Mladší dorost na úvod přípravy remizoval s ruskou Kazaní

Mladší dorost odehrál první přípravný zápas před novou sezonu a do Zlína přijel velmi atraktivní soupeř, ruská Kazaň. Utkání snad i předčilo očekávání a k vidění byl velmi rychlý hokej s množstvím ostrých soubojů. Šlo sice jen o přípravné utkání, ale soupeři si nedarovali ani kousíček ledu. Bojovný výkon, odhodlání a týmový duch nakonec Ševce dotáhl až k remíze. Vyrovnání přišlo až v samotném závěru zápasu.
přát., út 6.8.2013, PSG aréna
Kazaň
3:3
(1:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Stiksa (Šťastný), 23. Kotek (Fryšara), 60. Peška (Kosorin) - 6. Spiridonov, 40. Siplatov (Khasanov), 52. Antropov (Perov) Rozhodčí: Knap - Charous, Hradil Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3

Ling - Vodák, Martínek, Richter, Fridrich, Budil, Kosorin, Schmied, Dlabaja, Peška, Stiksa, Bainar, Fryšara, Kotek, Šťastný, Karafiát, Mikulec, Werbik

Murlatov - Puzanov, Kutuzov, Galiakberov, Elfimov, Khasamov, Akhmetgaliev, Kirillov, Saripov, Bain, Levanov, Spiridonov, Antropov, Perov, Siplatov, Akhmetzianov, Khafizov, Makarov, Chupin, Pronin

Po prvních pěti minutách utkání bylo jasné, že zápas s ruským soupeřem bude stát zato. Hrál se rychlý a agresivní hokej, kde o osobní souboje nebyla nouze. Ševci se do svého soupeře obuli ve velkém stylu a ten si také nenechal nic líbit. Hned v čase 6:28 přišel první gól utkání. Spiridonov se protáhl kolem mantinelu, najel si na střed hřiště a rychlou střelou zápěstím poslal puk pod vyrážečku Linga. Kazaň tak vedla 1:0. Ševci dostali v polovině třetiny možnost hrát 27 sekund přesilovku 5 na 3. K vážnější šanci se však nedostali. Ovšem o dvě minuty později se radovali. Byla to poněkud nenápadná akce. Filip Stiksa zavezl puk do třetiny, od modré čáry ho nahodil na branku Kazaně a střela proletěla nad lapačkou Murlatova až do šibenice. Bylo vyrovnáno! Chvíli na to, ale přišlo vyloučení Fryšary a poté i Kosorina. Právě při signalizovaném vyloučení Kosorina měla Kazaň velký nápor. Naštěstí se Beranům s vypětím všech sil podařilo ubránit. Tři minuty před přestávkou se předvedl Schmied. Počkal si na ruského hráče a ten přes něj málem udělal salto dopředu. Od hráčů i fanoušků sklidil jeho obranný zákrok ovace, ovšem rozhodčí ho posoudili jako nedovolený a zlínský borec musel na trestnou. Ševci oslabení ustáli a první třetina skončila výsledkem 1:1.

Mladí Berani měli skvělý vstup do druhé třetiny. Za necelé tři minuty se totiž dostali do vedení. Fryšara vyhrál buly v útočném pásmu, ihned ho poslal za sebe na Patrika Koteka, ten se napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ševci se radovali z vedení. O pět minut později si před bránu nabruslil Bainar a snažil se puk zasunout za Murlatova. Byl však moc blízko brankáři, který se roztáhl na čáře a puk vyrazil. Zhruba v polovině zápasu byl po odpískání sražen ruským hráčem Kotek. Tomu se to samozřejmě nelíbilo a šel si to se soupeřem vyřídit. Kdyby se do všeho hned nevložili rozhodčí, asi by to skončilo bitkou. Elfimov pak trefil z mezikruží tyč. Za jeho střelou se Ling jen ohlédl. Berani vedení do přestávky bohužel neudrželi. Kazani se povedlo vstřelit gól do šatny. Khasanov přihrál na Siplatova, který stál po levé ruce Linga, vyslal střelu k bližší tyči a puk se mu povedlo procedit až za záda zlínského brankáře. 7 vteřin před sirénou tak bylo skóre opět vyrovnané.

Na začátku závěrečné třetiny měli domácí slibnou šanci. Před bránou chyboval obránce Kutuzov, o kotouč ho obral Dlabaja a ocitl se sám před Murlatovem. Pokusil se o kličku, ale betonem jeho pokus ruský gólman zneškodnil. Vzápětí to stadionem opět jen zahučelo, když Kosorin trefil od modré tyč. Pak se ukázal i zlínský gólman Ling, který nejprve zneškodnil střelecký pokus z bezprostřední blízkosti a vychytal i únik Chupina. Hra se pak chvílí přelévala ze strany na stranu, až do doby než si šel na trestnou sednout jeden z domácích. V oslabení však měli velkou příležitost právě Berani. Budil dostal od mantinelu přihrávku a jel sám na Murlatova. Pokusil se o blafák do forhendu, ale puk mu tak úplně nesedl a branku minul. A tak zaúřadovala Kazaň. Antropov od mantinelu popotáhl kotouč na střed a přes obránce vyslal prudkou střelu zápěstím, která skončila nad ramenem bezmocného Linga. Rusové vedli 3:2 a i za pomoci rad ze střídačky od svého hlasitého trenéra začali bránit. Dvě minuty před koncem zápasu byla skrumáž před Mulatovem. Někdo z hráčů plácl do puku a ten se otřel o horní tyč. Nakonec se však Ševci přece jen dočkali. Za úder do hlavy, který rozhodčí posoudil jako vysokou hůl, šel na trestnou právě střelec Antropov. 36 vteřin před koncem zápasu to přišlo. Kosorin přihrál od modré na kruh, David Peška tvrdě vypálil a přes clonící hráče puk prošel pod vyrážečkou Murlatova až do sítě. Bylo vyrovnáno! Všichni hráči na ledě radostí naskákali na střelce branky jako by snad šlo o finále extraligy. Utkání tedy skončilo asi spravedlivou remízou 3:3.