Juniorům venkovní trip nevyšel, nestačili ani na Mladou Boleslav

Zlínským juniorům bohužel víkendový výjezd do Čech nevyšel podle představ, dnes mladí Berani nestačili na Mladou Boleslav v poměru 2:6. Juríkova parta byla před utkáním poslílena o Lukáše Heše, který ještě včera hrál za A tým v Porubě, do sestavy se už včera vrátil i Jakub Čechmánek. Oba sice zapsali po asistenci, nicméně ani to na ledě Bruslařů nestačilo. Další zápasy čekají juniory npříští týden, kdy na domácím ledě nejprve v pátek vyzvou Pardubice a hned o den později Hradec Králové.
10.kolo, ne 6.10.2024
Ml.Boleslav
6:2
(1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. Sláma (J. Průšek, M. Vlasák), 22. M. Vlasák (Dobner, Sláma), 23. Maxin (Hruška, D. Hora), 34. Hurt (Maxin, Pavič), 51. Dobner, 59. Maxin (Pavič) – 49. Zavřel (Martin Holba, Čechmánek), 55. Kos (Čechmánek, Heš). Rozhodčí: Domský, Červenka – Stacho, Figer. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Průběh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

D. Hora – Sypecký, J. Průšek, A. Vlasák (A), Frešer, Pavič, Šilhavý, Křivánek – Hurt, Král, Hanyš – Dobner, M. Vlasák, Sláma – J. Kučera, Vojtěch Beran, Maxin – Hruška, Šachl, J. Vítek.

Uherek – Špaňhel, Lukaštík, Hamrla, Burian, Uhlík, Zavřel – Pražan, Heš, Klimek, Kos, Smýkal, Pravda – Pešák, Pečner, Kaláč, Čechmánek, Pluskal, Matěj Holba, Martin Holba.

Skóre utkání otevřel ve 13. minutě pohotovou dorážkou z prostoru slotu Matyáš Sláma. Hned po Slámovi mohl udeřit ještě Hanyš, který zůstal sám před Uherkem, jenže ve vyložené šanci branku minul.

Skóre se opět měnilo po přestávce a znovu v tom měl prsty Sláma. Tomu se tentokrát u modré povedlo prohodit beka a vytvořit pro Dobnera s Markem Vlasákem přečíslení. To zakončil druhý jmenovaný výstavní ranou k levé tyči. Hned vzápětí dostali Berani šanci snížit, ale stal se přesný opak. Po akci vedené po levém křídle při vlastním oslabení udeřil z hranice levého kruhu Imrich Maxin. A ještě do přestávky přidal čtvrtou trefu Bruslařů Jan Hurt, jenž se prosadil dorážkou vlastní střely od pravé tyčky - 4:0.

Právě Hurt po druhé změně stran nabídl hostům dvě přesilové hry a Valaši jednu z tich ztrestali. Po pohledné střele zápěstím z modré sebral Horovi čisté konto obránce Matěj Zavřel. To se psala 49. minuta a Berani začali hned od dalšího střídání vířit vody kolem domácí branky, v 51. minutě ale neuhlídali Miroslava Dobnera. Mladoboleslavský útočník vypíchl kotouč obránci na obranné modré, po levém křídle projel až do útočné třetiny, po stahovačce si prohodil beka a bekhendem zakončil za Uherka

Hosté ještě jednou snížili v 55. minutě, kdy Čechmánek skrytou přihrávkou k pravé Horově tyčce připravil stoprocentní pozici a Dominik Kos se nemýlil. Následovala tříminutová pasáž hry, během které Berani mačkali Bruslaře kolem domácí svatyně. Jejich tlak ale nakonec k další korekci skóre na jejich straně nevedl. Do prázdné zlínské branky naopak přes celé kluziště zamířil Imrich Maxin - 6:2.

Petr Haken (hlavní trenér, BK Mladá Boleslav): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Hodně nám pomohla první branka, po dlouhé době jsme dali gól z předbrankového prostoru. Mrzí mě akorát zbytečná vyloučení ve zbylém průběhu zápasu. Celý zápas potom rozhodl povedený vstup do druhé třetiny, kdy se nám povedlo gólově odskočit. Je to pro nás důležité vítězství.

Martin Hamrlík (Berani Zlín): Boleslav byla lepší. My jsme po celé utkání tahali za kratší konec a obecně ten náš víkend nebyl vůbec vydařený. Dostali jsme nakládačku v Liberci a tady taky. Myslíme si, že ten náš přístup vůbec nebyl dobrý. Mohli jsme a měli jsme hrát lépe. Trápíme se v zakončení, za poslední dva zápasy jsme dali snad dva góly. To je kámen úrazu. Když k tomu pak lacině inkasujeme branky a sami je nedokážeme dávat, jsou z toho potom takové nálože.