Juniorské béčko přišlo o vítězství se Šumperkem až v závěru

B-tým juniorů nedokázal navázat na páteční výhru proti Olomouci a prohrál doma se Šumperkem 4:5. Do poslední dvacetiminutovky přitom šli domácí s jednobrankovým vedením, o výhru je připravila nedisciplinovanost a nevyužití vlastní přesilové hry pět na tři. Zůstávají tak na posledním místě východní skupiny Ligy juniorů.
7.kolo, ne 6.10.2024, Trinity Bank Arena Luďka Čajky
Zlín B
Šumperk
4:5
(2:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Nesrsta (Vaněk, Uřičář), 19. Veselý (Haida), 36. Plšek, 37. Fajkus (Doležal, Chromý) – 4. Izák (Compel), 20. Compel (Tomeš, Cekr), 38. Hejátko (Lichner), 44. Cekr (Seidenglanz, Izák), 55. Tomeš (Seidenglanz, Cekr). Rozhodčí: Jakub Šmíd – Adam Kurtin, Tomáš Kociňák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.

Šimšálek – Páže, Schmied, Hanzlík, Ševčík, Uřičář, Řezníček, Kotala – Doležal, Pravda, Čermák, Veselý, Haida, Fajkus, Chromý, Nesrsta, Plšek, Vaněk, Hampl, Červenka.

Putin – Cekr, Compel, Burda, Jarmara, Souček, Jurka – Seidenglanz, Hejátko, Janech, Burda, Tomeš, Netolický, Najman, Březina, Pazourek, Izák, Szabó, Lichner, Verner.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Skóre ve čtvrté minutě otevřel hostující Martin Izák přesnou střelou v přečíslení dva na jednoho. Dlouho Drakům vedení nevydrželo, o 38 vteřin později Alex Nesrsta dotlačil puk za ležícího brankáře soupeře. Skóre se opět měnilo až na konci první dvacetiminutovky, Matyáš Veselý zkusil vystřelit, jeho střela byla zablokována, ale puk se k němu odrazil zpět a na druhý pokus se trefil přímo pod horní tyč. Ani tentokrát vedení nemělo dlouhého trvání, Plšek šel na trestnou lavici za sekání a Šumperk v přesilové hře srovnal, konkrétně Marek Compel, který se nejlépe zorientoval na brankovišti.

Druhá třetina začala poklidně, ale v polovině utkání se nechal vyloučit Compel, v oslabení pak neobratně vyhodil puk Jarmara, takže Berani měli téměř 80 vteřin výhody pět na tři, v té měli velký tlak, puk za brankáře Putina však nedostali.

Další gólová smršť přišla před druhou sirénou. Mladí Draci dvakrát zaváhali při rozehrávce, nejprve Lukáš Plšek využil přečíslení dva na jednoho, o minutu později hosté dovolili dokonce brejk tři proti jednomu, ve kterém to na sebe vzal Jiří Fajkus. Šumperku se podařilo ještě před koncem třetiny snížit, Lichner bojovně udržel puk v útočném pásmu, nahodil ho na brankáře a Filip Hejátko rozvlnil síť za Šimšálkem potřetí v utkání.

Zatímco Zlínští trest za zdržování hry soupeře nevyužili, hosté tento prohřešek potrestali, David Cekr nepotřeboval ani deset vteřin z přesilové hry, dostal totiž velké množství prostoru a za Šimšálkem zazvonila tyč, od níž se puk odrazil do sítě, a bylo srovnáno. Obrat dokonal šest minut před koncem Tobias Tomeš, který dlouho míchal s pukem za brankou, poté si vyjel na křídlo, odkud dokázal trefit skulinku pod horní tyčí.

Před další obdrženou brankou ochránil svůj tým Alex Nesrsta, který při obraně poloodkryté klece musel zatáhnout za záchrannou brzdu, takže šel čtyři minuty před koncem na trestnou lavici. Oslabení sice domácí ubránili, ale poté se už ze svého pásma nedokázali dostat, zápas skončil jejich těsnou porážkou 4:5, a neodlepí se tak ode dna tabulky.