Představujeme dalšího soupeře na domácím ledě: Bílí Tygři Liberec

Druhým soupeřem hokejových mistrů z PSG Zlín na domácím ledě v letošním ročníku Tisport extraligy je celek Bílí Tygři Liberec. Hokejisté zpod Ještědu mají před sebou novou éru po skončení šestiletého působení lídra mužt¨stva Petra Nedvěda, který završil kariéru. Bílí Tygři se po loňské účasti v baráži a loňském konci sezony už v předkole vyřazovací části chtějí v nové sezoně prodrat zpět na vyšší pozice a hrát play off. Svěřenci trenéra Pavla Hynka zatím získali tři body, když v minulém kole těsně porazili Hradec Králové.

REALIZAČNÍ TÝM:
Hlavní trenér:Mgr. Pavel HYNEK (narozen 04.01.1970)
1. asistent trenéra:Milan ČERNÝ (narozen 27.03.1963)
2. asistent trenéra:Martin LÁSKA (narozen 23.01.1983)

PŘIŠLI:

Michal Plutnar (obránce; Tri-City Americans/WHL), Martin Škoula (obránci; HC Slovan Bratislava/KHL), Petr Jelínek (útočník; HC Slavia Praha), Lukáš Krenželok (útočník; HC Slavia Praha), Martin Bakoš (útočník, Slovan Bratislava/KHL)

ODEŠLI:
Marcel Melicherčík (brankář; HC Košice/SR), Martin Čakajík (obránce; bez angažmá), Jiří Hunkes (obránce; Lada Togliatti/KHL), Adam Jánošík (obránce; HC Košice/SR), Michal Bárta (obránce; BK Mladá Boleslav - hostování), Antonín Dušek (útočník; Piráti Chomutov), Petr Nedvěd (útočník; konec kariéry), Pavel Zacha (útočník; Sarnia Sting/OHL).

VÝSLEDKY HOKEJISTŮ LIBERCE V PŘÍPRAVĚ:
Třinec – Liberec 6:2, Slavia – Liberec 1:0, Liberec – Hradec Králové 4:3 po samostatných nájezdech, Liberec – Ariada Volžsk (Rusko) 3:3 po prodloužení, Sparta – Liberec 3:0, Liberec – Slavia 6:3.
Liga mistrů (základní skupina A): Liberec – Kärpät Oulu (Finsko) 3:4, branky Filippi, Bulíř, Bartek. Kölner Haie (Německo) – Liberec 1:4, Vampola 2, Vitásek, Bulíř. Liberec – Košice (Slovensko) 3:2, Filippi, Vitásek, Vlach. Košice (Slovensko) – Liberec 4:3, Bulíř 2, Bartek.

VÝSLEDKY HOKEJISTŮ LIBERCE V EXTRALIZE:
1. kolo – pátek 12. září: Liberec – Brno 3:5 (1:1, 2:2, 0:2), branky Valský, Vampola, Škoula.
2. kolo – neděle 14. září: Slavia – Liberec 3:2 (2:1, 1:1, 0:0), Vampola, Šimek.
3. kolo – úterý 16. září: Liberec – Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), Bartek, Šimek

Kanadské bodování hokejistů Liberce po 3. kole: 1. Petr Vampola 5 (2 + 3), 2. Radim Šimek 2 (2 + 0), 3. Martin Bartek 2 (1 + 1), Martin Škoula 2 (1 + 1), 5. Jaroslav Vlach 2 (0 + 2), Lukáš Krenželok 2 (0 + 2), 7. Jakub Valský 1 (1 + 0), 8. Michal Bulíř 1 (0 + 1), Tomáš Urban 1 (0 + 1), Tomáš Filippi 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 10 hokejistů.

Střelci: 2 - Vampola, Šimek, 1 - Bartek, Škoula, Valský.

Hodnocení brankářů: Ján Lašák (2 zápasy, 117 minut, 40 zásahů, 3.08 průměr gólu na zápas, 86.96 úspěšnost), Marek Schwarz (1 zápas, 59 minut, 29 zásahů, 3.05 průměr gólu na zápas, 90.63 úspěšnost)

Největší hvězdy: Ján Lašák, Martin Škoula, Petr Vampola

Hráli v týmu Zlína: Martin Bartek

VZÁJEMNÁ BILANCE ZÁPASŮ ZLÍNA A LIBERCE
TÝM PSG PORAZIL SEVEROČECHY V LOŇSKÉ SEZONĚ DVAKRÁT

Celková bilance v české extralize obou soupeřů vyznívá pro Liberec. Na zlínském ledě však mají lepší bilanci Berani, kteří v dosavadní historii pouze devětkrát doma prohráli.

