Rozhodla naše nekoncentrovanost v první třetině, myslí si Jan Vyoral

Na druhý zápas osmifinále nebudou mít zlínští starší dorostenci nejlepší vzpomínky. Po úvodních dvaceti minutách prohrávali o dvě branky, a když už se jim podařilo ztrátu smazat, Kometa zanedlouho opět o gól odskočila. Naději na úspěch dal Zlínu útočník Jan Vyoral, který ve 24. minutě rychlým výpadem do útočného pásma a tvrdou střelou mezi betony brněnského Slavíčka vyrovnal na 2:2. Nakonec to ale nestačilo, z vítězství se radovali hosté.
Jan Vyoral vidí hlavní příčinu porážky v nepovedené úvodní části. "Rozhodla naše nekoncentrovanost v první třetině. Dostali jsme hned na začátku gól, poté po zbytečných faulech i druhý, a to nás srazilo," myslí si. Zlínští inkasovali hned ve 2. minutě a poté v oslabení chvilku před přestávkou. "Ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat, ale byli jsme hlavou jinde a dostali jsme hned třetí branku," upozorňuje domácí útočník. Právě třetí branka Brna se později stala vítěznou.

Hosté jeli do Zlína s jednoznačným cílem vyhrát, protože po úvodní porážce v KAJOT aréně by je případný neúspěch posunul na hranici vyřazení. "Brňané hráli dnes lépe než doma, ale překvapili nás snad jen tím, že k nám rychleji přistupovali," tvrdí Vyoral. Kometa navíc není pro Zlín vůbec neznámým soupeřem, dnešní vzájemný zápas byl už šestým soutěžním v letošní sezoně.

O víkendovém pokračování osmifinálové série má mladý útočník jasno. "Musíme v Brně jeden zápas vyhrát, nejlépe už ten v sobotu, ať můžeme hrát v neděli s klidnější hlavou. Doufám, že to vyjde," říká. Další utkání sehrají hráči v sobotu v Brně a v moravské metropoli také celá série vyvrcholí o den později, kdy je na programu čtvrtý zápas.