Juniorské béčko odešlo z derby se Vsetínem s prázdnou

Ani druhé letošní juniorské derby Beranům body nepřineslo. V duelu vládly obrany, které připustily pouze tři branky. Druhý tým hráčů U20 natáhl sérii těsných porážek nejtěsnějším možným rozdílem na 4 zápasy, stále tedy zůstává se třemi body na posledním místě východní skupiny.
11.kolo, ne 20.10.2024, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
Zlín B
2:1
(1:0. 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Vančura (Juráň, L. Stodůlka), 37. Juráň (Vaněk, Zedek) – 30. Plšek (Kotala, Běták) . Rozhodčí: Michael Hranoš — Martin Janoško, David Valášek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. Diváci: 104. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Hanzlík – Fojtík, Labuzík, Vaněk, Herman, Zedek, M. Stodůlka, Šedlbauer – Plško, Juráň, Kovář, Urge, L. Stodůlka, Ostrčil, Hrdý, Stibůrek, Heinrich, Vančura, Drozd, Koláček

Kowalczyk – Páže (C), Hanzlík, Řezníček, Schmied, Ševčík, Uřičář, Valouch, Kotala – Pluskal, Veselý, Haida, Vaněk, M. Pravda, V. Pravda, Pečner, Doležal, Běták, Hampl, Plšek

Do zápasu lépe vstoupil domácí Vsetín, který se dostal do vedení v desáté minutě, a to zásluhou Jana Vančury, který si dobře zpracoval křižnou přihrávku a zamířil za přesunujícího se Kowalczyka. Druhá polovina první části se nesla v duchu přesilových her, které se ovšem ani jednomu celku nedařily, jak ještě ukázal další průběh utkání.

Jak první třetina skončila, tak druhá začala, na trestnou šel domácí Matěj Juráň za nedovolené bránění v předbrankovém prostoru. Skóre srovnal těsně před polovinou základní hrací doby Lukáš Plšek, ten puk dotlačil do sítě po velkém zmatku na domácím brankovišti. O dvě minuty později šli hosté do tří kvůli chybě při střídání a následném podražení Juráně, ale Beranům se přesilovková kombinace nepodařila. Matěj Juráň své fauly odčinil nádhernou střelou na zadní tyč, na kterou neměl brankář šanci zareagovat.

V poslední části hry si Vsetínští dobře plnili defenzivní úkoly. V 50. minutě se po jednom ze zákroků hostí strhla větší potyčka, do které se zapojilo několik hráčů z obou týmů, rozhodčí nakonec celou situaci vyhodnotili jako dvouminutovou přesilovku pro hosty. V poslední desetiminutovce se Zlín snažil o vyrovnání, ale marně. Posledním hřebíčkem do rakve bylo nešťastné vyloučení Tadeáše Schmieda minutu před koncem, který nechal svou hůl mezi nohama soupeře.

Berani se tedy ani po nedělním derby neodlepili od poslední příčky v tabulce východní skupiny Ligy juniorů. Příští týden je čekají duely s brněnskými týmy Warriors a Technikou.