Mladší dorost v přípravném zápase deklasoval Slovan Bratislava 8:0

UVNITŘ ČLÁNKU OBSÁHLÁ FOTOREPORTÁŽ Z UTKÁNÍ. Reprezentační přestávku vyplnil mladší dorost přípravným zápasem, k němuž si pozval slovenský klub Slovan Bratislava. Ač Slovan patří k tomu nejlepšímu co na Slovensku je, odvezl si ze Zlína pořádný příděl. Ševci potvrdili, že zcela po právu jsou na špici své extraligové skupiny a Bratislavu zdolali hladce 8:0. Nutno dodat, že mladí Berani nenastoupili v nejsilnější možné sestavě. Trenér Pšurný dal šanci i hráčům, kteří v extralize nenastupují pravidelně.
přát., so 28.12.2013, PSG aréna
Slovan Bratislava
8:0
(2:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Urbanec (Chytil, Václavek), 9. Václavek (Chytil, Vodák), 26. Hefka (Sedlák), 29. Sedlák (Václavek, Nevřela), 32. Fryšara, 44. Fajkus (Sedlák, Nevřela), 51. Chytil, 52. Vodák (Klauda, Nevřela) Průběh utkání: 8:0

Odložilík (od 41. Šimonů) - Kowalczyk, Sirota, Vítek, Richter, Vodák, Dřímal, Klauda, Kotek, Fryšara, Mikulec, Urbanec, Chytil, Václavek, Fajkus, Nevřela, Sedlák, Hefka

Jaček (od 32. Jinčár) - Schmied, Divínský, Krukovský, Antalič, Ševčík, Jakas, Závacký, Hanula, Dvonč, Procházka, Dobrý, Kudrna, Gabriel, Šlávik, Kompánek, Vavrušek, Halaszik, Kabát

Utkání začalo v rychlém tempu a hned po pár vteřinách hry šel na trestnou zlínský hráč. Přesilovka se ale hostům nepovedla, jak by si představovali a do hry se opět vrátili zlínští mladíci. V 5. minutě hry přišel první gól. Chytil vystřelil na branku, Jaček puk jen vyrazil betonem před sebe a do sítě ho uklidil Tomáš Urbanec. Ševci vedli a ani dál ve svém výkonu nepolevili. Chvilku poté se do šance tlačil Chytil, ale neuspěl. V 8. minutě se mohli domácí radovat podruhé. Jan Václavek se dostal ke střele mezi kruhy, která skončila za zády bezmocného Jačka. Hosté byli z rychlé dvoubrankové ztráty poněkud zaskočeni a na jejich výkonu to šlo znát. Dál na ledě dominoval jeden tým a to ten v žlutomodrých dresech.

15. Minuta utkání přinesla málem další gól v síti slovenského týmu. Urbancovu střelu Jaček vyrazil před sebe, puk mu zůstal ležet vedle betonu, čehož si všiml Filip Chytil, ale střelou z otočky trefil jen tyč. Dvě minuty před koncem třetiny se mezi obránci až k bráně proháčkoval skvěle Chytil, ale jeho bekhendové zakončení v síti neskončilo. Akce pokračovala a skvěle hrající Chytil byl opět v gólové šanci, jenže v gólu zabránil na čáře roztažený brankář hostí.

Ševci měli na začátku třetiny výhodu přesilovky. Na Jačka letělo mnoho střel a nahození na teč, ale bratislavský brankář s pomocí svých obránců vše ustál bez obdrženého gólu. Do velké šance se dostal Václavek, který se ocitl sám mezi kruhy, po přihrávce od Chytila, ale branku minul. Chvíli na to už mohli domácí slavit. Vlastimil Hefka se prosmýkl bratislavskou obranou, blafákem obalamutil Jačka a kotouč pohodlně zasunul do sítě. Trvalo to dvě a půl minuty a další kotouč se třepetal v síti hostů. Václavek z rohu vystřelil na Jačka, ten puk vyrazil, ve vzduchu ho basebalovým odpalem zasáhl Zdeněk Sedlák a poslal ho do sítě. Slovan se rozhodl vystřídat brankáře, ale čisté konto dlouho nevydrželo ani Jinčárovi. Po dvou minutách v bráně ho střelou z mezikruží překonal Štěpán Fryšara, který svou střelu umístil přesně k tyči. Na druhé straně chvílemi mrzl brankář Odložilík, ale když došlo na střelu, s přehledem si s ní poradil. Zbytek druhé třetiny se odehrával na polovině Bratislavy, na jejichž hráčích už byla znát určitá odevzdanost.

Do třetí třetiny se v brance Beranů objevil Daniel Šimonů, ale ono na tom kdo byl ve zlínské bráně až tolik nezáleželo, jelikož hosté se ke střelám moc nedostávali. Ve 43. minutě to bylo již o šest gólů. Sedlákovu střelu Jinčár vyrazil a k odraženému kotouči se před brankou dostal Sebastian Fajkus, kterému už nedělalo problém poslat kotouč přes beton Jinčára do branky. Frustrace po šestém góle byla na Slovácích znát ještě o něco víc a to se také začalo promítat do jejich hry. Ta se velmi přitvrdila, což si domácí pochopitelně nenechali líbit a vždy když to bylo možné, došlo na ledě k nějaké srážce. Ani to však Berany nerozhodilo a v 50. minutě poslali do brány Jinčára další gól. Filip Chytil byl sice bráněn, ale i přes to dokázal vybruslit s pukem od mantinelu až před bránu a puk poslat nad lapačku Jinčára.

To stále ale nebylo všechno. Hosté faulovali a museli do tří. Zlínští si vzali oddechový čas a nadělili Slovanu další branku. David Vodák dostal kotouč na modrou, vystřelil, Jinčár toho mnoho neviděl a kotouč proletěl kolem jeho vyrážečky až za brankovou čáru. V závěru zápasu, při přesilovce Slovanu ještě podržel čistý štít, na kterém se podíleli oba brankáři, Šimonů. Konečné skóre 8:0 hovoří samo za sebe. Mladíci z hlavního města Slovenska, jejichž A tým působí v KHL odjížděli domů s debaklem 0:8. To naopak zlínští borci si zvedli sebevědomí do dalších extraligových bojů.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Myslím, že jsme byli dneska lepším mužstvem. Konečně jsme se prosadili střelecky. Je pravda, že soupeř na nás nevytvářel takový tlak jaký jsme čekali, hlavně u nás v obraném pásmu, kdy si to potřebujeme opravdu zkusit a připravit se na další zápasy v sezoně. Myslím, že skóre odpovídá tomu, co se dělo na ledě.

Trenér Slovanu Bratislava: My jsme sem přijeli s tím, že tady je to trochu jinak ročníkově rozdělené. U nás jsou to deváťáci tady, mladší dorost. Už když jsme tu byli na turnaji, tak jsme se přesvědčili, že si nebudeme nic nalhávat. Jsme o nějaký krok, dva dozadu a je na čem pracovat. I takovéto zápasy jsou pro kluky důležité, protože sami vidí, kde mají nedostatky, kde je třeba zapracovat. Jednak i my trenéři je vidíme, takže i takovéto prohrávané zápasy jsou prospěšné. Já v tom vidím pozitivu a opět jsme viděli, kde je třeba pracovat. Trošku mě mrzí, že většina gólů padla po situacích, na které kluky od začátku sezony upozorňujeme, ale jsou to stále děti a je třeba s nimi každý den trénovat.