První výhra v sezoně! Dorost B přestřílel Techniku Brno

Ve třetím kole CCM ligy dorostu se béčko našich dorostenců dočkalo své první výhry! Tu na ledě brněnské Techniky režíroval dvougólový kapitán David Synek, po dvou bodech zapsali ještě Jakub Škrip a Antonín Riedl! Další utkání čeká B tým našeho dorostu v neděli, kdy na domácí půdě v CREAM Tigers Aréně vyzve Třebíč. Start utkání je naplánován na 11:50.
3.kolo, pá 27.9.2024
Technika Brno
2:6
(1:0, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 5. Unzeitig (Brychta), 30. Pícha (Béreš) – 21. Riedl (Škrip), 27. Synek, 42. Škřip (Riedl, Šimek), 44. Palička (Dastych), 50. Provazník (Synek), 60. Synek (Tureček, Palička). Rozhodčí: Karpíšek — Husák, Hrabal. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6.

Horáček, Hůzl – Brychta (A), Sedlák, Klouda, Jurný, Kaňa (C), Keller, Cebák – Volejník, Béreš, Balej, Mrázek, Pícha, Unzeitig, Tkadlec, Soukup, Hangstorfer, Kolomazníček.

Balán, Blažek – Reisch, Pikna, Provazník, Sedláček, Dastych – Marek, Bečka, Šimek, Riedl, Kotásek, Škrip, Cekota, Palička, Synek (C), Tureček.

První třetina příliš mnoho hokejové krásy nenabídla. Domácí sice zahrozili díky kapitánu Davidu Synko, ale střela Kaňy nebyla přesná. Ve čtvrté minutě sice Berani dostali puk do svatyně týmu z jihu Moravy, nicméně branka nemohla být, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, uznána. Opět platilo otřepané nedáš, dostaneš. V čase 4:56 si Brychta najel po pravé straně do pásma a pak poslal puk na Michala Unzeitiga, který zblízka prostřelil gólmana Balána – 1:0. Po ostrém začátku nám poté tempo hry poněkud opadlo. V 16. minutě si hráči Zlína zahráli přesilovku po faulu Mrázka, nabídnutou početní výhodu ale nevyužili a do kabiny se tak šlo za stavu 1:0.

Berani vlétli do druhé periody jako raketa. Už v čase 20:25 Škrip dobře zabojoval u mantinelu a pak poslal kotouč na osu. Tam byl před brankovištěm najetý Antonín Riedl, který bekhendem zametl černou gumu do brány – 1:1. Zlín byl sice aktivnější, ale velkou šanci měli hráči Techniky, ve 24. minutě Tkadlec dostal přihrávku z pravé strany na osu hřiště, nicméně z mezikruží trefil jenom obětavého obránce Zlína. Pak následoval festival ofsajdů a zakázaných uvolnění. Ten ukončil ve 27. minutě hostující David Synek, ten vyplaval sám v mezikruží a pak poslal touš přesně k tyčce – 1:2. Zlín měl momentum na své straně, ale domácí brankář Horáček Techniku několikrát podržel. V polovině základní hrací doby Béreš vybojoval puk u mantinelu a pak jej expedoval na levou stranu. Tam byl rozjetý Jakub Pícha, který po rychlé akci dokázal najet před branku a zvednout puk nad beton brankáře – 2:2. Navíc Berani ve 36 minutě faulovali, nicméně vyloučení Provazníka Technika nepotrestala. Po druhé siréně platil stav 2:2.

Po ní ale došlo k rozmíšce mezi střídačkami. Třetí dvacetiminutovku začali hráči Zlína, po zmíněné bitce v závěru druhé třetiny, v přesilovce. Tu také využili. Jakub Škrip dostal ve 42. minutě ze strany puk na osu hřiště a tam z mezikruží zametl puk do branky Techniky – 2:3. Berani byli za svou aktivitu odměněni čtvrtou brankou. Palička nahodil v čase 43:19 puk od modré na branku Techniky a těsně před brankářem Horáčkem změnil směr kotouče Dominik Dastych – 2:4. Technika byla v útlumu a toho dokázali hráči Zlína využít ještě dvakrát. Synek našel v 50. minutě na modré Jakuba Provazníka, který od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě – 2:5. No a dvacet vteřin před koncem David Synek dostal přihrávku od Turečka a zblízka překonal brankáře Techniky pošesté. Všechny body tak putují z metropole Moravy do Zlína.