlínští tak získali velmi cenné tři body do tabulky, které jim pět kol před koncem vylepšily pozici pro boj o play-off.