Posila pro Berany! Útočník Zdeněk Sedlák podepsal smlouvu do konce sezóny

Hokejoví Berani hlásí před blížícím se derby proti Vsetínu posilu do útočných řad. Smlouvu do konce sezóny s klubem podepsal útočník Zdeněk Sedlák, který s mužstvem již týden trénuje.

Dvaadvacetiletý forvard je zlínským odchovancem, v klubu v minulosti působil i jeho otec Zdeněk. Už v mládežnickém věku však Sedlák junior odešel sbírat zkušenosti do Finska, kde prošel akademií Kärpätu Oulu. Tamní nejvyšší seniorskou soutěž si epizodně zahrál v minulé sezóně, více však působil o patro níž v lize Mestis, kde odehrál přes stovku utkání s bilancí půlbodu na zápas. Letos v létě se vrátil zpět do Čech, když posílil extraligovou Plzeň, i vinou zranění za ni však odehrál jen osm duelů a rozehrával se v druholigových Klatovech. Minulý týden jeho západočeské angažmá skončilo a Sedlák se tak vrátil do rodného města, kde se pokusí Beranům pomoci poskočit v tabulce Chance ligy.

„V útoku vítáme zvýšení konkurence, které Zdeněk přinese. Mohu sledovat, že od začátku roku udělal velký pokrok z pohledu kondice, což je vidět i nyní na ledě“

Miloš Říha, hlavní trenér PSG Berani Zlín

S mužstvem v uplynulém týdnu trénoval také obránce Lukáš Buchta, který se po zranění vracel z dánského Aalborgu. Ten však mezi Berany nepokračuje a bude si hledat nové angažmá.

„Lukáš u nás absolvoval sérii tréninků, ale v obraně je nyní velká konkurence. Vrátil se nám Martin Novotný, za týden se vrací i Dan Gazda, čímž se nám uzavírají možnosti. Tím však nevylučuji, že s některými hráči nebudeme jednat o možnostech trejdu“

Miloš Říha, hlavní trenér PSG Berani Zlín