Starší dorost nezvládl třetí třetinu a podlehl brněnské Kometě

V rámci 16. kola RAKO extraligy staršího dorostu zavítali Zlínští do Brna, kde změřili síly s Kometou. Hosté si vypracovali zásluhou Vyorala a Rezka slibný náskok a po čtyřiceti minutách drželi dvoubrankové vedení. Dobře rozehraný zápas však nedotáhli do konce, domácí v poslední třetině čtyřmi góly skóre otočili a rozhodli o tom, že všechny body zůstávají v moravské metropoli.
16.kolo, st 16.10.2013, Kajot Arena
5:3
(1:2, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 13. Kratochvíl (Biolek), 42. Biolek (Mlynář, Zohorna), 43. Dymáček (Hájek), 52. Horký (Švejda, Hroudný), 60. Dymáček – 13. Vyoral, 18. Rezek, 26. Rezek (Hladiš, Kobylík). Rozhodčí: Čech - Skopal, Toman. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Slavíček – Hájek, Mikyska, Marcello, Švejda, Kratochvíl, Šnajnar, Kubeš – Mlynář, Nohel, Zohorna, Dvořák, Kališ, Horký, Dymáček, Garčic, Biolek, Hroudný, Havlát

Haloda – Babčuk, Gabrhelík, Gazda, Hradila, Kobylík, Kosorin, Procházka, Řezníček - Pavlůsek, Kuncek, Peška, Tomešek, Rezek, Stiksa, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš

Kometa do úvodní části z hlediska skóre nastoupila velice dobře a celkový vývoj se díky akci Petra Kratochvíla, který se prokličkoval okolo Halodovy klece a vystřelil pod víko, zdál velice slibný. To by ale nesmělo přijít zaváhání při rozehrávce, kde se Mikyska nechal obrat o puk. Této příležitosti využil Jan Vyoral, který se rázem ocitl s toušem na holi před opuštěným gólmanem. Bekhendová střela mezi nohy byla jasným stvrzením vyrovnání stavu na 1:1.

O pět minut později se Ševci radovali znovu. A znovu po chybě domácího hráče. Slavíček vyjel na pravé křídlo pro puk, ale tam jej stihl Václav Rezek, na kterého zbylo jen dorazit do prázdné brány.

V prostřední části domácí zaznamenali očividné zlepšení, ale i tak jim to nebylo moc platné, protože Zlín své vedení ještě pojistil. To po proměněné dvojnásobné přesilové hře, kdy se prosadil opět Václav Rezek. Druhý gól v utkání si připsal po dorážce do naprosto odkryté části brány, kam se Slavíček nestačil přesunout. Kometa tak odcházela do kabiny za poměrně těžké situace.

Zpět na ledovou plochu ale jakoby přišli do jiného zápasu. Od začátku poslední třetiny se Brňané jevili jako jasný favorit, jenže podle skóre to tak nevypadalo. S tím se brzy rozhodl něco dělat ve 41. minutě Martin Biolek, když se po sérii dorážek dostal k puku i on. Nezaváhal a kotouč poslal do zívající brány. Necelou půl minutu nato se prosadil Roman Dymáček, a Zlín tak definitivně přišel o své vedení.

A hráč, který se postaral o otočení skóre, nese jméno Luboš Horký. Ten se ve středním pásmu rozjel a zastavil až poté, co z těžkého úhlu vypálil na Halodu. Ten se stačil jen bezmocně ohlédnout za své pravé rameno. Konečné skóre už jen upravil Roman Dymáček gólem do prázdné.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Zlín je samozřejmě kvalitní soupeř. My jsme splnili prvotní cíl, aby se hosté nedostali do utkání, a dali jsme první gól. Nicméně pak jsme zase udělali tři hrubky, které Zlín potrestal. Takže jsme si museli říct, že to otočíme, že si nenecháme ten zápas vzít. Ve třetí třetině jsme pak převýšili soupeře o třídu. Bruslili jsme, chodili jsme do brány. Zlín měl za dvacet minut jedinou střelu. To znamená, že jsme hráli výborný nátlakový hokej v pohybu se zodpovědností směrem do obrany. Zaslouženě jsme potom vyhráli.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): I když jsme vedli 3:1, tak Brno vyhrálo zaslouženě. Ve třetí třetině prokázalo daleko větší bojovnost, nasazení a vůli po vítězství. My jsme dostali dva rychlé góly, to nás zmrazilo. Pak se kluci začali bát hrát. A dopadlo to tak, jak už to v hokeji bývá.