Juniorka sahala na body, těsný triumf ale bere Kometa

Poprvé po pauze šla do akce naše juniorka. A to rovnou se staronovou posilou, díky pravidlu o overage hráčích se do dresu s Beranem na hrudi vrátil útočník Adam Laciga. A návrat to byl jak má být, vytáhlý útočník hned skóroval! Ani on ale prohře nezabránil, defenzivní utkání nakonec brněnská Kometa ustála a díky dvěma trefám Jana Ekrta bere výhru 2:1.
23.kolo, čt 16.11.2023, Trinity Bank Aréna Luďka Čajky
Kometa Brno
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Laciga (Pilát, M. Horský) – 4. Ekrt (D. Moravec), 29. Ekrt. Rozhodčí: Vaněk, Šico, Mikšík, Král. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Uherek – Šišák, Nábělek, Zavřel, Kotala, Špaňhel, Burian, Lukaštík – Nekvapil, Čechmánek, Pilát – M. Horský, Heš, Vaculík – Tomek, Holba, Pešák – Urban, Laciga.

Ondráček – Ulbricht, Bůžek, Zubíček, D. Svoboda, A. Pospíšil, Jurný – Boltvan, Otava, De. Bárta – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Veselský, Habermann, Mots – Pavlík, Halačka, J. Nesvadba.

Oba týmy zápas pojaly spíše defenzivně. Ani tak jsme se ale nenudili, oba celky si vytvořily několik skutečně zajímavých šancí. Ale popořadě.

Velmi dobré utkání sehrál hostující Jan Ekrt, jenž střeleckou pohodu potvrdil už po třech a půl minutách, kdy se v přečíslení 3 na 2 protáhl přes obránce a šikovně zakončil mezi betony – 0:1. Berani se do hry mohli vrátit díky přesilové hře, tu ale ani přes dlouhý pobyt v pásmu nevyužili. Na druhé straně opět hrozil Ekrt, tentokrát ale kotouč z dorážky netrefil ideálně. V přečíslení 2 na 1 pálil zlínský Pešák, to se ale žlutomodří ještě neradovali.

O minutu později už ano! V mezikruží si poodstoupila staronová posila Adam Laciga, vytáhlý útočník zamířil a přesně trefil.

V první desetiminutovce druhé třetiny měli ševci šanci odskočit, jednou za Ondráčkem zvonila tyč, poté se Holba s Tomkem málem prosadili v brankovišti, gól ale také nedali. A tak přišel trest, v čase 28:44 udělal obránce Lukaštík velikou chybu, namazal přímo Janu Ekrtovi a ten se z úniku nemýlil.

Vyrovnáno mohlo být o pár minut později, z přečíslení 2 na 1 pálil Vaculík, dorážel ještě Heš. Brankář Ondráček ale podržel svůj tým.

Kometa už si třetí třetinu pohlídala, nicméně ještě to bylo drama, jelikož odskočit hosté také nedokázali. Nejblíže byli v přesilovce, kdy po hezké kombinaci stačilo zakončit za rozhozeného Uherka, zasáhl ale pohotový Laciga. V závěru si ještě Ekrt šel pro hattrick, trefil ale jen boční síťku prázdné brány. Beranům nepomohla ani powerplay a padli 1:2.