Starší dorost po napínavém závěru zahájil sezónu vítězně

Úvodní zápas sehrál Zlín na ledě vicemistra z Třince a po napínavém závěru zvítězil 5:4. I když se poprvé radovali domácí, Zlín rychle odpověděl třemi brankami v první a jednou v počátku druhé třetiny. Třinečtí však snížili a v závěru utkání dokonec vyrovnali. Rozhodující branku a tři body pro Zlín zajistil v 58. minutě Tomáš Pavlůsek, když se v oslabení dostal do úniku a bekhendem překonal třineckého brankáře Hlaváče. V závěru se hrálo šest na čtyři, ale Zlín už si vedení pohlídal.
1.kolo, pá 6.9.2013, Werk aréna
Oceláři Třinec
4:5
(1:3, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Pala (Kofroň D.), 37. Kovařčík M. (Christov, Poruba), 44. Pala (Cienciala A.), 55. Kovařčík M. (Christov) – 12. Rezek (Hladiš, Procházka), 12. Řezníček, 20. Valášek, 21. Vyoral (Rezek, Hladiš), 58. Pavlůsek (Bumbál). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5.

Hlaváč – Roman, Imrich, Janiczek, Bartoň, Adámek, Walaski, Stránský, Cienciala A. – Kovařčík M., Christov, Švaňa, Sikora, Petrák, Trčka, Škorpík, Poruba, Tůma, Kofroň, Lorek, Pala.

Haloda – Kobylík, Hradila, Kosorin, Řezníček, Schmied, Gazda, Babchuk, Procházka – Pavlůsek, Peška, Strmiska, Bumbál, Werbik, Rezek, Vyoral, Kolařík, Hladiš, Valášek.

Do prvního kola nového ročníku RAKO extraligy staršího dorostu vstoupili lépe Oceláři, kteří to brzy potvrdili úvodní brankou. Martin Pala byl vyslán Kofroněm do úniku, ve kterém překonal Halodu dobře provedeným bekhendovým blafákem.

V půli první třetiny však Zlín otočil vývoj utkání během pouhých 18-ti sekund hrací doby. Nejprve stál na konci akce v početní výhodě Václav Rezek, jenž přesně zavěsil pod víko. Poté se z mezikruží prosadil z podobné pozice Martin Řezníček a Ševci rázem vedli jednogólovým rozdílem.

Netrvalo dlouho a domácí kapitán, Vít Christov, mohl vyrovnat. Christov si sjížděl před bránu, kde naneštěstí pro Třinec nedokázal včas zareagovat na odražený kotouč přímo na jeho hůl a zamést jej do odkryté části klece.

Pouhých 15 sekund před koncem první třetiny přišla studená sprcha pro domácí. Lukáš Valášek vyslal puk na třineckou bránu, kde si kotouč sám srazil mezi tři tyče třinecký obránce David Stránský, a tak se šlo do šaten za stavu 1:3.

Počátek druhé třetiny byl nadále v režii Ševců, kteří udeřili ihned po úvodním buly, když Rezek vyvezl puk do útoku, kde sám Hlaváče nepřekonal, ovšem proti následné dorážce Jana Vyorala už domácí gólman nic nezmohl – 1:4.

Hru poté rozkouskovalo několik vyloučení a jednu z nabídnutých početních výhod Slezané dokázali využít. Michal Kovařčík ostřeloval zlínskou bránu ze všech pozic a pokoušel štěstí tak dlouho, až se dostal do perfektní pozice, odkud se nemýlil a zavěsil pod víko.

Ve třetí dvacetiminutovce Oceláři pokračovali ve stíhání skóre. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky houževnatý Martin Pala, jenž se dostal před hostující bránou ke kotouči a propálil Halodovy betony. Až za dlouhých deset minut přišla kýžená vyrovnávající branka, kterou zaznamenal Michal Kovařčík. Ten se nejprve z obtížného úhlu neprosadil, ale opětovná střela už ze záporného úhlu skončila po odraze od hostujícího gólmana až v síti – 4:4.

Rozhodující branku vstřelil Tomáš Pavlůsek ve vlastním oslabení, když ujel domácím hráčům a bekhendovým blafákem se nemýlil. Třinečtí ještě zkoušeli v závěru utkání power-play, přičemž navíc hráli přesilovou hru, ale v počtu hráčů 6 na 4 už skórovat nedokázali. Třinec – Zlín, 4:5.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): V dnešním zápase nás provázela smůla, protože jsme si dali dva nebo tři vlastní góly. Je to samozřejmě naše chyba, odražené kotouče od bruslí se nám nepodařilo zachytit, díky čemuž soupeř rychle otočil na 2:1 a pak jsme dostali zbytečný gól v poslední minutě první třetiny na 3:1. Na začátku druhé třetiny jsme dostali branku už na 4:1 a to se pak velmi těžce otáčí. Nakonec jsme sice vyrovnali na 4:4, ale poté dostali zbytečný gól. Závěr utkání jsme sehráli špatně, když jsme měli přesilovku 6 na 4, ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou šanci. Velkým problémem byla hra obránců na útočné modré čáře, kteří netlačili kotouč směrem k bráně.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): My jsme samozřejmě šťastní za tři body, protože to už vypadalo, že o ně příjdeme i přes to vedení, které jsme měli. Nakonec jsme to ale dotáhli s tím, že je to pro nás velké poučení nepovolat a hlavně ztráta vedení byla způsobena úplně zbytečnými vyloučeními. Musíme se toho vyvarovat v následujících zápasech.