Vlachova družina získala v loňské mistrovské sezoně 2013/2014 se Severočechy sedm bodů z dvanácti možných v základní části. Není bez zajímavosti, že v úvodních dvou duelech Bílí Tygři nevstřelili Beranům ani jeden gól! Zlín vyhrál doma 3:0 a rovněž zápas pod Ještědem s přehledem zvládl a vyhrál přesvědčivě 4:0. Odvety už nedopadly pro Vlacha a spol. příznivě, neboť lednový zápas ve Zlíně vyhráli Severočeši 4:3 a stejným výsledkem se radovali i ve druhém stetnutí pod Ještědem, i když tentokrát rozhodly o vítězi až samostatné nájezdy.
Zlínu se v sezoně 2012/2013 na Bílé Tygry vůbec nedařilo, neboť tři duely prohrál, radoval se až v posledním duelu obou soupeřů a získal s Libercem jen čtyři body. Zlín tehdy nevyhrál na ledě Tygrů šestý zápas v řadě, loni pod Ještědem prohrál 5:7 a 1:2 v prodloužení. Rovněž úvodní duel na zlínském ledě vyhrál Liberec 5:1, odveta poté vyšla pro Zlín po výsledku 6:3
Tým PSG Zlín vytěžil v sezoně 2011/2012 ze čtyř zápasů se Severočechy v základní části sedm bodů. Doma Vlachova družina vyhrála 4:2 a 5:3, zatímco na soupeřově ledě sebrala alespoň bod po prohře v nastaveném čase. Naproti tomu Berani získali v sezoně 2010/2011 z dvanácti možných bodů pouhé tři!

V samostatné české extraligové soutěži je páteční duel na ZS Luďka Čajky v pořadí 49. vzájemným zápasem při následující bilanci z pohledu zlínského celku.

Vzájemná bilance PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec
CELKEM: 48 zápasů, 18 – 2 – 3 – 4 - 21, celkové skóre 128:138, 66 bodů
DOMA: 24 zápasů, 13 – 1 – 1 – 1 - 8, celkové skóre 71:58, 43 bodů
VENKU: 24 zápasů, 5 – 1 – 2 – 3 – 13, celkové skóre 57:80, 23 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 21. září 2008 v sezoně 2008/2009 a 1. února 2013 v sezoně 2012/2013
Nejvyšší prohra doma: 0:4, 16. října 2009 v sezoně 2009/2010
Nejvyšší vítězství venku: 4:0, 1. prosince 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 0:6, 25. ledna 2009 v sezoně 2008/2009

ZÁPASY V LOŇSKÉ SEZONĚ 2013/2014
Pátek 18. října, 13. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0), branky a nahrávky: 6. min Tesařík (Honejsek, Čajánek), 13. Holík ze samostatného nájezdu, 57. Okál (Kotvan).
Berani rozhodli o výhře nad Severočechy již v první třetině, když se dostali do dvoubrankového náskoku. Hosté se během celého utkání k žádné odpovědi nedostali a vyšli střelecky naprázdno. Zlínská družina zahrála bezchybně v defenzivě a gólman Luboš Horčička vychytal čisté konto, v extralize už dvanácté!

Neděle 1. prosince, 26. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 0:4 (0:1, 0:2, 0:1), branky a nahrávky: 15. min Čech (Holík, Zámorský), 22. Zámorský (Marušák, Holík), 29. Honejsek (Holík), 43. Horák (Honejsek, Čajánek).
Severočeši promarnili šest přesilových her a v první třetině nevyužili dvojnásobnou početní převahu v trvání dvou minut! Velmi dobrý výkon podal brankář Luboš Horčička, který letos podruhé vychytal proti soupeři čisté konto.

Pátek 17. ledna, 39. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 3:4 (2:2, 0:2, 1:0), branky a nahrávky: 6. min Matějíček (F. Čech), 8. Řezníček (Čajánek), 59. O. Veselý (F. Čech, Leška) - 5. J. Vlach, 17. Valský (Urban), 22. Urban (Vitásek, Valský), 36. J. Vlach (Urban, Vampola).
Berani se trápili opět v koncovce, nicméně i přes prohru je pozitivem, že tým PSG vstřelil více než dvě branky v základní hrací době. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, nejdříve vedl Liberec, poté Zlín a nakonec šli Bílí Tygři do trháku 4:2. Při závěrečné power play v závěru snížil Veselý, ale Vlachova družina na body již nedosáhla.

