Mladší dorostenci těsně podlehli Hradci Králové

Zlínští mladší dorostenci sahali po bodech na ledě Hradce Králové, který vládne extraligové tabulce 2. části skupiny B. Berani sice prohrávali, jenže ve druhé části se jim podařilo otočit stav. Domácí tým si ale prohru nepřipustil a vzal si zpět své vedení. V závěru Zlínští sice snížili na rozdíl jediné branky, ovšem srovnat se jim už nepovedlo.
24.kolo, čt 11.1.2018, ČPP Aréna
Hr. Králové
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Šedivý (Pelda), 33. Naar, 47. Králik (Šlaicher, Boštík), 59. Šedivý (Naar) – 24. Prokeš (Bachánek, Handl), 32. Dluhoš (Talafa, Chludil), 60. Bachánek (Handl, Mikulík). Rozhodčí: Ondráček – Rampír, Kotrba. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3.

Sajdl – Pelda, Králik, Boukal, Havlíček, Naar, Drbal, M. Pinkas – Moravec, Pavlata, Souček, Budina, Beneš, Šlaicher, Giesl, Daniel Šedivý, Hynek, Boštík

Šarman – Burian, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Tomeček, Hrazdíra, Martinec, Bachánek

Hradečtí vstoupili do utkání s jasným cílem – znovu naskočit na vítěznou vlnu, která byla přerušena v minulém týdnu. A plnit začali svůj cíl už od začátku. Častěji operovali v útočném pásmu a také si vybojovali přesilovou hru. V té nejprve přestáli horkou chvilku při hostujícím samostatném úniku, ve skórování pak Východočechům zabránil taktéž výborný zákrok zlínského brankáře.

V 8. minutě už se ale domácí střídačka mohla radovat. Daniel Šedivý totiž takzvaně vykoupal gólmana a forhendem pohodlně zasunul kotouč za ležící beton – 1:0. Berani sice po obdržené brance trochu vystrčili růžky, všechny puky ale pohlídal Sajdl. Na druhé straně si však obdobně vedl také Šarman a skóre se tak do první přestávky už neměnilo.

Prakticky polovinu druhé třetiny neviděli diváci hru v pěti na obou stranách, neboť rozhodčí udělil celkem pět trestů. Nestandardní počet hráčů na ledě seděl více Zlínu, který využil hned dvě početní výhody a překlopil skóre na svou stranu. Nejprve dorazil do branky střelu od modré Antonín Prokeš, o osm minut později následoval svého spoluhráče Michal Dluhoš – 1:2.

Jenže Hradečtí se nenechali zaskočit a vyrovnaný stav vrátili na kostku hned za 57 vteřin. Jakub Naar se coby obránce dostal až před brankoviště, potáhl puk do strany a zvedl jej do horní části zlínské klece – 2:2. V závěru třetiny se mohli radovat znovu domácí, Šedivý ale nedokázal v mezikruží tečovat puk a Moravce zase last minute zákrokem vychytal Šarman.

Pravidelné střídání v průběžném vedení pokračovalo i v poslední třetině. Štěpán Králík totiž ve 48. minutě vstřelil branku na 3:2 a byli to opět Východočeši, kdo byl blíže třem bodům. Ještě nadějněji to pro Hradecké vypadalo 65 vteřin před sirénou. To se totiž Daniel Šedivý trefil do opuštěné zlínské klece a domácí rázem vedli 4:2.

Pak ale přišel východočeský faul, Berani zesílili přesilovku o hru bez gólmana a v čase 59:33 snížil Adam Bachánek opět na jednobrankový rozdíl. Ten mohl dokonce smazat dvě vteřinky před koncem základní části Kryštof Bednařík, v zasunutí puku do mezery u levé tyče ale doslova za minutu dvanáct zabránil rychlý a pohotový přesun Sajdlova betonu. Mountfield ubojoval těsnou výhru 4:3 a i v nekompletní sestavě se po jednozápasové pauze vrátil na vítěznou vlnu.

Martin Štohanzl (Mountfield HK): „Týmu patří veliká pochvala za předvedený výkon. Po posunu hráčů do staršího dorostu jsme hráli hodně na mladé hráče i kluky z osmičky. Úplně jsme si nedokázali představit, jak to bude vypadat, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně a byl to parádní zápas nahoru dolů, v obrovském tempu. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili, šli jsme za tím a podpořili to dobrou hrou do obrany. Ještě jednou velká pochvala.“

Radek Pšurný (Aukro Berani Zlín): „Myslím si, že se hrál vyrovnaný zápas z obou stran. Domácí byli o gól šťastnější, i když si myslím, že by zápasu slušela spíš remíza než výhra domácích. Nám se bohužel nepodařilo vstřelit v rozhodujících momentech rozdílovou branku. Soupeř nás potrestal z našich hloupých chyb a vždycky dal gól.“