Juniorští Berani vyhráli venku v prodloužení

Zlínští junioři nastoupili v pátek k dalšímu kolu NOEN extraligy, soupeřem jim byly České Budějovice. V zápase nastoupil i hráč širšího kádru A týmu PSG Zlín, Petr Šenkeřík. Ve vyrovnaném utkání pokaždé vedli hosté ze Zlína, ale domácím se dařilo držet krok. Kvalitní zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Lubomír Kovařík.
10.kolo, so 6.10.2012
Č. Budějovice
2:3p
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Přibyl (Švihálek, Trummer), 43. Reiniš (Pícha) - 17. Janota (Doležálek), 38. Zbořil, 65. Kovařík. Rozhodčí: Pešina - Polonyi, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: bez. Diváci: 32. Střely na branku: 49:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Bláha - Janásek, Kolařík, Pícha, Plašil, Prokop, Štěpán - Bílek, Brabec, Ciboch, Erben, Pašek, Přibyl, Reiniš, Rob, Trummer, Záhora, Švec, Švihálek.

Rozum - Urbanec, Šenkeřík, Kratochvíl, Kovařík, Matula, Macharáček, Sedláček, Mika - Janota, Kundera, Zbořil, Strojil, Haloda, Talán, Popelka, Janeba, Kratochvíl, Doležálek, Al.

V sobotu se v Budvar aréně odehrálo utkání juniorské extraligy mezi domácími Českými Budějovicemi a Zlínem. První přesilovou hru měli k dispozici domácí ve 12. minutě, po pár sekundách ale na trestnou lavici usedl i domácí Jan Štěpán a síly na ledě se vyrovnaly. V úvodní dvacetiminutovce byli diváci svědky jedné branky. O tu se postaral svým prvním zásahem v sezoně Michael Janota.

Druhá dvacetiminutovka byli o něco málo bohatší. Domácí se pokoušeli několikrát o vyrovnání a jejich snahy nakonec byly vyslyšeny. Napomohla tomu dvojnásobná přesilová hra, kterou Zlín domácím poskytl. Českobudějovičtí si tuto možnost na srovnání stavu nenechali ujít a zásluhou Adama Přibyla na tom byla obě mužstva opět stejně. Ke konci druhého dějství, měli k dispozici početní výhodu i hosté. Ti ji sice nevyužili, avšak přesně tři sekundy po vypršení trestu se přece prosadili. Autorem branky byl Mikuláš Zbořil.

České Budějovice byli opět v nevýhodné pozici a měli dvacet minut na to, aby s výsledkem zápasu ještě něco provedli. A to se také povedlo. Rychlým nástupem domácí vyrovanali, když si vůbec první body v dresu Českých Budějovic připsala dvojice odchovanců Písku. Autorem branky byl Kevin Reiniš, asistenci si připsal Miroslav Pícha. Tato branka však byla v základní hrací době poslední. I přesto, že domácí odehráli posledních třicet sekund třetí třetiny ve výhodě o jednoho muže, se stav zápasu nezměnil.

V prodloužení bylo důležitým momentem vyloučení domácího Švece za sekání. Z následné přesilové hry totiž Zlín definitivně rozhodl o konečném výsledku zápasu. V čase 4:16 se trefil Lubomír Kovařík a zajistil hostům bonusový bod.