Starší dorost padl v prodloužení s Třincem

Reprezentační přestávka již skončila a RAKO extraliga staršího dorostu pokračovala 22. kolem, ve kterém se na Zimním stadionu Luďka Čajky představil Třinec. Bojovné a na branky chudé utkání zůstalo po šedesáti minutách bez vítěze, a rozhodovat tedy muselo prodloužení. V něm se krásnou akcí prosadil Jan Poruba a zařídil, že Třinec bere dva body, zatímco Zlín jen jeden.
22.kolo, st 13.11.2013, ZS Luďka Čajky
Oceláři Třinec
1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Kobylík (Vyoral) – 7. Murín (Kofroň, Stuchlík), 62. Poruba (Murín, Adámek). Rozhodčí: Held – Valentík, Mikšík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Haloda – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Kobylík, Schmied, Babchuk, Kosorin – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek

Hlaváč – Roman, Bartko, Janiczek, Bartoň, Adámek, Walaski, Stránský, Cienciala – Stuchlík, Christov, Švaňa, Sikora, Škorpík, Murín, Trčka, Sztwiertnia, Poruba, Kofroň, Lorek, Pala

Oba soupeři začali zvolna a hned od úvodních minut měli mírně navrch třinečtí Oceláři. Ti si za svoji aktivitu zanedlouho vysloužili první přesilovou hru, kterou také dokázali využít. Hosté si rozebrali domácí obranu, Kofroňovu šanci ještě brankář Haloda vybruslil, ale na dorážku Matěje Murína už nedosáhl ani on, ani obránce Schmied, který zachraňoval situaci na brankové čáře.

Třinec byl i nadále o něco aktivnějším celkem, ale brankář Zlína své mužstvo držel. Proti Palově střele mu dokonce pomohla tyč. Brzy se tak prosadili domácí. Vyoral našel na modré čáře Richarda Kobylíka a ten nahodil puk do skrumáže hráčů před brankářem Hlaváčem, odkud se dostal až do sítě. Po úvodní třetině byl tedy stav nerozhodný.

Urputný boj pokračoval také ve druhé dvacetiminutovce, které kralovali oba brankáři. Krásný individuální průnik skrz zlínskou obranu předvedl Murín, o chvíli později jej napodobil Sikora, ale spolehlivý Haloda kotouč za čáru nepustil. V polovině zápasu si Zlínští zahráli přesilovou hru, ale ani jim se nepodařilo najít recept na brankáře soupeře. Nejvíce práce měl Hlaváč zejména s trojicí Hladiš, Vyoral, Rezek, uspěl však na výbornou a také díky němu byl stav po čtyřiceti minutách stále nerozhodný.

V úvodu třetí části dohrávali hosté přesilovou hru, prosadit se však nedokázali. Do zajímavých pozic se dostali třinečtí Murín a Christov, na druhé straně dostal přesný pas před branku Rezek, avšak oba gólmani se činili. Posléze hosté opět hráli s výhodou jednoho muže navíc a ve snaze jít do vedení velmi tlačili zlínskou obranu. Ta ale nakonec úspěšně odolala. Neujaly se ani další šance, velkou příležitost nevyužil v závěru Gago, a tak utkání dospělo do prodloužení.

V nastavení vzal na sebe zodpovědnost Jan Poruba, který nádherným sólem projel skrz zlínskou obranu, položil si brankáře Halodu a zasunul kotouč za čáru. V bojovném utkání tedy zvítězili třinečtí Oceláři a vezou domů dva body. Zlínští se musí spokojit pouze s jedním bodem.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Po pauze, kterou jsme měli, to bylo vyrovnané utkání. Třinec byl možná trochu pohyblivější. My jsme doufali, že utkání v prodloužení nebo nájezdech vyhrajeme, ale bohužel po individuální chybě jsme prohráli.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Remíza je spravedlivá. Jako ve všech zápasech se Zlínem to bylo vyrovnané, hrálo se nahoru dolů. Kluci byli po pauze nažhavení, spíše jsme měli strach, že to bude příliš otevřené, ale oba brankáři v rozhodujících chvílích podrželi. My jsme byli lepší v začátcích třetin, domácí v závěrech. V prodloužení pak pěkná individuální akce a jsme rádi za dva body.