Mladší dorost porazil doma na úvod sezóny nováčka z Brna

Mladší dorost Zlína zahájil novou sezónu na domácím ledě, kde přivítal nováčka Techniku Brno. Berani nastoupili do utkání velmi aktivně a hned zkraje si vytvořili rozhodující náskok. Oba týmy předvedly velkou chuť do hokeje plnou rychlých protiútoků. Domácí ukázali svou sílu a jistotu v bráně, čímž si zaslouženě připsali první tři body do tabulky.
1.kolo, so 9.9.2017
Technika Brno
3:1
(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Bachánek (Bednařík, Hrazdira), 4. Prokeš (Liss), 39. Mikulík (Bachánek) – 36. Vrána (Kubica, Kala). Rozhodčí: Šudoma - Vodák, Sedlák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Lekeš – Liss, Čapka, Šindelek, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Hrazdira, Martinec, Bachánek, Macík

Nešpůrek (od 4. Kulhánek) – Fojt, Irajn, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Vrána, Staněk, Jedlička, Frýza, Vyroubal, Machala, Čoupek, Špaček

Mladší dorost vstoupil do nové sezóny na domácím ledě proti nováčku nejvyšší soutěže VHS Technika Brno. Berani si hned v první minutě vypracovali přesilovku, kterou po třiceti vteřinách využil po rychlé kombinaci Adam Bachánek. Domácí nadále pokračovali v tlaku v útočném pásmu a vytvářili si množství šancí. O dvě minuty později se z nenápadné akce prosadil Antonín Prokeš, který dorazil svižné nahození Richarda Lisse od modré čáry. To byl také poslední moment pro hostujícího brankáře Jakuba Nešpůrka, kterého po čtyřech minutách a dvou obdržených brankách vystřídal Štěpán Kulhánek. Po celou první třetinu se přelévala hra ze strany na stranu, oba týmy hrály aktivně a snažily se o rychlé protiútoky. Hosté se snažili ohrozit Lukeše ve zlínské bráně, ten však všechny střely viděl a bez problému zlikvidoval.

Do druhé třetiny nastoupili domácí znovu ve velké chuti a dostali se do několika šancí, které si však pohlídal dobře chytající Kulhánek. Hostujícím hráčům se nedařila rozehrávka a Lekeš si tak v prvních minutách druhé části na puk vůbec nesáhl. Oba týmy pokračovaly v aktivní hře nahoru-dolů a šance přicházely hlavně na straně domácích.

Velkou příležitost však následně hostům dopřál Richard Hrazdira, který podrazil protihráče a Technika Brno nabízenou přesilovku využila, když se prosazil aktivní Jakub Vrána. Snížení na rozdíl jediné branky však netrvalo dlouho, domácí si po třech minutách vzali aktivní hrou své dvoubrankové vedení zpět, když brněnská obrana trestuhodně zapomněla mezi kruhy osamoceného Matěje Mikulíka, který se zblízka nemýlil.

Průběh celé třetí třetiny ovlivnila častá vyloučení především na zlínské straně. Domácí svou nedisciplinovaností nabídli hostům hned čtyři početní výhody. Brňané však nabízené příležitosti nevyužili i přesto, že měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku. Technika měla problém se udržet na delší dobu v útočném pásmu a vytvořit si tak souvislý tlak. Naopak museli hosté dávat pozor na aktivní zlínské útočníky, snažící se o navýšení svého vedení. Nejblíže k tomu měl v 52. minutě Handl, který však nastřelil pouze tyč.

Obě obrany často pouštěly aktivní útočníky do rychlých protiútoků, a tak se i oba brankáři po celý zápas nenudili. Skóre se ale v poslední části už nezměnilo, díky čemuž si domácí připisují do tabulky první tři vybojované body v letošní sezóně.

Radek Pšurný (Aukro Berani Zlín): „Těžký první zápas, byla tam spousta křečovitosti. Zápas jsme si navíc zkomplikovali spoustou vyloučení z naší strany. Kluci moc chtěli, myslím, že jsme byli lepším týmem, ale máme na čem zapracovat do příštích zápasů.“