Podporujeme pohyb dětí! Berani minulý týden navštívili zlínskou mateřskou školu

Zástupci A-týmu i mládežničtí trenéři našeho klubu minulou středu navštívili mateřskou školu Kolektivní ve Zlíně, kde si s dětmi užili dopoledne plné zábavy a sportovních aktivit.

Na akci nechyběli trenéři mládežnické sekce klubu ani zástupci kabiny A-týmu Daniel Huf a Zdeněk Sedlák. Ti si s dětmi zasportovali a naučili spoustu nových pohybových aktivit a her. „Moc jsem si to užil, děti byly šikovné a byla spousta srandy,“ usmíval se Sedlák.

Cílem podobných akcí je vést zlínské děti k pohybu a aktivnímu životnímu stylu, případné zájemce z jejich řad samozřejmě rádi přivítáme také v naší škole bruslení či hokejové přípravce.

Vítané rozptýlení to nicméně je také pro naše hráče, kteří směřují do finiše náročné letní přípravy. „Každé takové zpestření je fajn, přece jenom trénujeme těžce, pořád a naplno. Takže je fajn si tady ve školce s dětma trochu v uvozovkách oddychnout,“ přiznává Sedlák.

Ten zároveň potvrdil, že tato část hokejového roku se mezi hráči příliš velké popularitě netěší. „Letní přípravu nemá asi nikdo moc rád, ale je to potřeba. Snad to v zimě zúročíme,“ doufá.

Suchá fáze letní přípravy bude nyní pokračovat do prvního červencového týdne, následovat bude dovolená a v polovině července už mužstvo vyjede také na led. „Už je vedro, takže se těším až se budeme moci trochu zchladit a vrátit se zpátky na led,“ usmívá se čtyřiadvacetiletý útočník.

Jestli se tvrdá práce během léta vyplatila se však ukáže až během soutěžní sezóny. „Zatím to vypadá dobře, nálada v kabině je fajn, noví kluci zapadli dobře. Doufám, že uděláme co největší úspěch,“ věří Zdeněk Sedlák.