Starší dorost byl v přestřelce s Chomutovem šťastnějším týmem

Z l í n - Po čtyřech prohrách se podařilo zlínským starším dorostencům prolomit neúspěšnou sérii, když v samostatných nájezdech porazili Piráty Chomutov. V utkání se soupeři dlouho přetahovali o výsledek, ani jeden tým si nedokázal vytvořit větší než jednobrankové vedení. Napínavý duel rozsekl až v šesté sérii nájezdů Dominik Hladiš.
32.kolo, so 11.1.2014, ZS Luďka Čajky
Chomutov
5:4sn
(2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Hladiš (Procháka), 15. Valášek (Procházka), 26. Gazda (Rezek, Gago), 54. Vyoral (Procházka), rozh. náj. Hladiš – 9. Wágner (Páleník, Macháček), 11. Lyszczarczyk (Toman, Wágner), 28. Lyszczarczyk, 29. Toman (Páleník, Kašpar). Rozhodčí: Klimecký – Goňa, Bryška. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

Ling – Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Fryšara, Dlabaja, Rezek, Vyoral, Kotek, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek

Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, Macháček Aleš, Kašpar, Dimitrov, Macháček Petr, Rohla, Toman, Wágner, Strunz

Lepší nástup do zápasu měli starší dorostenci Zlína, když dostali k dispozici početní výhodu, ovšem tu se zužitkovat nepovedlo. Domácí se prosadili až v rovnovážném počtu, když Petr Procházka našel dlouhou přihrávkou rozjetého Dominika Hladiše, jenž ještě stihl zaseknout a přesně trefit šibenici Lukešovy branky.

Vedení Zlínu nevydrželo dlouho, když Piráti trestali fauly. Na 1:1 srovnal v početní výhodě František Wágner, který svou tvrdou střelu umístil přesně k tyči, kam David Ling nedosáhl. Zanedlouho už Chomutov vedl, když znovu využil přesilovku. Z rohu si vybruslil Alan Lyszczarczyk a kotouč dokázal procpat do sítě.

Přesilové hry hrály prim i nadále. Při vyloučení Marcela Hlaváčka stačilo zlínským mladíkům pouze osm vteřin ke gólu na 2:2. Lukeše překonal Petr Procházka. V závěru první části měl vedení pro domácí na holi Michal Gago, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti se zastavila na výstroji chomutovského brankáře.

Jako na houpačce se hýbalo skóre i ve druhé třetině. Zlín podruhé v zápase vedl po chytrém nahození Daniela Gazdy od modré čáry, které zapadlo do sítě přes rameno Lukeše. Piráti prohrávat nechtěli, což mohl změnit Alan Lyszczarczyk, kterého fauloval v úniku Dominik Schmied. Lyszczarczyk se nařízeného trestného střílení nezalekl a bekhendovým blafákem srovnal na 3:3.

Pouze minutu vydržel vyrovnaný stav. Od modré čáry napřáhl Josef Toman, jenž dokázal prostřelit hradbu těl i Davida Linga, který měl zakrytý výhled. V posledních vteřinách druhé třetiny ještě mohl znovu srovnat stav Dominik Hladiš, ale jeho kličku dokázal Lukeš vytěsnit vyrážečkou.

Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej a brankáři drželi své týmy. Vše změnila až dvojnásobná přesilovka domácího týmu. Petr Procházka na červené nastartoval Jana Vyorala, který objel obránce a po dlouhé kličce zasunul za záda bezmocného Lukeše. Vyoralova branka dovedla utkání až do prodloužení.

V nastavení měl velkou šanci nejprve Tomáš Pavlůsek, když přebruslil obránce a dostal se k zakončení. Štepán Lukeš ovšem dokázal vyrazit jeho pokus a poradil si i s následnými dorážkami. Vítězství hostů měl naopak na hokejce Martin Strunz, ale jeho velkou šanci zastavila tyč. V úplném závěru neproměnil svou šanci ani Daniel Gazda a utkání dospělo k samostatným nájezdům.

Jako první se rozjel Dominik Hladiš a bekhendem poslal berany do vedení. Střelou mezi Lingovy betony ovšem ihned srovnal Alan Lyszczarczyk. Zápas rozhodl až v šesté sérii Dominik Hladiš, který svou stahovačku zakončil střelou pod víko.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Hráli jsme daleko lépe než s Kladnem. Jsme rádi, že jsme si vybojovali vítězství v nájezdech. Bylo to vyrovnané, remíza byla zasloužená. Myslím, že jsme byli lepší v prodloužení a pak se na nás obrátilo štěstí v nájezdech.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Jsme trošku zklamaní, protože si myslím, že jsme odehráli dobré utkání a bod je málo. Musím pogratulovat domácím, povedlo se jim o jeden nájezd více. Myslím si ovšem, že vyloučení na 5:3 bylo hodně přísné. Jsem z toho trošku zklamaný, protože jako odůvodnění že byl rozjetý tomu nepříslušelo, ale myslím si, že utkání bylo vyrovnané a bohužel nám nájezdy nevyšly.