Otočka ve skóre a cenné body! Juniorka srazila silný Třinec

Velmi povedený duel za sebou má naše juniorka, která utnula dvouzápasové období sucha a poprvé po reprezentační pauze vyhrála. Oceláři sice do zápasu vstoupili lépe a ve 25. minutě vedli už 2:0, Berani se ale ve druhé třetině vzepjali a během čtyř minut otočili na 3:2. Ve třetí třetině přišlo sice ještě vyrovnání, na naši stranu ale duel definitivně strhnul Tomáš Pilát. Parádním gólem se blýskl ještě Martin Vaculík, skvělou formu potvrdil Adam Laciga (2+0) a na otočce se velkou měrou podílel i Jakub Heš (0+2).
25.kolo, čt 23.11.2023
Oceláři Třinec
5:3
(0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Vaculík (Laciga, Burian), 39. Laciga (Heš, Vaculík), 39. Klimek (Vaculík, Lukaštík), 53. Pilát (Pešák, Tomek), 60. Laciga (Zavřel, Holba) – 1. Gerych (A. Horváth, Holinka), 25. Holinka (Andrle), 49. Buják (Holinka, Spěváček) Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Klrprík, Král. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Uherek – Kotala, Lukaštík, Šišák, Špaňhel, Burian, Zavřel – Čechmánek, Laciga, Klimek – Pilát, Tomek, Nekvapil – Pražan, J. Heš, Holba – Martin Vaculík, M. Horský, Pešák.

A. Černý – Ošmera, M. Pospíšil, Volas, A. Horváth, Buják, Kurbaka, Andrle – Šilar, Sikora, Spěváček – Kozlík, Holinka, Gerych – Rybnikár, Lysak, Švančara – Blaha, Mikula.

Úvod zápasu měli lepší hosté z Třince, ti také z jedné ze svých prvních šancí hned skórovali. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Robin Gerych, jenž otevřel skóre. Zlín se v průběhu třetiny snažil reagovat, narážel ale na dobře organizovanou hru soupeře. Jen jednou se otevřela možnost, Tadeáš Pražan jel sám na bránu, brankáře Černého už si položil, pak ale trefil tyčku.

Berani si také zahráli dvě přesilové hry, v těch se jim ale nedařilo podle představ. Z hostujících šancí zmiňme Spěváčka, jenž si najížděl z druhé vlny, pak se mu ale puk smekl a vůbec nezakončil.

Ve 25. minutě už to bylo o dva góly, Miroslav Holinka se dostal za obranu, v přečíslení to vzal na sebe a přesně trefil – 0:2. Zdálo se, že Třinec má zápas pevně v rukou. Opak byl ale pravdou, žlutomodří se probudili pět minut před sirénou. Heš ještě ze slibné pozice nahrával a akci tak zabrzdil, Berani následně dokonce museli ubránit oslabení. A pak už to přišlo! Nejprve proměnil parádní Forsbergovu kličku Martin Vaculík, Oceláři chvíli poté zaváhali v obraně a Adam Laciga po Hešově pasu zpoza branky vyrovnal.

A to ještě nebylo vše! Třinec se před bránou opět špatně srovnal a Adam Klimek z ostrého úhlu parádně trefil – 3:2! Na otočku ve skóre našim barvám stačilo pět minut!

Třetí třetina byla ještě zajímavá! Začalo se pěkně zostra, za Zlín hrozil Laciga, za Třinec z předbrankového prostoru Kozlík, blízko byl Blaha a útok podpořil i obránce Lysak.

Pak už přeci jen přišlo vyrovnání, Dominik Buják parádní ranou proměnil přesilovku a začínalo se od znovu. Stav 3:3 ale také dlouho nevydržel, Tomáš Pilát chtěl sice nahrát Tomkovi, nakonec si ale po zásahu obránce přihrávku sám dorazil až do sítě – 4:3. Tohle vedení bylo klíčové, Berani ho totiž už nepustili.

Rozhodnout mohl zhruba čtyři minuty před koncem Jakub Heš, jenž ale v úniku trefil beton. Mrzet jej to nemuselo, Oceláři už totiž nevyrovnali, výhru navíc půl minuty před sirénou pojistil dnes dvougólový Adam Laciga.