Pátek 7. března, 52. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 4:3 po samostatných nájezdech (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0), branky a nahrávky: 16. min Čakajík (Vampola), 36. Filippi (P. Nedvěd, Hunkes), 57. Filippi (Vampola, P. Nedvěd), rozhodující nájezd K. Jass - 48. Köhler (Řezníček, Marušák), 53. Balaštík (Köhler, Leška), 60. Leška.
Vybojovaný bod měl pro Berany veledůležitou roli. Třiadvacet vteřin před třetí sirénou vyrovnal po velkém sólu Petr Leška a zařídil pro vicemistry čtvrté místo, které značí výhodu zahájit vyřazovací boje dvěma zápasy na domácím ledě. Vlachova parta prohrávala pod Ještědem 0:2, ale nevzdala a nakonec zápas rozhodly až samostatné nájezdy.

ZÁPASY V SEZONĚ 2012/2013
Pátek 28. září, 6. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 7:5 ( 2:1, 2:3, 3:1).
Branky a nahrávky: 6. min Urban (Netík, P. Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Filippi, Víšek), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. P. Nedvěd (Šmíd, Bulíř), 59. Netík (P. Nedvěd) - 19. F. Čech (Z. Okál ml.), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. O. Veselý (Holík, Čajánek).
Hned tucet branek viděli diváci v televizním zápase 6. kola Tipsport extraligy pod Ještědem. Hokejisté PSG Zlín prohráli v divokém utkání s Libercem 5:7, když celkem dvakrát dokázali srovnat stav, ale na bodový zisk to nakonec nestačilo. Berani na šestý inkasovaný gól již nedokázali odpovědět a potvrdili pravidlo, že body z úzkého kluziště v Liberci nevozí. Zlín nevyhrál na ledě Bílých Tygrů již pátý zápas v řadě.

Neděle 4. listopadu, 19. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:0, 1:3, 0:2). Branky a nahrávky: 29. min Ondráček (Kubiš, Tesařík) - 25. Dušek (Kudrna,Víšek), 34. Nedvěd (Kudrna), 37. Čakajík (Filippi, Dušek), 46. Filippi (Simonds, Čakajík), 58. Čutta (Nedvěd, Bulíř).
Vlachova družina nastoupila v okleštěné sestavě, scházel distancovaný kapitán Petr Čajánek a domácí nasadili pouze tři útoky. Zlín dokázal ještě v 29. minutě srovnat stav zásluhou Jiřího Ondráčka, ale Bílí Tygři přidali další góly a odvezli ze Zlína všechny body.

Pátek 21. prosince, 32. kolo: Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0). Branky a nahrávky: 5. min Filippi, 61. Bulíř (Čutta) - 7. Honejsek (Tesařík, Veselý).
Bílí Tygři se ujali vedení hned v 5. minutě, ale o dvě minuty později vyrovnal Antonín Honejsek. O osudu utkání rozhodla hned první minuta prodloužení, neboť v sedmadvacáté vteřině tečoval střelu Čutty od modré čáry Bulíř. Vlachova družina veze zpod Ještědu alespoň bod.

Pátek 1. února, 45. kolo: PSG Zlín – Bílí Tygři Liberec 6:3 (2:2, 1.1, 3:0). Branky a nahrávky: 3. min Balaštík (Leška, O. Veselý), 19. Zámorský (Holík), 22. Zámorský (Holík, Honejsek), 49. Balaštík (Köhler, Linhart), 54. Balaštík (Köhler, Leška), 57. Leška (O. Veselý, Horák) - 1. P. Nedvěd (Duda), 7. Filippi (Čakajík, T. Pospíšil), 39. T. Pospíšil (Bulík).
Rozjetý Zlín porazil v utkání 45. kola Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce 6:3 a poprvé skolil v sezoně Severočechy. Parádní večer prožil kanonýr Jaroslav Balaštík, který si vystřílel hattrick, dvakrát se trefil Petr Zámorský a střelecký účet večera uzavřel zastupující kapitán Petr Leška. Kvůli nemoci nehráli dva zkušení hráči Petr Čajánek a Martin Hamrlík. Samotný zápas se nevyvíjel pro domácí nejlépe, Liberec v první třetině dvakrát vedl, ale Zlín využil dvěma góly využil pětiminutovou přesilovku.