Mladší dorostenci v poslední minutě uťali sérii proher

Po pěti prohrách v řadě přišlo vítězství! Zlínští mladší dorostenci v Mladé Boleslavi dokázali naplno bodovat, když jen sedmnáct vteřin před koncem zápasu rozhodl o výhře Dan Handl. Zlín se v tabulce dotáhl na rozdíl jediného bodu ke čtvrtému Přerovu.
36.kolo, čt 8.3.2018, ŠKOENERGO Aréna
Ml.Boleslav
3:4
(1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Závora (Šíma), 39. Závora (Haas), 41. Šíma (Haas, Závora) – 5. Hrazdira (Martinec), 12. Hrazdira (Liss, Chludil), 26. Kopčil (Riedl, Talafa), 60. Handl (Talafa, Riedl). Rozhodčí: Pilný – Tasch, Bohuněk. Vyloučení: 2:3, navíc Rajgl (MBL) 5 min. + trest do konce, Bachánek (ZLN) 10 min. OT a Bednařík (ZLN) 5 min. + trest do konce. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Krinwald – Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek, Křepelka – Mazancová, Závora, Sluka, Plíšek, Kredl, Hašlar, Haas, Peca, Šíma

Lekeš – Liss, Šindelek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Hrazdira, Martinec, Bachánek

Oba týmy do zápasu vstoupili s neúspěšnou sérii proher, kterou chtěli ukončit. Už na začátku druhé minuty utkání na trestnou odešel domácí Sluka. Domácí celek ale nestáhl uši a naopak sám zaútočil. A tak se Boleslav radovala zásluhou Jan Závory z gólu ve vlastním oslabení. Z nabytého vedení se ale radovala jen chvilku, z prostoru před brankovištěm velmi rychle vyrovnal Richard Hrazdira.

Akční tempo úvodních minut pak trošku opadlo, šance si takřka shodně připisovaly obě strany. Postupně se ale ručička na pomyslných vahách začala posouvat na stranu Zlína. Ve 12. minutě se opět trefil Richard Hrazdira a byť se takřka okamžitě objevil v tutové šanci domácí Haas, brankáře Lekeše se mu překonat nepodařilo. V závěru první části pak dominovali hosté ze Zlína.

Rozkouskovaný a ne příliš atraktivní úvod druhého dějství mladoboleslavské fanoušky nepotěšil. Tím spíš, když převaha domácího publika musela posléze přihlížet gólu Michala Kopčila, který Krinwaldovi poslal puk po samostatném úniku mezi betony.

Bruslaři se mohli zmátořit v následujících minutách, kdy postupně usedli na trestnou lavici hned dva hráči Zlína. Standardní přesilovky se jim ale nepovedli, teprve až ta třetí – dvojnásobná – Boleslavi posloužila. Z mezikruží pálil přesně stejně jako v případě prvního gólu domácích Jan Závora.

Třetí třetinu začali Středočeši, jak nejlépe mohli. Po pouhých 26 sekundách se objevil u tyčky připravený Petr Šíma a postavil tak domácí a vlastně celý zápas zpátky na startovní čáru. Nakopnutá Boleslav byla nějakou dobu aktivnější, ve slibné šanci se objevil například Žabka, obrátit zápas se mu ale nepodařilo. O tom, jak moc obě mužstva chtějí, svědčila i bitka mezi hostujícím Bednaříkem a domácím Rajglem. Oba za ni odešli předčasně do kabin.

Domácí drželi šance na to, že se jim konečně podaří prolomit nepříznivou zápasovou bilanci. Jak čas běžel, začalo to vypadat na prodloužení a tedy aspoň nějaký ten bod. Jenže pouhou minutu před koncem základní hrací doby přišla osudová chyba. Boleslavský Přenosil dostal dvě minuty za držení. A Zlín se po vybrání oddechového času chopil své šance – 17 sekund před zazněním sirény se prosadil Daniel Handl, jenž rozhodl o vítězství Zlína.