Mladší dorost přehrál doma Havířov

Mladší dorost v pátek čekalo utkání proti Havířovu, který se nacházel na podobné pozici v tabulce. Domácí tak chtěli za každou cenu urvat nějaký ten bod a posunout se tabulkou vpřed. Šlo to vidět na startu, který jím výborně vyšel a díky němu nakonec přeci jen tři body brali.
28.kolo, čt 25.1.2018, PSG aréna
Havířov
3:2
(3:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Riedel, 7. Talafa (Chludil), 10. Fromel (Handl, Macík) – 11. Adámek (Bochnak, Urbančík), 42. Frančiak (Byčkov). Rozhodčí: Slavka- Poláček, Hubl. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Lekeš – Burian, Šindelek, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Prokeš – Kopčil, Fromel, Chludil, Kráčalík, Handl, Tomeček, Martinec, Bachánek, Macík

Nowak – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Mikula, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth

Utkání začalo opravdu hodně rychle. Již v páté minutě se radoval z gólu Vojtěch Riedl, jehož střela byla tečovaná obráncem za záda brankáře. Hned o dvě minuty později se trefil i Tadeáš Talafa a Zlín byl na tom po sedmi minutách daleko lépe, než soupeř. Havířovu nevyšel vstup do utkání, což se potvrdilo do poloviny první třetiny ještě jednou poté, co se prosadil Šimon Fromel. Residomo dokázalo do minuty snížit, když Lukáš Adámek využil trestného střílení. V divoké první třetině již branka nepadla a čekalo se, co přinese ta druhá.

Ta začala dvěmi šancemi Zlína, avšak Kopčil ani Mikulík si na brankáře soupeře nepřišli. Hrálo se sice hodně vyrovnané utkání, ale do větších šancí se právě dostávali spíše domácí. Když ale ani osamocený Handl branku soupeře netrefil, ve druhé třetině se skóre nezměnilo.

Havířov toho využil nejlépe, jak mohl. Jakub Frančiak totiž na dvakrát dostal puk za Lekeše a hosté mohli rozjet stíhací jízdu. To se mohlo podařit o dvě minuty později, kdy ale rozhodčí spornou situaci rozhodli v neprospěch Havířova. Ani v 48. minutě to Havířovu po brejku nevyšlo a čas jej začal tlačit. Zlín už se ubránil a vybojoval pro něj velmi důležité tři body.