Kluci přípravu odmakali, na ledě zapojíme i hráče z mládeže, říká sportovní manažer Srdínko

Devět týdnů trvající suchá část letní přípravy je u konce. Zlínští hokejisté si během ní vypilovali svou fyzickou kondici, aby byli co nejlépe připravení na návrat do akce na ledové ploše. Uplynulý program Beranů jsme v rozhovoru zhodnotili se sportovním manažerem Janem Srdínkem, který zároveň nastínil i plány pro nadcházející prázdninové měsíce.

Trenéři Beranům přípravu rozdělili na dvě části, které od sebe dělilo týdenní soustředění. „Příprava byla rozdělena na čtyři týdny, kdy jsme jeli objemy, pátý týden jsme měli soustředění na Smraďavce, kde jsme makali na úplné maximum. Následně jsme pokračovali opět tady ve Zlíně, kde jsme se věnovali spíš explozivní síle, rychlosti a výbušnosti,“ popisuje Srdínko náplň suché fáze letní přípravy.

S výkony svých svěřenců je realizační tým po suché fázi spokojený. „I testy ukázaly, že u kluků došlo k velkému zlepšení výkonnosti, z čehož jsme nadšení. Kluci trénovali výborně, odmakali to a věříme, že se nám to podaří přenést i na led,“ chválí Srdínko.

Příprava se tentokrát navíc obešla i bez vážnějších zdravotních komplikací. „Byly jen drobné zdravotní problémy, ale vždycky jsme hráčům ušili tréninkový program na míru, takže to nebylo tak, že by se přípravy neúčastnili. Kromě zahraničních hráčů trénovali všichni hráči pohromadě,“ říká sportovní manažer Beranů.

Právě hráči ze zahraničí jako jediní trénovali individuálně, s trenéry však byli v neustálém kontaktu. „Dostávali tréninkové plány, byli jsme s nimi v kontaktu jak my, tak kondiční trenér. Po téhle stránce by tak mělo být všechno v pohodě. Dostávali i testové baterie, aby se mohli otestovat, jak na tom jsou kondičně připravení,“ přikyvuje Srdínko.

To se kromě Finů Aleksiho Salonena a Jesseho Paukkua týká také nové posily Shawna Boudriase, který do Zlína zamíří z Kanady. „Shawn přiletí 21. července a hned další den se k nám připojí. Sraz máme v pondělí 22., na led ale ještě nepůjdeme. Budeme mít tři tréninky na suchu a pak dva tréninky na ledě, kde si kluci vyzkouší výstroj a od dalšího týdne už na to vletíme zostra,“ nastiňuje Srdínko program týmu po návratu z dvoutýdenní dovolené.

Hráčský kádr podle jeho slov stále zcela uzavřený není, se současnou podobou mužstva jsou ale trenéři aktuálně spokojení. „Trh s hráči sledujeme pořád, jsme v kontaktu s agenty. Určitě může nějaká změna nastat, pokud by k tomu ale došlo, tak by byla jen minimální,“ potvrzuje.

Oproti předchozím rokům tak vedení v tuto chvíli nezvažuje ani příchody hráčů na zkoušku, místo toho dá prostor talentovaným mladíkům. „Chceme zapojit kluky z juniorky, kteří s námi trénují. To jsou momentálně Čechmánek se Zavřelem, které pak doplní i další. Kluky z mládeže bychom obecně chtěli zapojovat víc,“ říká Srdínko.

Nyní Berany čeká zasloužený odpočinek, za dva týdny by se však do kabiny měli vrátit v dobrém rozpoložení. „Nálada je dobrá. I když si při trénincích kolikrát kluci musejí sáhnout na dno, stále mají dobrý projev. I proto, aby se utužila parta, jsme udělali soustředění na Smraďavce, aby se kluci víc poznali. Zakončili jsme to grilováním s naším master chefem Přemou a všichni si to moc užili. Myslím, že uvnitř týmu bude dobrá chemie,“ věří Srdínko, který v uplynulé sezóně dovedl tým do finále první ligy.

Bojovat o nejvyšší příčky budou chtít Berani také v novém ročníku, v nejvyšších patrech tabulky by se chtěli pohybovat po celou dobu. „Budeme se snažit, aby výsledky a výkony byly konstantní, aby tam nebyly výkyvy jako v minulé sezóně. Určitě budeme chtít, aby měli kluci celistvou výkonnost,“ uzavírá Jan Srdínko