Nicolas Werbik: Musíme si uvědomit, že v týmu máme velkou kvalitu a hrát sebevědoměji

Zlínští Berani se po nepovedeném utkání na Slavii představili doma proti výběru nepříjemné Třebíče. A domácím hokejistům se zápas podařil, především díky výkonu ve druhé a třetí třetině dotáhli zápas do vítězného konce. Důležitou vzpruhu před třaskavým derby se Vsetínem hodnotil nejlepší hráč utkání Nicolas Werbik (1+1).

Třebíč jste nakonec porazili 5:2. Je taková výhra hodně povzbuzující?

Jo, je fajn, že jsme vyhráli, můžeme tady mít trošku lepší atmosféru. Na Vsetíně snad budeme uvolněnější, ale zároveň zarputilí a budeme se hnát za vítězstvím. Na derby se těším, máme tam ještě nějaké tréninky, dáme se do kupy a jdeme na to.

Co se změnilo ve druhé třetině, kterou jsme měli podstatě lepší než úvod zápasu?

První třetina nebyla ideální, prohrávali jsme 0:1. V kabině jsme se řekli, že se musíme zlepšit, ale zároveň jsme věděli, že máme na to ten zápas otočit. V týmu máme velkou kvalitu, my si to jen musíme uvědomit a hrát sebevědoměji.

Jak bys popsal svůj gól?

Štěstíčko. Já jsem to po té střele chtěl sklepnout Jepovi (Jesse Paukku) před bránu, ale odrazilo se to. Měl jsem to z otočky a zametl jsem to do brány.

Zápas byl postupem času hodně emotivní. Co bys k tomu řekl?

Po delší době byly v zápase takové emoce, konečně! Navíc fanoušci byli zapálení do zápasu, atmosféra byla dobrá. Mohli jsme se párkrát vyvarovat těch trestů, zbytečných faulů tam hodně. Některá vyloučení jsem sice viděl poprvé v životě, ale tak zase jsme chytřejší (úsměv). Rozhodčí to takhle pískali na obě strany.