Mladší dorost pokračuje v nadstavbě již popáté za plný počet bodů

Na stadionu Luďka Čajky mladší dorost přivítal rivala z Vítkovic. Tuto sezónu se doposud ševcům nepodařilo odnést si ze vzájemného duelu plný počet bodů. To se však nyní zlomilo a Zlínští tak pokračují na vítězné vlně, se kterou procházejí nadstavbou.
26.kolo, út 5.1.2016, Zimní stadion Luďka Čajky
6:1
(1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Sedláček (Dluhoš), 20. Fajkus (Kristek, Dluhoš), 38. Dřímal (Pröschl), 45. Fajkus, 45. Kristek (Světlík, Dluhoš), 58. Zmeškal - 6. Vojtovič. Rozhodčí: Vaněk - Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 29:28. Průběh hry: 1:0, 1:1, 6:1

Kubík - Havlík, Dřímal, Jaroněk, Dluhoš - Suhrada, Luža, Mynář, Pröschl, Leška, Světlík, Mlýnková, Nesrsta, Dřímal, Sedláček, Fajkus, Kristek, Zmeškal

Dobeš - Bílý, Vacula, Bieniek, Zapletal, Šulák - Vojtovič, Konečný, Fridrich, Žemba, Takáč, Kylnár, Vavřík, Vícha, Urban, Smička, Mrva, Beránek

Ševci zahájili utkání s Vítkovicemi velmi rychlou hrou. Velká bojovnost na obou stranách se projevila již ve 2. minutě, kdy byl za sekání poslán na trestnou lavici hráč Vítkovic s číslem 16 – David Takáč. To ještě více nabudilo zlínské hráče. Podařilo se jim využít přesilové hry a ve 3. minutě poslal Robert Sedláček puk za záda vítkovického brankáře.

Vysoké tempo zápasu pokračovalo a Vítkovičtí vyvíjeli stále větší tlak. Vyhrávali osobní souboje, lépe bruslili a kombinovali. Nakonec se jim tento styl hry vyplatil a v 6. minutě srovnal stav zápasu Jan Vojtovič pořádnou střelou do Kubíkovy brány.

Tlak Vítkovic byl stále značný a přerušilo ho až další vyloučení jejich hráče. V 9. minutě odešel za napadání na trestnou lavici Konečný. Přesilovková formace Fajkus – Kristek – Zmeškal – Světlík – Dluhoš dlouho dorážela na soupeřovu branku a měla spoustu šanci. Nakonec však Vítkovičtí toto oslabení ubránili a poté, co byli opět v plném počtu, téměř neopustili své útočné pásmo. Po smršti šancí se podařilo Světlíkovi vyvézt a pokusit se o gól, ale jeho střelu perfektně vykryl Dobeš.

Ševci se i nadále těžko dostávali ze svého obranného pásma. Až se podařilo Mlýnkové vyhodit, mohli alespoň rychle vystřídat. Poté se do obrovské šance dostal Dřímal, ale puk se ve vítkovické bráně jen odrazil od tyčky k tyčce a vyletěl ven. Ke konci třetiny se Zlínským dařilo vyvíjet tlak, gól však již nepadnul a první třetina tak skončila nerozhodně.

Druhá třetina začala, podobně jako ta první, rychlým gólem Zlína, kdy se již v třiapadesáté vteřině trefil Sebastian Fajkus. Hra byla velmi vyrovnaná, dokonce se Zlín dostal do velké šance ve vlastním oslabení, kdy byl ve třiadvacáté minutě vyloučen Dluhoš za sekání. Světlík jel sám na branku, šanci se mu ale nepodařilo proměnit. Hra se začínala přiostřovat a v pětadvacáté minutě odchází na trestnou lavici Vítkovic Mrva. Zlínská přesilovka byla tentokrát velmi chaotická a nedařilo se jim souvisle udržet útočné pásmo.

Když Vítkovice zanedlouho poslaly puk do zlínské branky, vypadalo to, že je srovnáno. Gól však nebyl uznán, protože byl vstřelen až po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti a pokračovalo se dál. Aktivní v této chvíli byl především vítkovický Urban, který dlouho ohrožoval soupeřovu bránu. Nakonec je to však Tadeáš Dřímal, komu se podaří vstřelit další gól a tím hru otočit. Zlín se opět dostal do aktivnější formy, gól však již do konce třetiny nepadl. Druhá třetina skončila vyloučením na obou stranách a po přestávce se tedy začínalo hrát čtyři na čtyři.

Třetí třetina už se nesla, v porovnání s třetinou první, v podstatně klidnějším tempu. Obrovskou šanci měli Vítkovice, když si Kubík nevšiml vedle sebe ležícího puku, který stačilo už jen postrčit do brány. Ani tentokrát se jim nepodařilo proměnit. Další ránou byl Šulákův faul v gólové situaci, z čehož vzniklo trestné střílení Ševců. Sebastian Fajkus s klidem a rozvahou dopravil gól za brankovou čáru a Zlín se opět radoval. Ani ne o minutu později přidal gól Tomáš Kristek. Vítkovice začaly hrát velmi nervózní hru, ze které se ale zase brzy stal správný hokej s mnoha šancemi. Konečnému na poslední chvíli sklouzl puk z hokejky a když měl rozjetý Beránek velkou možnost posunout skóre na trochu přívětivější podobu, odpískaný offside jeho snahu překazil.

Poslední gól zápasu vstřelil v sedmapadesáté minutě Lukáš Zmeškal, který akorát opustil trestnou lavici. Ševci tak poprvé za sezónu opouštěli duel s Vítkovicemi s plnými třemi body.

Tomáš Valášek (Zlín): "Dnes nám chybělo několik hráčů, ale i tak se mužstvo semklo a sehrálo dobré utkání. Nicméně výsledek neodpovídá realitě. Bylo to docela vyrovnané, dvě třetiny utkání byly nahoru a dolů. My jsme pak dvěma rychlými góly to utkání zlomili a jsme určitě rádi"

Mojmír Trličík (Vítkovice): "Chtěl bych říct to stejné, co k předchozím vzájemným duelům. Skóre neodpovídá průběhu hry, stejně jako když my jsme vyhráli 7:1 nebo 3:1. To samé platí dnes. Ale i když jsme prohráli, stále v naší hře najdu víc pozitiv než negativ. Spokojenost s výsledkem není, se hrou na obou stranách naopak ano"